Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji. Wykonał: Oskar Wałęsa Kl.1C.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji. Wykonał: Oskar Wałęsa Kl.1C."— Zapis prezentacji:

1 Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji. Wykonał: Oskar Wałęsa Kl.1C

2 Mozaika Dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce (dwu lub wielobarwne), fakturze i kształcie kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki. Elementy są przyklejone do podłoża przez ułożenie na niezwiązanej zaprawie, wapiennej, cementowej lub żywicy pochodzenia roślinnego.Stosowana jest do zdobienia posadzek,ścian, kopuł, sklepień, a psyd wbudownictwie sakralnym i świeckim, mebli (zwłaszcza blatów stołów, sepetów, biurek).

3

4 Techniki wykonywania mozaik: Kamień Wykorzystujemy kamień naturalny lub sztuczny, głównie wapienie (marmury), granity, aglomarmury, onyxy. Powierzchnię kamienia można w różny sposób wyeksponować, np. przez: polerowanie, patynowanie, matowienie, nadanie faktury, wydobycie naturalnej struktury kamienia. Kamień w mozaice jest zabezpieczany chemicznie przed korozją.

5

6 Technika antyczna Układanie tą metodą polega na docinaniu kawałeczków kamienia na przecinaku uderzając młotkiem i nadając pożądany kształt kamyka, szkła, ceramiki, lub docinając go obcęgami. Klejenie elementów mozaiki odbywa się bezpośrednio na podłożu właściwym (Np. ścianie).

7 Klej stosowany w tej metodzie jest spoiwem całkowicie naturalnym (klej kazeinowy), mniej odpornym na wilgoć niż kleje stosowane w metodzie nowoczesnej. Mozaika tego typu ma swój niepowtarzalny wygląd i charakter. Cechuje ją faktura powierzchni eksponowanej. Stosuje się ją wyłączne we wnętrzach i jest techniką tylko dekoracyjną.

8 Technika nowoczesna Mozaika wykonywana w ten sposób pozwala nam na o wiele szersze zastosowanie. Przy użyciu nowoczesnych klejów hydrofobizujacych, materiałów odpornych na wysoką i niską temperaturę, mozaikę taka możemy zamontować w kabinach prysznicowych, basenach, na schodach, chodnikach, posadzkach, elewacjach, zabudowach kominkowych itp. W zależności od zastosowania mozaiki, płytki marmurowe różnią się grubością i twardością.

9

10 Powstawanie równoległoboku, jej modyfikacja: 1. Konstruujemy równoległobok:

11 2. Rysujemy krzywą poprowadzoną od i do górnej krawędzi równoległoboku:

12 3. Wycinamy odcięty element równoległoboku i przenosimy na równoległą ścianę:

13 4. W ten sposób powstaje płytka ze zmodyfikowanego równoległoboku:

14 5. Kopiujemy i zmieniamy kolory płytek, a następnie łączymy je w dowolnie długą mozaikę:

15 6. Tak właśnie powstała nasza mozaika:

16 Inne mozaiki powstałe z równoległoboku:

17


Pobierz ppt "Mozaiki powstałe z równoległoboków i jego modyfikacji. Wykonał: Oskar Wałęsa Kl.1C."

Podobne prezentacje


Reklamy Google