Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TIK w szkole.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TIK w szkole."— Zapis prezentacji:

1 TIK w szkole

2 Kodeks 2.0

3 Czym jest TIK ? TIK to technologia informacyjna i komunikacyjna
To przede wszystkim sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie używany do tworzenia, przesyłania, prezentowania i zabezpieczania informacji TIK służy do pozyskiwania informacji, selekcjonowania ich, analizowania, przetwarzania i przekazywania innym ludziom.

4 Ucz się z TIK. Mój komputer nie służy mi tylko do zabawy.
W swoim komputerze mam spis przydatnych do nauki stron internetowych.  Używam programów edukacyjnych dostępnych w szkole. W pracy domowej podaję stronę, z której korzystam. Sprawdzam wiadomości znalezione w internecie. Ucząc się robię notatki, nie przepisuję bezmyślnie. Zawsze korzystam ze sprawdzonych źródeł informacji. Korzystając z internetu postępuję według zasad netykiety.

5 Z informacji korzystam samodzielnie i krytycznie.
Sprawdzam poprawność wyszukanych informacji na innych stronach. Zapominam o istnieniu „gotowców”, praca samodzielna daje mi więcej korzyści. Zachowuję dystans do informacji znalezionych w sieci – nie wszystko co wyszukam jest prawdą. Wymieniam się z kolegami i koleżankami adresami stron, portali przydatnych w nauce z internetem.

6 Nie kradnij i nie daj się okraść.
Teksty, zdjęcia i muzykę ściągam z legalnych i sprawdzonych źródeł. Chronię swoją prywatność w sieci.  Nie udostępniam swoich zdjęć oraz danych osobowych nieznajomym. Tworzę trudne hasła do kont np. na naszej klasie, do poczty elektronicznej itp. W przypadku wątpliwości loguję się na stronę z rodzicami.

7 Komunikujmy się przy pomocy TIK.
Posiadam założone konto poczty elektronicznej i umiem je obsługiwać. Ja oraz mój rodzic mamy możliwość skontaktowania się z nauczycielem za pośrednictwem poczty elektronicznej (np. na stronie internetowej szkoły). Sprawdzam ważne dla mnie informacje na stronie internetowej szkoły. Przekazuję ważne informacje do umieszczenia na stronie szkoły.

8 Bądź bezpieczny w sieci.
Unikam udostępniania swoich danych w sieci. Posługuję się nickiem. Używam programów antywirusowych i firewall. Trafiając na niewłaściwą stronę zgłaszam ten fakt rodzicom lub innym dorosłym. Pamiętam o tym, że w sieci nie jestem do końca anonimowy. Przed instalacją różnego rodzaju plików proszę bardziej doświadczonego użytkownika komputera o radę. Na portalach społecznościowych oraz w komunikatorach internetowych unikam profili, które wyglądają podejrzanie.

9 Komputery są pod ręką. Pracownie komputerowe są dostępne po lekcjach dla wszystkich uczniów, którzy nie mają dostępu do internetu. Używamy komputerów w szkole do pracy i nauki. Zabawy na komputerach szkolnych odbywają się tylko po lekcjach, przy zgodzie opiekuna pracowni.

10 Nauczcie tego dorosłych.
Pomagam starszym zrozumieć, że łatwo nauczyć się korzystać z komputera z dostępem do internetu. Pokazuję rodzicom i dziadkom potrzebne im strony lub pomagam im je wyszukać. Uczę dorosłych nowych rzeczy na komputerze oraz powtarzam z nimi te, które już umieją.

11 Prezentację wykonali:
KONIEC Prezentację wykonali: Małgorzata Arabczyk Kamil Grudniewski Jędrzej Cięciel


Pobierz ppt "TIK w szkole."

Podobne prezentacje


Reklamy Google