Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jutro Nie ma już żadnych zasad… John Marsden John Marsden.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jutro Nie ma już żadnych zasad… John Marsden John Marsden."— Zapis prezentacji:

1 Jutro Nie ma już żadnych zasad… John Marsden John Marsden

2 Mieszkająca na wsi Ellie i siedmioro jej przyjaciół opuściło coroczny festyn i wybrało się do niedostępnego miejsca w górach – do Piekła. Po powrocie do domu zobaczyli, że zwierzęta są martwe, nie ma prądu, a ich rodzina, przyjaciele i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli. Po kolei odwiedzają swoje domy z nadzieją, że zastaną tam swoich bliskich. U jednej z osób znajdują wiadomość, z której wynika, że ktoś napadł na ich kraj, Australię i rozpoczęła się wojna… Postanawiają rozdzielić się i wybrać do oddalonego o kilka kilometrów miasta. Ellie zastaje pustki, ale światła oświetlają jeden ogromny budynek strzeżony przez żołnierzy. Ukrywając się jest zmuszona do ucieczki podczas której zabija dwóch uzbrojonych żołnierzy. Siedmioro przyjaciół postanawia udać się z powrotem do Piekła…

3 Bohaterowie: Bohaterowie: Pierwszoplanowi: -Ellie -Homer -Corrie -Fi -Robyn -Lee -Kevin Epizodyczni: -Chris -Pustelnik

4 Ellie Ellie Narratorka książki, z jej perspektywy jest widziany świat wojny. Jej najlepszą przyjaciółką jest Corrie, którą zna od lat, a najlepszym przyjacielem Homer, który mieszka niedaleko, więc często jej pomaga.

5 Corrie Corrie Najlepsza przyjaciółka Ellie z którą zna się od wielu lat, dziewczyna Kevina. Podczas jednej z akcji zostaje postrzelona w plecy.

6 Homer Homer Przyjaciel Ellie, nie ma łatwego życia, gdyż w szkole jest uważany za dziwaka i świra. Przyjaciel Ellie, nie ma łatwego życia, gdyż w szkole jest uważany za dziwaka i świra. Jest zakochany w Fi. Jest zakochany w Fi. Według Ellie myśli długofalowo. Według Ellie myśli długofalowo.

7 Lee Jego rodzice pochodzą z Azji, prowadzą własną restaurację. W przyszłości Lee również chce się tym zajmować. Zostaje postrzelony w nogę. Jego rodzice pochodzą z Azji, prowadzą własną restaurację. W przyszłości Lee również chce się tym zajmować. Zostaje postrzelony w nogę. Jest zakochany w Ellie. Jest zakochany w Ellie.

8 Jutro to największy młodzieżowy bestseller w historii Australii. W Szwecji znalazł się na pierwszym miejscu listy książek polecanych przez nastolatków.

9 Dziękuję za uwagę Przygotował Maciek Bojdo Przygotował Maciek Bojdo


Pobierz ppt "Jutro Nie ma już żadnych zasad… John Marsden John Marsden."

Podobne prezentacje


Reklamy Google