Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotował: Paweł Ziaja

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotował: Paweł Ziaja"— Zapis prezentacji:

1 Przygotował: Paweł Ziaja pawelziaja@gmail.com
SharePoint Przygotował: Paweł Ziaja

2 Czym jest SharePoint Witryny SharePoint służą pracy grupowej i są miejscem, w którym pracownicy mają szybki dostęp do niezbędnych w pracy danych. Mając podłączenie do Internetu lub wewnętrznej sieci intranetu, wszyscy członkowie zespołu, po podaniu hasła, mogą skorzystać z witryny SharePoint i wymieniać się w niej: zadaniami, projektami, dokumentami, anonsami. Ponadto można rozszerzać witrynę o kolejne podstrony. Organizacja obszarów roboczych nie wymaga większych umiejętności technicznych.

3 Co powinniśmy mieć Visual Studio 2005 (.NET 2.0) albo późniejszą
Windows 2003/8 server z SharePoint 2007 (WSS albo MOSS) Uprawnienia administratora na SharePiont Server oraz na docelowej stronie internetowej

4 Co to są Web Party Jest to zintegrowany zbiór kontrolek umożliwiający modyfikację strony internetowej z poziomu przeglądarki. Web Parts to gotowe komponenty napisane w technologii Microsoft ASP.NET, dostarczane przez Microsoft lub przez licznych dostawców zewnętrznych lub pisane samodzielnie. Administratorzy i użytkownicy witryn SharePoint mogą w łatwy sposób dodać do nich wybrane Web Parts i odpowiednio je skonfigurować.

5 Zaczynamy z Web Parts W Visual Studio, stwórz new class library
Dodaj referencje do System.Web

6 W tym kroku stworzymy Web Parta który wypisuje „Hello World. ”
W tym kroku stworzymy Web Parta który wypisuje „Hello World!”. Ten Web Part jest klasa WebPart która dziedziczy po System.Web.UI.WebControls.WebParts

7 W ustawieniach klasy library, ustaw ścieżkę wyjściowa dla zbudowanego pliku

8 Add the code statements using System
Add the code statements using System.Security; and [assembly: AllowPartiallyTrustedCallers] to your AssemblyInfo.cs file Upewnij się, że clasa library buduję się i Visual Studio wstawia DLL-ke w wyznaczonym miejscu na serwerze W pliku web.config na wskazanym serwerze, musisz dodać kontrolkę jako zaufana – bezpieczna. Możesz skopiować jeden wpis z obecnych kontrolek (lub cala) i wypełnić tylko pola dotyczące twojej kontrolki..

9 Teraz możesz dodać bibliotekę Web Part do naszej strony SharePoint
Teraz możesz dodać bibliotekę Web Part do naszej strony SharePoint. Zaloguj się jako administrator i przejdź do strony z ustawieniami. Kliknij "Web Part Gallery" poniżej sekcji "Galleries". Kliknij "New" i powinieneś zobaczyć swojego web part-a na liście. Wybierz go i kliknij „Populate Gallery". Możesz teraz nadać swojej kontrolce nazwę. Wybrałem nazwę "My Web Part".

10 Ostatecznie możesz dodać web part na stronę i powinieneś zobaczyć swoją ciężko zakodowaną pierwszą wiadomość "Hello World!".

11 Kontrolki z ASP.NET w naszym web part
Wstaw przycisk i pole tekstowe. Zrobimy zdarzenie, które zmienia tekst po naciśnięciu przycisku

12 Import Web Partów na serwer
Wdrożenie Web Part:   Otwórz Web Part Page na serwerze. Kliknij Modify My Page albo Modify Shared Page (w zależności od widoku) w górnym prawym rogu strony z menu kliknij Add Web Parts. Kliknij Import. Wyszukaj swojego Web Part-a z dysku i kliknij Upload button. Po uploadowaniu strona się odświeży i ten plik powinien być wyświetlony poniżej Imported Web Part. Przeciągnij ikonę obok twojego pliku do strefy Web Part Page. Napisz tekst w text box, i kliknij Set Web Part Title.

13 DZIĘKUJĘ ZA UWAGE 


Pobierz ppt "Przygotował: Paweł Ziaja"

Podobne prezentacje


Reklamy Google