Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urodzony w Wadowicach na Podkarpaciu. Jako dziecko Karol Wojtyła stracił matkę, a następnie 12 lat starszego brata. Kiedy na świecie został mu już tylko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urodzony w Wadowicach na Podkarpaciu. Jako dziecko Karol Wojtyła stracił matkę, a następnie 12 lat starszego brata. Kiedy na świecie został mu już tylko."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Urodzony w Wadowicach na Podkarpaciu. Jako dziecko Karol Wojtyła stracił matkę, a następnie 12 lat starszego brata. Kiedy na świecie został mu już tylko ojciec podjął decyzję o wstąpieniu do kapłaństwa.

4 ..

5

6

7

8 CNOTA MI Ł O Ś CI BRATERSKIEJ 13 kwietnia 1986 rok Jan Paweł II odwiedził naród żydowski. Podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej Ojciec Święty jako pierwszy papież w historii modlił się przed żydowską ścianą płaczu. Podczas tej właśnie pielgrzymki Jan Paweł II wypowiedział słowa, których żaden z żydów nigdy nie zapomni: Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi - i można powiedzieć – naszymi starszymi braćmi.

9

10 WADOWICE 1999

11

12 .

13 Tam była cukiernia

14 (...) PO MATURZE CHODZILIŚMY NA KREMÓWKI

15 OJCZE ŚWIĘTY! WITAMY W OJCZYŻNIE! WITAMY W KRAKOWIE! WITAMY W DOMU!

16 PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY CZERWIEC 1979 NIECH STĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI. NIECH STĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICZE ZIEMI. TEJ ZIEMI

17 PIERWSZA PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY Pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski w dniach 2–10 VI 1979 r. miała historyczne znaczenie. Stanowiła przypomnienie lub umocnienie wiary i tradycji katolickiej wśród 10 mln Polaków, którzy nie szczędzili trudu, aby wyjść na spotkanie papieża, a także wśród wielu milionów, którzy, mimo ograniczeń oficjalnych transmisji, śledzili jej przebieg w środkach przekazu. Pielgrzymka Jana Pawła II przyniosła wyraźne odrodzenie świadomości wspólnoty obywatelskiej i narodowej, niszczonej sukcesywnie w czasie rządów komunistycznych. Pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski w dniach 2–10 VI 1979 r. miała historyczne znaczenie. Stanowiła przypomnienie lub umocnienie wiary i tradycji katolickiej wśród 10 mln Polaków, którzy nie szczędzili trudu, aby wyjść na spotkanie papieża, a także wśród wielu milionów, którzy, mimo ograniczeń oficjalnych transmisji, śledzili jej przebieg w środkach przekazu. Pielgrzymka Jana Pawła II przyniosła wyraźne odrodzenie świadomości wspólnoty obywatelskiej i narodowej, niszczonej sukcesywnie w czasie rządów komunistycznych.

18 KOLEJNA PIELGRZYMKA DO OJCZYZNY SPOTKANIE OJCA ŚWIĘTEGO Z GEN. JERUZELSKIM Jeśli chcecie zachować pokój pamiętajcie o człowieku. Pamiętajcie między innymi o jego prawie do wolności religijnej, stowarzyszenia się i wypowiadania swoich poglądów

19 POZNAŃ 1997 Podczas mszy świętej odprawianej nieopodal poznańskich krzyży mówił: Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się na niej. Świat was potrzebuje

20 POŻEGNANIE Z UKOCHANYMI TATRAMI W roku 1997 Ojciec Święty ostatni raz spojrzał i pożegnał Polskie Tatry, które tak bardzo kochał. Kiedyś zdobywał szczyty, jeździł na nartach...

21 Pielgrzymka do Polski 2002 r.

22 OSTATNIA PIELGRZYMKA DO NARODU Podczas swojej ostatnie pielgrzymki do ojczyzny Jan Paweł II zwiedził tylko Kraków i okolice. Poświęcił wtedy świątynię w Łagiewnikach.

23 Papież pielgrzym głęboko wierzył w młodzież, stał się dla młodych autorytetem i wzorem do naśladowania

24 PIELGRZYMKA DO FRANCJI Ojciec Święty po raz kolejny żartuje z francuską młodzieżą. *** (...) Nie mówcie do mnie Lolek bo to zbyt dziecinnie, Jan Paweł zbyt poważnie. Mówcie mi Karol (...) Nie mówcie do mnie Lolek bo to zbyt dziecinnie, Jan Paweł zbyt poważnie. Mówcie mi Karol

25 USA 1981 Krótki postój na Alasce podczas podróży dookoła świata

26 BOLIWIA 1988 W Ameryce łacińskiej mieszka 40 % katolików świata. Pielgrzymował tam 17 razy. Odwiedził nawet Kubę

27 INDONEZJA 1989 Umęczonemu wewnętrznymi walkami Timorowi wschodniemu przywiózł przesłanie pokoju i nadzieję na lepsze życie.

28 AUSTRALIA 1986 Kraj ten zamieszkiwany jest głównie przez protestantów. Katolików jest niewiele, ale i o nich nie zapomniał

29 SŁOWACJA 2003 Jedna z ostatnich podróży. Dzięki Janowi Pawłowi II w tym kraju znacznie wzrosła liczba katolików.Jedna z ostatnich podróży. Dzięki Janowi Pawłowi II w tym kraju znacznie wzrosła liczba katolików.

30 Manila 1995 Udaremniono tu zamach na Ojca Świętego. Na msze przyszło 4 ml ludzi – najwięcej w historii.Udaremniono tu zamach na Ojca Świętego. Na msze przyszło 4 ml ludzi – najwięcej w historii.

31 Kuba 1998 Papież wzywał w obecności Castro do wolności i sprawiedliwości, na placu Rewolucji.

32 USA 1979 W Filadelfii mówił do miliona zebranych, że wolność nie może być okazją do moralnej anarchii

33 Izrael 2000 Pod ścianą płaczu w Jerozolimie Jan Paweł II prosi o przebaczenie za grzechy katolików wobec Żydów

34 PONTYFIKAT W LICZBACH Był papieżem przez 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. W czasie pielgrzymek przemierzył 1 mln 247 tyś. 213 km Odbył 146 podróży we Włoszech i 104 za granicę, odwiedzając 129 krajów Spędził 822 dni poza Watykanem Wygłosił ponad 20 tyś. Kazań spisanych na 100 tyś. stron Wydał ponad 100 ważnych dokumentów Kanonizował 1338 osób Mianował 231 kardynałów – 117 z nich może wybierać następnego papieża Rozmawiał z 1590 przywódcami państw Odbył 1160 audiencji generalnych w Watykanie.

35 ZJEDNOCZYŁ WIELE RELIGI NIKOGO NIE LEKCEWAŻYŁ POGODZIŁ WIELE NARODÓW POPIERAŁ MŁODZIEŻ ODBYŁ PONAD 100 PIELGRZYMEK DO RÓŻNYCH KRAJI ŚWIATA BYŁ POLAKIEM JEŹDZIŁ NA NARTACH WSZEDŁ DO SYNAGOGI MODLIŁ SIĘ PRZED ŚCIANĄ PŁACZU ZNAŁ WIELE RÓŻNYCH JĘZYKÓW WYSTĘPOWAŁ PUBLICZNIE I WCHODZIŁ W TŁUM

36 G łę bokim niepokojem nape ł nia mnie my ś l o chwili, w której Bóg wezwie mnie do siebie - z ż ycia do ż ycia. G łę bokim niepokojem nape ł nia mnie my ś l o chwili, w której Bóg wezwie mnie do siebie - z ż ycia do ż ycia. Jan Paweł II, List do ludzi starych

37 roku o godzinie 21:37

38 ODSZEDŁ OJCIEC NASZ Polska zamarła w trwodze i zadumie. Żegnamy człowieka, który przerósł wszelkie autorytety i stał się fundamentem naszej zbiorowej świadomości Narodowej. Żegnamy Cię ojcze Święty Janie Pawle II, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Polska zamarła w trwodze i zadumie. Żegnamy człowieka, który przerósł wszelkie autorytety i stał się fundamentem naszej zbiorowej świadomości Narodowej. Żegnamy Cię ojcze Święty Janie Pawle II, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.


Pobierz ppt "Urodzony w Wadowicach na Podkarpaciu. Jako dziecko Karol Wojtyła stracił matkę, a następnie 12 lat starszego brata. Kiedy na świecie został mu już tylko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google