Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II przemawiał do nas słowami i znakami. Słowa znamy stosunkowo dobrze. A znaki?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II przemawiał do nas słowami i znakami. Słowa znamy stosunkowo dobrze. A znaki?"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Jan Paweł II przemawiał do nas słowami i znakami. Słowa znamy stosunkowo dobrze. A znaki?

4 W trakcie pontyfikatu Jan Paweł II odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, w trakcie których odwiedził 135 krajów. Do tego trzeba dodać jeszcze 145 podróży na terenie Włoch i odwiedziny w 301 rzymskich parafiach. W sumie Papież przebył ponad 1,6 mln kilometrów, a to odpowiada 40- krotnemu okrążeniu Ziemi lub czterem lotom na Księżyc.

5

6 Najważniejsze pielgrzymki Jana Pawła II to:

7

8 Ojciec Święty Jan Paweł II wielką miłością otaczał Kościół w Afryce, a miłość tę odwzajemniali także mieszkańcy Czarnego Lądu.

9

10 Papież Jan Paweł II wprowadził liczne nowości podczas swojego pontyfikatu: - liczne pielgrzymki - zwyczaj całowania ziemi kraju, do którego przybywał z pielgrzymką - msze święte dla wielkich tłumów, organizowane na stadionach, lotniskach, placach itp., - bezpośrednie spotkania z ludźmi w trakcie pielgrzymek.

11 Świadomość, że Chrystus pozostaje pośród swego ludu, dodaje otuchy wierzącym i przynagla ich, aby stawali się głosicielami prawdziwej solidarności i czynnie dążyli do zbudowania "cywilizacji miłości". Jan Paweł II Świadomość, że Chrystus pozostaje pośród swego ludu, dodaje otuchy wierzącym i przynagla ich, aby stawali się głosicielami prawdziwej solidarności i czynnie dążyli do zbudowania "cywilizacji miłości". Jan Paweł II

12 Jan Paweł II, który całe swoje życie służył ludziom odszedł odbył swoja swoją ostatnią pielgrzymkę 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21:37. Pogrzeb odbył się 8 kwietnia.

13 W ten sposób niezwykły człowiek, który motywował Polaków do walki o wolną Polskę zakończył swój pontyfikat.

14 Wierzyć to znaczy widzieć rzeczy tak, jak widzi je Bóg, uczestniczyć w Bożej wizji świata i człowieka. Jan Paweł II Wykonali: Joanna Wolniak i Tomasz Piernicki


Pobierz ppt "Jan Paweł II przemawiał do nas słowami i znakami. Słowa znamy stosunkowo dobrze. A znaki?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google