Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DOBRY Z NIEGO CZŁOWIEK…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DOBRY Z NIEGO CZŁOWIEK…"— Zapis prezentacji:

1 DOBRY Z NIEGO CZŁOWIEK…
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O JANIE PAWLE II .

2 Karol Józef Wojtyła przyszedł na świat 18. maja 1920 r. w domu,
w którym teraz znajduje się muzeum poświęcone Jego osobie.

3 Mały Karol Wojtyła przyjął swoją I Komunię świętą bez swojej matki,
która umarła 13 kwietnia 1929r., gdy Karol miał 9 lat. Karol bardzo to przeżył i wtedy zaczął traktować Matkę Bożą jako swoją mamę.

4 Karol Wojtyła (klęczy 2 od lewej) jako ministrant
miał problemy ze wstawaniem rano na mszę. Ojciec poradził mu, by modlił się do Ducha Świętego o dar męstwa. Od tej pory Lolek modlił się w ten sposób codziennie.

5 Karol Józef Wojtyła jako licealista chodził na wycieczki
Karol Józef Wojtyła jako licealista chodził na wycieczki. Był wzorowym uczniem i ulubieńcem nauczycieli. Już wtedy wszyscy uważali, że zostanie księdzem. Bardzo zdziwili się kiedy młody Karol po skończeniu liceum wybrał się na studia teatralne.

6 Chociaż Karol Wojtyła planował karierę aktorską, drogi życia pokierowały go zupełnie inaczej.
W 1958 r. Karol Wojtyła został mianowany biskupem tytularnym Umbrii, a także biskupem pomocniczym Krakowa. Jako biskup przyjął, zgodnie z obyczajem, hasło przewodnie swej posługi Totus tuus (łac. "Cały Twój"); kierował je do Matki Chrystusa. Konsekracji biskupiej ks. Karola Wojtyły dokonał 28 września 1958 r. w katedrze na Wawelu metropolita krakowski i lwowski, arcybiskup Eugeniusz Baziak. 

7 Papież Jan Paweł II 16 października 1978 roku kolegium kardynałów zebranych na konklawe wybiera nowego papieża. Zostaje nim kardynał Karol Wojtyła, który przybrał imię Jan Paweł II. 22 października 1978 roku nowy papież odprawił mszę św. inaugurującą jego pontyfikat. Uczestniczyli w niej, oprócz hierarchów Kościoła Katolickiego, przedstawiciele 20 niekatolickich Kościołów chrześcijańskich. Papież przyjął życzenia 125 kardynałów.

8 Dobry był z Niego człowiek, bo …

9 Nie sprawiał problemów rodzicom (np. do I Komunii Św. poszedł
w dziewczęcych butach) .

10 Nie bał się przebywać z osobami chorymi i modlił się za nie.

11 Kochał bliźniego jak siebie samego.

12 Wybaczał.

13 UCZYŁ JAK BYĆ DOBRYM : "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje." "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali." "Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb." "To nie jest czas, w którym mamy się wstydzić Ewangelii. To jest czas głoszenia na dachach."

14 Dziękujemy za uwagę! Klaudusia Misia Monia Asia


Pobierz ppt "DOBRY Z NIEGO CZŁOWIEK…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google