Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRAWA CZŁOWIEKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRAWA CZŁOWIEKA."— Zapis prezentacji:

1 PRAWA CZŁOWIEKA

2 J 19 "Oto Człowiek"

3 1 Wówczas Piłat wziął Jezusa i kazał Go ubiczować.

4 2 A żołnierze uplótłszy koronę z cierni, włożyli Mu ją na głowę i okryli Go płaszczem purpurowym.
3 Potem podchodzili do Niego i mówili: «Witaj, Królu Żydowski!» I policzkowali Go. 4 A Piłat ponownie wyszedł na zewnątrz i przemówił do nich: «Oto wyprowadzam Go do was na zewnątrz, abyście poznali, że ja nie znajduję w Nim żadnej winy». 5 Jezus więc wyszedł na zewnątrz, w koronie cierniowej i płaszczu purpurowym. Piłat rzekł do nich: «Oto Człowiek».

5 6 Gdy Go ujrzeli arcykapłani i słudzy, zawołali: «Ukrzyżuj! Ukrzyżuj!»
Rzekł do nich Piłat: «Weźcie Go i sami ukrzyżujcie! Ja bowiem nie znajduję w Nim winy». 7 Odpowiedzieli mu Żydzi: «My mamy Prawo, a według Prawa powinien On umrzeć, bo sam siebie uczynił Synem Bożym».

6 8 Gdy Piłat usłyszał te słowa, uląkł się jeszcze bardziej.
9 Wszedł znów do pretorium i zapytał Jezusa: «Skąd Ty jesteś?» Jezus jednak nie dał mu odpowiedzi. 10 Rzekł więc Piłat do Niego: «Nie chcesz mówić ze mną? Czy nie wiesz, że mam władzę uwolnić Ciebie i mam władzą Ciebie ukrzyżować?» 11 Jezus odpowiedział: «Nie miałbyś żadnej władzy nade Mną, gdyby ci jej nie dano z góry. Dlatego większy grzech ma ten, który Mnie wydał tobie».

7 12 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić
12 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić. Żydzi jednak zawołali: «Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi».

8 Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny,
Artykuł 5 Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający.

9 CHINY 2008 ROK

10 IRAK ROK

11 TYBET ROK

12 SZKOŁY W POLSCE ROK

13 Dzisiaj, kiedy w zastraszający sposób szerzy się egoizm, obojętność i znieczulica serc, jakże potrzeba odnowionej wrażliwości na człowieka, na jego biedy i cierpienia. Jan Paweł II

14 Rządy Państw takich jak Chiny, Nepal, Meksyk, Kuba, Irak, Kongo, Somalia, Stany Zjednoczone Ameryki, a w Europie Serbii, Kosowa czy Albanii, często podobnie jak Piłat, umywają ręce od zła czynionego innym. Chrystus przyszedł, żeby odkupić grzechy wszystkich, także i Piłata. Kardynał Stanisław Dziwisz, podczas homilii w kwietniu 2009 roku w porównał skazanie Jezusa Chrystusa przez Piłata, który wiedział, że wydaje wyrok na człowieka niewinnego, do cynizmu ludzi rządzących krajami, którzy "występują przeciw prawdzie ze strachu o swoje stanowiska". To, co powinniśmy robić w naszym życiu codziennym, to jest odwaga, aby dołączyć do ludzi i organizacji, walczących o prawa człowieka. Być opanowanym, gdy świat umyje ręce i pracować cicho i spokojnie dla dobra całego świata. Organizacja Amnesty International, jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw człowieka. Jej członkowie dobrowolnie poświęcają swój czas i energię, solidaryzując się z ofiarami przypadków naruszeń praw człowieka. Jest zorganizowana w taki sposób, aby umożliwić zwykłym ludziom wypowiedzenie się na rzecz osób zagrożonych naruszeniem praw człowieka. Podstawą działalności AI jest międzynarodowa solidarność. Organizacja działa po to, by nigdy więcej nie pojawiły się takie zdarzenia, jak w Kosowie, które opisała matka zamordowanego Albańczyka : „W latach 90-tych w Kosowie policja prześladowała każdego: „... Odciągnęli ode mnie mojego syna... Kazali mu się położyć, zrewidowali go, kazali mu wstać i znów się położyć... Widziałam na własne oczy, jak przygotowują broń do strzału... Obaj wystrzelili z automatów, trysnęła krew z klatki piersiowej... Widziałam to na własne oczy, krzyczałam „Boże, ufam Tobie, to niemożliwe”... Widziałam, jak leżał, jakby spał. Chciałam podejść - odepchnęli mnie... Jeden skierował w moją stronę lufę automatu...”

15 Bibliografia : 1. Slajdy od 1 i 8 – cytaty Ewangelii Św. Jana 19:1-12
(Ew.Jana 19:1-42) 2. Slajdy od 1 i 8 - Logo International Amnesty i Organizacji Walki o Prawa Człowieka - zdjęcia ze strony internetowej : 3. Slajdy od 2 do 7 - Kadry z filmu „PASJA” 4. Slajd 8 - Powszechna Deklaracja Praw Człowieka Artykuł 5 5. Slajdy od 9 do 11 – zdjęcia ze stron internetowych : 6. Slajd 12 – zdjęcia ze strony internetowej : 7. Slajd 12 – zdjęcie i cytat ze strony internetowej : 8. Slajd 15 – cytat ze strony internetowej :

16 Przygotował: Krzysztof Gorlach Klasa VI a Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaczowie


Pobierz ppt "PRAWA CZŁOWIEKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google