Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niezwykła Jessica.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niezwykła Jessica."— Zapis prezentacji:

1 Niezwykła Jessica

2 Dotknąć nieba bez pomocy rąk
Jessica Cox

3 Jessica urodziła się bez rąk w wyniku rzadkiej choroby wrodzonej.
Nie rozumiała dlaczego nie miała rąk, dlaczego różniła się od innych dzieci.

4 Niezależnie od tego, brała udział w różnych działaniach, takich jak gimnastyka, taniec i śpiew, często uczestnicząc w dużych prezentacjach.

5 Gdy była mała, często ze łzami w oczach, wyciskanymi z gniewu z powodu braku ramion, skupiła całą swoją energię na sporcie.

6 „Zazwyczaj byłam bardzo zdenerwowana, gdy ludzie patrzyli na mnie na ulicy lub podczas jedzenia stopami. Ja jednak nauczyłem się patrzeć tylko na pozytywne strony sytuacji, a to dało mi możliwość, aby wykorzystać te pozytywne wibracje, aby stać się przykładem dla optymistów”.

7 Jessica uważa, jej rodzice są wzorem do naśladowa-nia i filarem dla niej. „Moja mama jest moim wzorem i zawsze mówi mi, że mogę zrobić wszystko, co chcia-łabym zrobić. Mój ojciec nigdy, od mojego urodzenia, nie uronił łzy i nie uważa mnie za ofiarę. Trudno jest być ojcem osoby niepełnosprawnej. Był moją ostoją w trudnych chwilach i to on ukształtował mnie taką, jaką jestem dzisiaj”.

8 „Nauczyłem się jeździć samochodem, dzięki wprowadzeniu w nim pewnych zmian Po pewnym czasie zdecydowałam, aby usunąć zmiany wprowadzone w samochodzie i teraz posiadam prawo jazdy bez ograniczeń.”

9 Jessica posiada stopień naukowy w zakresie psychologii University of Arizona Zawsze przykuwa uwagę, kiedy tankuje swój samochód gazem.

10 Jest w stanie napisać 25 słów na minutę, umyć i ułożyć włosy, zrobić makijaż i założyć soczewki kontaktowe z tą samą łatwością, jak każdy inny człowiek.

11 Jessica ma 26 lat (ur. w 1985 r. ) i 155 cm wzrostu
Jessica ma 26 lat (ur. w 1985 r.) i 155 cm wzrostu. Jest pierwszym w historii, kobietą-pilotem samolotu, nie posiadającą rąk.

12 Z tej interesującej kobiety i bohaterki dla wielu osób, promieniuje zawsze radość i wielkie poczucie humoru. Na Dzień Matki poleciała sama samolotem i po wylądowaniu powiedziała po prostu: „Popatrz mamo, można tego dokonać bez rąk!"

13 Ma przelatanych 130 godzin w powietrzu.
„Czasami strach zaczyna się z powodu braku wiedzy o nieznanym. Istnieje powszechne przekonanie, że głównym źródłem tego strachu jest brak zaufania do siebie.”

14 Dzięki jej zaufaniu do własnych możliwości, jej przygotowaniu, treningowi i ambicji, Jessica przebyła długą drogę, aby stać się tym, kim jest dzisiaj.

15 Jessica Cox ma nadzieję, wyjść za mąż i mieć dzieci.
"Wiem, że założenie rodziny będzie trudne, ale wiem, że będę dobrą matką". Śmieje się mówiąc, że najtrudniejsze będzie dla konkurenta poprosić rodziców o jej… rękę.

16 Przykład tej kobiety pokazuje, jak silny potrafi być człowiek.

17 „Im większe trudności, tym mocniejszą mam motywację do ich przezwyciężenia” - mówi Jessica.

18 by dotknąć swojego nieba?
A Ty, jaką masz motywację by dotknąć swojego nieba? Wersja polska


Pobierz ppt "Niezwykła Jessica."

Podobne prezentacje


Reklamy Google