Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CUBE (ORSI).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CUBE (ORSI)."— Zapis prezentacji:

1 CUBE (ORSI)

2 Modele SCOR

3 Łańcuch produkcji i model REPAC

4 Pakiet programowy CUBE:
CUBE Suite CUBE Track CUBE XBatch CUBE HMI CUBE MESAD

5 Architektura Systemu CUBE i Model REPAC

6 Architektura Modułów Aplikacyjnych

7 Trendy Archiwalne

8 Rodzaje Stacji Prezentacji Danych w CUBE:
Fat Client - posiadające pełną funkcjonalność z jednoczesną możliwością modyfikacji konfiguracji Lean Client - bez możliwości modyfikacji konfiguracji Thin Client - umożliwiające wizualizację danych i oddziaływanie na proces poprzez Internet

9 CUBE Track Czas cyklu produkcyjnego

10 Realizacja Zamówień

11 Korzyści z wdrożenia CUBE Track:
skrócenie czasu trwania cyklu produkcyjnego ograniczenie "produkcji-w-toku" zmniejszenie ilości dokumentów większą powtarzalność produkcji krótszy czas adaptacji i wprowadzania zmian

12 CUBE XBatch - Realizacja Recept

13 Korzyści jakie daje XBatch:
Standardowe procedury obsługi i możliwość przydzielenia zasobów produkcyjnych, praktycznie w trybie "on-line", znacznie skraca czas potrzebny do projektowania i wdrożenia systemu obsługi procesów wsadowych oraz przyczynia się do znacznego uproszczenia jego struktury. Swobodnie konfigurowalne Atrybuty i Ograniczenia, wykorzystywane w systemie wspierania decyzji operatora, umożliwiają podejmowanie przez niego właściwych decyzji i minimalizują ryzyko jego błędu. CUBE-XBatch, poprzez nowoczesne narzędzia do konfiguracji i wyodrębnione funkcjonalnie klasy gotowych rozwiązań, umożliwia znaczne skrócenie czasu studiów i analiz, minimalizując przy tym znacząco koszty wdrożenia. CUBE-XBatch, poprzez zorientowane obiektowo narzędzia do projektowania i tworzenia aplikacji, umożliwia schematyczne przedstawienie złożonego algorytmu działań oraz jego modyfikacje w czasie eksploatacji. Dostęp do funkcji obsługi modułu CUBE-XBatch może być ściśle kontrolowany w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i ciągłości produkcji (zgodnie z normą S88), wszystko to jednak przy zachowaniu dużej funkcjonalności systemu. Wbudowane narzędzia do porównywania rzeczywistych warunków produkcji z założonym "ideałem" oraz system wspierania podejmowania decyzji zapewniają, że wszystkie występujące w procesie produkcji nieprawidłowości zostaną szybko zlokalizowane i wyeliminowane.

14 CUBE HMI Oparty na technologii DNA-M i standardzie COM/DCOM pozwala na:
Zredukowanie kosztów Podniesienie jakości Poprawę zdolności produkcyjnych

15 Konfiguracja Bazy Danych

16 Serwery Baz Danych CUBE-RTDB (Real-time Data Base) dane powiązane z czasem rzeczywistym mogą być wykorzystanej w systemie CUBE jedynie po uprzednim zgromadzeniu ich w serwerze danych RTDB. CUBE-PDB (Process Data Base) serwer ten obsługuje i archiwa danych, zaś zastosowane zaawansowane techniki obróbki danych umożliwiają ich wstępne przetwarzanie i efektywne archiwizowanie. CUBE-ADB (Alarm Data Base) serwer obsługujący zgromadzone w bazie danych stany i sytuacje alarmowe oraz umożliwiający ich obsługę operatorską tzn. sortowanie, filtrowanie i zatwierdzanie, CUBE-EMS (Event Manager) odpowiada za wykrywanie przez system określonych zdarzeń i podejmowanie w związku z tym przypisanych im akcji np. wysyłanie komunikatów i/lub danych do innych aplikacji.

17 CUBE - Trendy Historyczne

18 CUBE - Kronika Alarmów

19 CUBE - OCX

20 Korzyści z CUBE HMI: CUBE-HMI jest narzędziem zapewniającym maksymalną kontrolę nad funkcjami sterowania i nadzoru procesu technologicznego, zaś jego modułowa struktura umożliwia swobodne integrowanie innych modułów; Wykorzystuje z powodzeniem w zastosowaniach przemysłowych standard komunikacji COM/DCOM; CUBE-HMI zapewnia szybki i pewny dostęp do zainstalowanych na obiekcie przetworników pomiarowych, regulatorów i sterowników PLC ponieważ posiada on bogatą bibliotekę standardowych driver'ów komunikacyjnych oraz możliwość wykorzystania do tego OPC; Posiada wiele wbudowanych narzędzi do obsługi baz danych umożliwiając dokonanie wielu szczegółowych zapytań np. o aktualny czas próbkowania lub wskaźniki jakości produktu; CUBE-HMI gwarantuje pełną redundancję konfiguracji tzw. Hot Back-Up - jest to szczególnie istotne, gdyż gromadzi on najważniejsze dane w zakładzie produkcyjnym; CUBE-HMI umożliwia pełną kontrolę dostępu do informacji nadając indywidualnie prawa dostępu do systemu w zależności od pozycji i funkcji w zakładzie produkcyjnym Zastosowane w systemie CUBE Serwery Danych Procesowych i Produkcyjnych wykorzystują najnowocześniejsze najbardziej wydajne metody kompresji i przeszukiwania danych; Moduły aplikacyjne np. CUBE-GMSD lub CUBE-PDD pomagają efektywnie przetworzyć dane, otrzymane z instalacji technologiczno-produkcyjnej, w użyteczne informacje, które następnie służyć mogą do określenia optymalnej organizacji produkcji; Wykorzystanie technologii Active X i Java umożliwia natychmiastowy dostęp do danych, praktycznie z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. CUBE-HMI dostarcza informacji przy pomocy Fat Lean i Thin Clients, a jego trójwarstwowa architektura znalazła bardzo szerokie zastosowanie i przyniosła wiele wymiernych korzyści.

21 CUBE HMI - Architektura Systemu

22 CUBE - GMS

23 Zdalna Kontrola Operatorska

24 CUBE MESAD Elastyczny i Nowoczesny Model Produkcji
Szybszy czas reakcji, wyższa jakość produkcji i niższe koszty wytwarzania to pilne zadania do rozwiązania w każdym zakładzie produkcyjnym, aby je osiągnąć trzeba: zoptymalizować mechanizmy jego funkcjonowania, zapewnić pełną kontrolę nad przebiegiem produkcji zagwarantować wzajemne oddziaływanie procesów decyzyjnych w założonym łańcuchu produkcji i dostaw.

25 Optymalizacja Procesu Produkcji
Faza Analiz Faza Projektowania Faza Administracji

26 Faza Analiz

27 Faza Projektowania

28 Faza Administracji


Pobierz ppt "CUBE (ORSI)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google