Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkolna Akademia Filmowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkolna Akademia Filmowa"— Zapis prezentacji:

1 Szkolna Akademia Filmowa
Sylwetki reżyserów „Hobbit” „Przygody Tomka Sawyera” „W Pustyni i w Puszczy”

2 HOBBIT Trylogia filmowa produkcji amerykańsko-nowozelandzkiej, łącząca gatunek fantasy z filmem przygodowym. Jest to ekranizacja powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem autorstwa J.R.R. Tolkiena. Producentem, współscenarzystą i reżyserem całego projektu jest Peter Jackson. Film powstał w Nowej Zelandii ( rok). Twórca za wykonanie tego filmu otrzymał Oscara za najlepszy film i najlepszą reżyserię. Źródło:

3 PRZYGODY TOMKA SAWYERA
Film z 1938 roku w reżyserii Normana Tauroga i George'a Cukora na podstawie powieści Marka Twaina o tym samym tytule. Film ten powstał w Stanach Zjednoczonych. 17 lutego 1938 roku odbyła się światowa premiera „Przygód Tomka Sawyera. Film otrzymał nominację do Oscara za najlepszą scenografię. Z roku 1998 pochodzi najnowsza ekranizacja „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii Adama Weissmana. Akcja została przeniesiona w czasy współczesne, a z powieści Twaina twórcy filmu zaczerpnęli imiona i nazwiska głównych bohaterów. Źródło:

4 W PUSTYNI I W PUSZCZY Polski film fabularny w reżyserii Gavina Hooda, wyprodukowany w roku Jest ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule. Okres zdjęciowy trwał od 31 lipca do 23 października Film był kręcony w plenerach RPA i Tunezji. Na początku reżyserem filmu miał być Maciej Dutkiewicz, jednak musiał zrezygnować z powodu choroby. Gavin Hood (ur. 12 maja 1963 w Johannesburgu) – południowoafrykański reżyser. Autor scenariusza i reżyser ekranizacji powieści W pustyni i w puszczy z 2001. W 2005 odebrał Oscara dla najlepszego filmu nie anglojęzycznego przyznanego obrazowi Tsotsi, którego był reżyserem i współscenarzystą.


Pobierz ppt "Szkolna Akademia Filmowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google