Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotowała Jagoda Pacocha Podobnie jak dzień, nieznany jest dokładny rok narodzin Jezusa, ale wiadomo już prawie na pewno, że nie jest to rok tzw.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotowała Jagoda Pacocha Podobnie jak dzień, nieznany jest dokładny rok narodzin Jezusa, ale wiadomo już prawie na pewno, że nie jest to rok tzw."— Zapis prezentacji:

1

2 Przygotowała Jagoda Pacocha

3 Podobnie jak dzień, nieznany jest dokładny rok narodzin Jezusa, ale wiadomo już prawie na pewno, że nie jest to rok tzw. zerowy, wymieniany w Nowym Testamencie. Król Herod zmarł w 4 roku p.n.e. toteż niektórzy badacze skłaniają się do przyjęcia właśnie tego roku jako roku narodzin Jezusa.

4 Prawdziwy Święty Mikołaj był biskupem rzymsko- katolickim. Urodził się około 270 roku na terenach obecnej Turcji. Był jedynym dzieckiem bardzo zamożnych rodziców, którzy wiele lat modlili się o jego narodziny. Od młodości wyróżniał się nie tylko pobożnością, lecz także pragnieniem niesienia pomocy ludziom biednym i żyjącym w nędzy. Po śmierci rodziców swój majątek przeznaczył na biednych. W dyskretny sposób rozdawał prezenty..

5 Oto zwyczaje wigilijne: -dzielenie się opłatkiem -wkładanie sianka pod biały obrus -budowanie szopki w której urodził się Jezus -pozostawienie wolnego miejsca dla nieznanego przybysza - Ubieranie choinki

6 Ogólnie nie przepadam za potrawami wigilijnymi. Nie lubię karpia, z dwunastu potraw lubię aż dwie, czyli pierogi i makiełki.

7 Mak dokładnie opłukać z wszelkich drobin na sicie i osączyć. Przełożyć do zimnej wody, odstawić do namoczenia na ok. 24 godziny. Sparzyć, osączyć i trzykrotnie zmielić w maszynce do mięsa. Bakalie drobno posiekać. Masło roztopić i gorące wlać do maku Dodać żółtka, miód, rozdrobnione bakalie i skórkę z cytryny. Doprawić cukrem i wymieszać. Bułki porwać na małe kawałki, zalać ciepłym mlekiem. Gdy zmiękną, dodać do maku. Z białek ubić pianę i delikatnie wymieszać z masą makową. Przełożyć do miski, schłodzić. Zimne makiełki wyłożyć na talerz, udekorować orzechami figami, daktylami.

8 -Lulaj, że Jezuniu -Cicha Noc -Przybieżeli do Betlejem

9 Lulajże, Jezuniu, moja perełko, Lulaj ulubione me pieścidełko. Lulajże, Jezuniu, lulajże, lulaj, A ty, Go Matulu, w płaczu utulaj. Zamknijże znużone płaczem powieczki, Utulże zemdlone łkaniem usteczki, Lulajże, Jezuniu, lulajże, lulaj! A ty, Go Matulu, w płaczu utulaj. Lulajże, pielkniuchny nasz Aniołeczku, Lulajże,wdzięczniuchny świata kwiateczku. Lulajże, Jezuniu, lulajże, lulaj, A ty, Go Matulu, w płaczu utulaj. Lulajże, różyczko najozdobniejsza, Lulajże, lilijko najprzyjemniejsza. Lulajże, Jezuniu, lulajże, lulaj, A ty, Go Matulu, w płaczu utulaj.

10 Moim wymarzonym prezentem jest lustrzanka firmy Nikon. Moim hobby jest fotografia i lustrzanka bardzo pomogłaby w podniesieniu poziomu zdjęć robionych przeze mnie.

11 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Przygotowała Jagoda Pacocha Podobnie jak dzień, nieznany jest dokładny rok narodzin Jezusa, ale wiadomo już prawie na pewno, że nie jest to rok tzw."

Podobne prezentacje


Reklamy Google