Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji."— Zapis prezentacji:

1 Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji.
Wykonał: Oskar Wałęsa Kl.1C

2 Mozaika Dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce (dwu lub wielobarwne), fakturze i kształcie kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki. Elementy są przyklejone do podłoża przez ułożenie na niezwiązanej zaprawie, wapiennej, cementowej lub żywicy pochodzenia roślinnego.Stosowana jest do zdobienia posadzek,ścian, kopuł, sklepień, apsyd wbudownictwie sakralnym i świeckim, mebli (zwłaszcza blatów stołów, sepetów, biurek).

3

4 Techniki wykonywania mozaik:
Kamień Wykorzystujemy kamień naturalny lub sztuczny, głównie wapienie (marmury), granity, aglomarmury, onyxy. Powierzchnię kamienia można w różny sposób wyeksponować, np. przez: polerowanie, patynowanie, matowienie, nadanie faktury, wydobycie naturalnej struktury kamienia. Kamień w mozaice jest zabezpieczany chemicznie przed korozją.

5

6 Technika antyczna Układanie tą metodą polega na docinaniu kawałeczków kamienia na przecinaku uderzając młotkiem i nadając pożądany kształt kamyka, szkła, ceramiki, lub docinając go obcęgami. Klejenie elementów mozaiki odbywa się bezpośrednio na podłożu właściwym (Np. ścianie).

7 Klej stosowany w tej metodzie jest spoiwem całkowicie naturalnym (klej kazeinowy), mniej odpornym na wilgoć niż kleje stosowane w metodzie nowoczesnej. Mozaika tego typu ma swój niepowtarzalny wygląd i charakter. Cechuje ją faktura powierzchni eksponowanej. Stosuje się ją wyłączne we wnętrzach i jest techniką tylko dekoracyjną.

8 Technika nowoczesna Mozaika wykonywana w ten sposób pozwala nam na o wiele szersze zastosowanie. Przy użyciu nowoczesnych klejów hydrofobizujacych, materiałów odpornych na wysoką i niską temperaturę, mozaikę taka możemy zamontować w kabinach prysznicowych, basenach, na schodach, chodnikach, posadzkach, elewacjach, zabudowach kominkowych itp. W zależności od zastosowania mozaiki, płytki marmurowe różnią się grubością i twardością.

9

10 Powstawanie równoległoboku, jej modyfikacja:
1. Konstruujemy równoległobok:

11 2. Rysujemy krzywą poprowadzoną od i do górnej krawędzi równoległoboku:

12 3. Wycinamy odcięty element równoległoboku i przenosimy na równoległą ścianę:

13 4. W ten sposób powstaje płytka ze zmodyfikowanego równoległoboku:

14 5. Kopiujemy i zmieniamy kolory płytek, a następnie łączymy je w dowolnie długą mozaikę:

15 6. Tak właśnie powstała nasza mozaika:

16 Inne mozaiki powstałe z równoległoboku:

17


Pobierz ppt "Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google