Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Motywacja Naprawdę warto się uczyć

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Motywacja Naprawdę warto się uczyć"— Zapis prezentacji:

1 Motywacja Naprawdę warto się uczyć

2 Quidquid discis, tibi discis czegokolwiek się uczysz,
uczysz się dla siebie; rozwjasz się.

3 osoba, która dużo się uczy,
KUJON Słownik osoba, która dużo się uczy, ale bez zrozumienia

4 SAMOOCENA Często powtarzasz, że jesteś beznadziejny i nic ci się nie udaje. Nie podejmujesz wyzwań, bo z góry zakładasz przegraną. Wciąż ci się wydaje, że nie jesteś w czymś wystarczająco dobry bądź jesteś do niczego. Wmawiasz sobie, że nie zasługujesz na szczęście, bo jesteś głupi, brzydki, bezwartościowy i tak dalej. Myślisz, że lepiej by było dla wszystkich, gdybyś się nie urodził.

5 Niska samoocena utrudnia i komplikuje życie

6 „Bez motywacji nie można zrobić nic wielkiego ani nowego.
Jest ona tym. co pcha człowieka do przodu”

7 10 powodów dla których warto się uczyć
1. DLA ZASADY Tak ten świat jest urządzony, że dzieci i młodzież spędzają czas w szkole na nauce, a starsi w pracy, zarabiając na wszystkich. Dlatego nie narzekaj, gdy rodzice mówią Ci, abyś zajął się nauką, bo to Twój podstawowy obowiązek. Oni rzeczywiście mają niezaprzeczalną rację. Wykształcenie nie ma ceny!

8 10 powodów dla których warto się uczyć
2. DLA RADOŚCI RODZICÓW Cóż może ucieszyć bardziej rodziców niż to, że ich dziecko dobrze się rozwija, jest zdolne, utalentowane i potrafi korzystać ze swoich wielu szarych komórek? Chyba niewiele rzeczy. Pamiętaj, że rodzice utrzymując Cię i łożąc na Twoją naukę, rezygnują z wielu przyjemności dla siebie. Dlatego miło byłoby, gdybyś odwdzięczył się dobrymi ocenami.

9 10 powodów dla których warto się uczyć
3. DLA DUMY DZIADKÓW Spójrz na tych staruszków. Nie dość, że doczekali się dzieci, to teraz serca im rosną, gdy patrzą na swoje ukochane wnuczęta. Daj im trochę satysfakcji i powodów, aby Twoi dziadkowie mogli się rozpływać, jaki to jesteś mądry, jak się dobrze uczysz, jakiego błyskotliwego mają tego wnuka...

10 10 powodów dla których warto się uczyć
4. DLA SZKOŁY Wiadomo, że uczysz się dla siebie, ale nie zapominaj, że Twoje dobre wyniki w nauce świadczą o wysokim poziomie edukacji w szkole. Podaruj zatem gronu pedagogicznemu dobre samopoczucie i ucz się. Jeśli będziesz naprawdę niezły, nauczyciele wielokrotnie będą to podkreślać i nagradzać. Może nawet Twoje zdjęcia umieszczą w INTERNECIE z odpowiednią adnotacją.

11 10 powodów dla których warto się uczyć
5. DLA RYWALIZACJI Chcesz zaimponować koleżance lub koledze, który ciągle się przechwala swoimi ocenami lub swoimi pieniędzmi? Postaraj się zatem, aby nauczycielka wychwalała pod niebiosa Twoją wiedzę i zbieraj ze wszystkich sprawdzianów same szóstki. To naprawdę potrafi zdenerwować.

12 10 powodów dla których warto się uczyć
6. DLA SPOKOJU Nie chcesz, aby rodzice zrzędzili Ci nad uchem, że się nie uczysz, nie starasz, że jesteś osobą bez ambicji? Ucz się zatem, a wszystkie te problemy miną jak ręką odjął. Osobom z szóstkami czy piątkami nikt nie sączy do ucha słów: "Ucz się, ucz się".

13 10 powodów dla których warto się uczyć
7. DLA KOLEŻANKI LUB KOLEGI Masz w klasie osobę, która Ci się podoba, a nie wiesz, jak zawrócić jej w głowie czy choćby zwrócić jej uwagę własną osobą? Wykorzystaj do tego naukę i swoją wiedzę. Poraź ją swoją rozległą erudycją i dobrymi ocenami. Na to każdy zwraca uwagę.

14 10 powodów dla których warto się uczyć
8. DLA NAGRÓD To nieprawda, że z nauki człowiek nic nie ma. Marzysz o nowych nartach, rowerze, nowych ciuchach czy mp3? Przecież za dobre wyniki w nauce rodzice mogą Cię nagradzać. Powiedz im, że nic Cię tak dobrze nie motywuje do nauki jak obietnica spełnienia Twoich marzeń. Ustalcie wspólnie jakieś realne nagrody i bierz się do roboty. Z taką perspektywą aż milej zakuwać!

15 10 powodów dla których warto się uczyć
9. DLA KARIERY Siedzisz sobie w szkolnej ławie i często pojawia się myśl: "Po co ja się uczę tych głupot?". Ano po to, aby bez problemu dostać się do nowej lepszej szkoły, a potem na studia. Czas leci szybko i zanim się obejrzysz Twoja szkolna edukacja się skończy i trzeba będzie iść do pracy. I wtedy zobaczysz, że to, co umiesz zacznie przekładać się na to, ile możesz zarobić. Jeśli więc nic do tej pory Cię nie zmotywowało, to może pieniądze przekonają Cię do nauki.

16 10 powodów dla których warto się uczyć
10. DLA SIEBIE To przecież takie proste wytłumaczenie dla nauki. Myślę, że fajnie jest, gdy człowiek dużo umie, dużo wie i dużo rozumie. Ucz się więc dla siebie, aby nie błaźnić się choćby przy wypełnianiu krzyżówki i nie mylić Krasickiego z Krasińskim i wiedzieć, gdzie leży Chile czy Peru. Podniesie to Twoją samoocenę i poprawi samopoczucie!


Pobierz ppt "Motywacja Naprawdę warto się uczyć"

Podobne prezentacje


Reklamy Google