Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZY” – WYPRAWA MISYJNA DZIECI PO AFRYCE Mauretania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZY” – WYPRAWA MISYJNA DZIECI PO AFRYCE Mauretania."— Zapis prezentacji:

1 „I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZY” – WYPRAWA MISYJNA DZIECI PO AFRYCE
Mauretania

2 Mauretania FLAGA GODŁO

3 LICZBA LUDNOŚCI (2007rok):
STOLICA : Nawakszut POWIERZCHNIA : km² LICZBA LUDNOŚCI (2007rok): GĘSTOŚĆ ZALUDNIENIA : 3,2 osób/km² JEDNOSTKA MONETARNA: ugija RELIGIE : Islam - 99,83% Katolicyzm - 0,14% Protestantyzm - 0,02% Inne - 0,01%

4 Główny meczet w Nawakszucie- stolicy Mauretanii

5 Jak powstała nazwa państwa?
Powstała ona od antycznego królestwa Mauretanii (dziś tereny północnego Maroka i zachodniej Algierii), nazwanego z kolei od berberyjskiego ludu Maurów.

6 Ciekawostki z Mauretanii
Mauretania ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego, jej linia brzegowa to aż km. Większa część kraju to pustynia Sahara. Jedyną dużą rzeką, która nie wysycha jest Senegal Najwyższe wzniesienie: Kidjat Idżdżil m n.p.m. Na południu kraju, w strefie Sahelu, częstym elementem krajobrazu są sawanny porośnięte akacjami.

7 W starożytności tereny współczesnej Mauretanii zamieszkiwane były przez plemiona Bafour.
Mauretania podzielona jest na 12 regionów administracyjnych i 1 dystrykt stołeczny Podstawą gospodarki jest rybołówstwo. W 2006 roku Mauretania dołączyła do państw eksportujących ropę naftową. Mauretania ma tylko jedną linię kolejową którą przewozi rudę żelaza z Zuwiratu do nadmorskiego Nawazibu. Główne porty lotnicze znajdują się w: Nawakszut, Nawazibu. Główne porty morskie znajdują się w: Rosso, Gouraye.

8 Proso Rodzaj roślin jednorocznych lub bylin należący do rodziny wiechlinowatych. Należy do niego ok. 500 gatunków występujących w strefie międzyzwrotnikowej, dalej na północ sięgając strefy klimatu umiarkowanego w Ameryce Północnej. Z tego rodzaju pochodzą jedne z najstarszych roślin zbożowych.

9 Likaon Gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, należący do reliktowej linii psowatych, dawniej występujący na prawie całym kontynencie afrykańskim, łącznie z Saharą, a w starożytności także na Bliskim Wschodzie aż po Babilonię. Obecnie jest jednym z najrzadszych dużych mięsożerców. Likaon ma bardzo silny instynkt stadny, który sprawia, że żyje i poluje w dużych watahach. Jest bardzo wytrzymałym drapieżnikiem – może gonić ofiarę przez wiele kilometrów. Najchętniej poluje na antylopy. Jego główni wrogowie to lwy (które często zabijają likaony) i hieny cętkowane. Inteligencją dorównują wilkom, natomiast przewyższają je stopniem rozwoju zachowań społecznych. Są najbardziej skutecznymi łowcami dużych zwierząt wśród wszystkich ssaków.

10 Kidjat Idżdżil widziany z kosmosu
Zdjęcia z Mauretanii Kidjat Idżdżil widziany z kosmosu

11 W takich domach żyją tam tubylcy

12 Niezliczone szarańcze wznoszą się w powietrze

13 Modlitwa dzieci za Afrykę
Panie Jezu, prosimy Cię za wielki kontynent afrykański. W sposób szczególny powierzamy Ci Mauretanię, do której dzisiaj duchowo wędrujemy. Spójrz łaskawie na wszystkich ludzi którzy tam żyją i spraw, aby Cię poznali, w Ciebie uwierzyli i Tobie służyli. Prosimy Cię również za wszystkie żyjące tam dzieci, szczególnie za te, które Cię jeszcze nie znają, bezdomne i opuszczone, cierpiące głód i pozbawione wszelkiej opieki. Poślij do nich wielu misjonarzy, aby głosili im słowem i dobrymi czynami Twoją nieskończoną miłość. Panie Jezu, naucz nas jak stawać się apostołami i misjonarzami Twojej Dobrej Nowiny. Naucz, jak świadczyć o Twojej miłości, niosąc pomoc duchową i materialną naszym rówieśnikom. Pomóż nam świadectwem naszego życia i dobrymi czynami zmieniać świat na lepszy. Amen.


Pobierz ppt "„I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT NA LEPSZY” – WYPRAWA MISYJNA DZIECI PO AFRYCE Mauretania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google