Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks 2.0 Czym jest TIK ? TIK to technologia informacyjna i komunikacyjna To przede wszystkim sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie używany do tworzenia,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks 2.0 Czym jest TIK ? TIK to technologia informacyjna i komunikacyjna To przede wszystkim sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie używany do tworzenia,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Kodeks 2.0

4 Czym jest TIK ? TIK to technologia informacyjna i komunikacyjna To przede wszystkim sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie używany do tworzenia, przesyłania, prezentowania i zabezpieczania informacji TIK służy do pozyskiwania informacji, selekcjonowania ich, analizowania, przetwarzania i przekazywania innym ludziom.

5 Mój komputer nie służy mi tylko do zabawy.Mój komputer nie służy mi tylko do zabawy. W swoim komputerze mam spis przydatnych do nauki stron internetowych.W swoim komputerze mam spis przydatnych do nauki stron internetowych. Używam programów edukacyjnych dostępnych w szkole.Używam programów edukacyjnych dostępnych w szkole. W pracy domowej podaję stronę, z której korzystam.W pracy domowej podaję stronę, z której korzystam. Sprawdzam wiadomości znalezione w internecie.Sprawdzam wiadomości znalezione w internecie. Ucząc się robię notatki, nie przepisuję bezmyślnie.Ucząc się robię notatki, nie przepisuję bezmyślnie. Zawsze korzystam ze sprawdzonych źródeł informacji.Zawsze korzystam ze sprawdzonych źródeł informacji. Korzystając z internetu postępuję według zasad netykiety.Korzystając z internetu postępuję według zasad netykiety. Ucz się z TIK.

6 Z informacji korzystam samodzielnie i krytycznie. Sprawdzam poprawność wyszukanych informacji na innych stronach. Sprawdzam poprawność wyszukanych informacji na innych stronach. Zapominam o istnieniu gotowców, praca samodzielna daje mi więcej korzyści. Zapominam o istnieniu gotowców, praca samodzielna daje mi więcej korzyści. Zachowuję dystans do informacji znalezionych w sieci – nie wszystko co wyszukam jest prawdą. Zachowuję dystans do informacji znalezionych w sieci – nie wszystko co wyszukam jest prawdą. Wymieniam się z kolegami i koleżankami adresami stron, portali przydatnych w nauce z internetem. Wymieniam się z kolegami i koleżankami adresami stron, portali przydatnych w nauce z internetem.

7 Nie kradnij i nie daj się okraść. Teksty, zdjęcia i muzykę ściągam z legalnych i sprawdzonych źródeł.Teksty, zdjęcia i muzykę ściągam z legalnych i sprawdzonych źródeł. Chronię swoją prywatność w sieci.Chronię swoją prywatność w sieci. Nie udostępniam swoich zdjęć oraz danych osobowych nieznajomym.Nie udostępniam swoich zdjęć oraz danych osobowych nieznajomym. Tworzę trudne hasła do kont np. na naszej klasie, do poczty elektronicznej itp.Tworzę trudne hasła do kont np. na naszej klasie, do poczty elektronicznej itp. W przypadku wątpliwości loguję się na stronę z rodzicami.W przypadku wątpliwości loguję się na stronę z rodzicami.

8 Komunikujmy się przy pomocy TIK. Posiadam założone konto poczty elektronicznej i umiem je obsługiwać. Posiadam założone konto poczty elektronicznej i umiem je obsługiwać. Ja oraz mój rodzic mamy możliwość skontaktowania się z nauczycielem za pośrednictwem poczty elektronicznej (np. na stronie internetowej szkoły). Ja oraz mój rodzic mamy możliwość skontaktowania się z nauczycielem za pośrednictwem poczty elektronicznej (np. na stronie internetowej szkoły). Sprawdzam ważne dla mnie informacje na stronie internetowej szkoły. Sprawdzam ważne dla mnie informacje na stronie internetowej szkoły. Przekazuję ważne informacje do umieszczenia na stronie szkoły. Przekazuję ważne informacje do umieszczenia na stronie szkoły.

9 Bądź bezpieczny w sieci. Unikam udostępniania swoich danych w sieci. Posługuję się nickiem. Unikam udostępniania swoich danych w sieci. Posługuję się nickiem. Używam programów antywirusowych i firewall. Używam programów antywirusowych i firewall. Trafiając na niewłaściwą stronę zgłaszam ten fakt rodzicom lub innym dorosłym. Trafiając na niewłaściwą stronę zgłaszam ten fakt rodzicom lub innym dorosłym. Pamiętam o tym, że w sieci nie jestem do końca anonimowy. Pamiętam o tym, że w sieci nie jestem do końca anonimowy. Przed instalacją różnego rodzaju plików proszę bardziej doświadczonego użytkownika komputera o radę. Przed instalacją różnego rodzaju plików proszę bardziej doświadczonego użytkownika komputera o radę. Na portalach społecznościowych oraz w komunikatorach internetowych unikam profili, które wyglądają podejrzanie. Na portalach społecznościowych oraz w komunikatorach internetowych unikam profili, które wyglądają podejrzanie.

10 Komputery są pod ręką. Pracownie komputerowe są dostępne po lekcjach dla wszystkich uczniów, którzy nie mają dostępu do internetu.Pracownie komputerowe są dostępne po lekcjach dla wszystkich uczniów, którzy nie mają dostępu do internetu. Używamy komputerów w szkole do pracy i nauki.Używamy komputerów w szkole do pracy i nauki. Zabawy na komputerach szkolnych odbywają się tylko po lekcjach, przy zgodzie opiekuna pracowni.Zabawy na komputerach szkolnych odbywają się tylko po lekcjach, przy zgodzie opiekuna pracowni.

11 Nauczcie tego dorosłych. Pomagam starszym zrozumieć, że łatwo nauczyć się korzystać z komputera z dostępem do internetu. Pomagam starszym zrozumieć, że łatwo nauczyć się korzystać z komputera z dostępem do internetu. Pokazuję rodzicom i dziadkom potrzebne im strony lub pomagam im je wyszukać. Pokazuję rodzicom i dziadkom potrzebne im strony lub pomagam im je wyszukać. Uczę dorosłych nowych rzeczy na komputerze oraz powtarzam z nimi te, które już umieją. Uczę dorosłych nowych rzeczy na komputerze oraz powtarzam z nimi te, które już umieją.

12 Prezentację wykonali: Małgorzata Arabczyk Kamil Grudniewski Jędrzej Cięciel


Pobierz ppt "Kodeks 2.0 Czym jest TIK ? TIK to technologia informacyjna i komunikacyjna To przede wszystkim sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie używany do tworzenia,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google