Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II – pielgrzym świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II – pielgrzym świata"— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II – pielgrzym świata

2 Spotkania z Papieżem Polakiem przemieniały ludzkie serca
Spotkania z Papieżem Polakiem przemieniały ludzkie serca. W historii świata nikt też nie gromadził podobnych rzesz, jakie przybywały na pielgrzymki z Janem Pawłem II.

3 Jan Paweł II przemawiał do nas słowami i znakami
Jan Paweł II przemawiał do nas słowami i znakami. Słowa znamy stosunkowo dobrze. A znaki?

4 W trakcie pontyfikatu Jan Paweł II odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, w trakcie których odwiedził 135 krajów. Do tego trzeba dodać jeszcze 145 podróży na terenie Włoch i odwiedziny w 301 rzymskich parafiach. W sumie Papież przebył ponad 1,6 mln kilometrów, a to odpowiada 40-krotnemu okrążeniu Ziemi lub czterem lotom na Księżyc.

5

6 Najważniejsze pielgrzymki Jana Pawła II to:
Meksyk

7 POLSKA

8 AFRYKA Ojciec Święty Jan Paweł II wielką miłością otaczał Kościół w Afryce, a miłość tę odwzajemniali także mieszkańcy Czarnego Lądu.

9 ZIEMIA ŚWIĘTA

10 Papież Jan Paweł II wprowadził liczne nowości podczas swojego pontyfikatu:
liczne pielgrzymki zwyczaj całowania ziemi kraju, do którego przybywał z pielgrzymką msze święte dla wielkich tłumów, organizowane na stadionach, lotniskach, placach itp., bezpośrednie spotkania z ludźmi w trakcie pielgrzymek.

11 Świadomość, że Chrystus pozostaje pośród swego ludu,  dodaje otuchy wierzącym i przynagla ich,  aby stawali się głosicielami prawdziwej solidarności  i czynnie dążyli do zbudowania "cywilizacji miłości". Jan Paweł II

12 Jan Paweł II, który całe swoje życie służył ludziom odszedł odbył swoja swoją ostatnią pielgrzymkę 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21:37. Pogrzeb odbył się 8 kwietnia.

13 W ten sposób niezwykły człowiek, który motywował Polaków do walki o wolną Polskę zakończył swój pontyfikat.

14 Wierzyć to znaczy widzieć rzeczy tak, jak widzi je Bóg, uczestniczyć w Bożej wizji świata i człowieka. Jan Paweł II Wykonali: Joanna Wolniak i Tomasz Piernicki


Pobierz ppt "Jan Paweł II – pielgrzym świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google