Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam wszystkich serdecznie na

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam wszystkich serdecznie na"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam wszystkich serdecznie na
III Festiwal Kuchni Greckiej w Hotelu OSSA****Congress & SPA Ossa Festiwal Kuchni Greckiej, jest coroczną imprezą, która ma na celu propagowanie w Polsce kuchni greckiej oraz oryginalnych greckich produktów wśród restauratorów, szefów kuchni i kucharzy, hotelarzy, jak i wśród konsumentów. Festiwal promuje sponsorów, organizatorów, współorganizatorów, a przede wszystkim uczestników konkursu. Organizatorzy III Festiwalu Kuchni Greckiej: Theofilos Vafidis Ekspert i Doradca Kulinarny Członek Kapituły Klubu Szefów Kuchni, Executive Chef – Grecka Kuchnia  Klub Szefów Kuchni Hotel OSSA**** CONGRESS & SPA

2 Trochę historii Dwa lata temu odbył się Pierwszy Festiwal Kuchni Greckiej w Hotelu Warszawianka. Festiwal cieszył się dużym powodzeniem, a konkurs kulinarny znalazł się w rankingu 10 najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych zorganizowanych w kraju i zaliczanych do Finału Pucharu Polski Zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie I Festiwalu Kuchni Greckiej był Łukasz Szczepaniak z Hotelu Haffner w Sopocie, nagrodą był wyjazd do Grecji ufundowany przez biuro podróży ITAKA W Finale Pucharu Polski Łukasz Szczepaniak zdobył drugie miejsce.

3 Ubiegłoroczny II Festiwal Kuchni Greckiej odbył się w Augustowie w Hotelu Warszawa, łącząc kuchnie grecką z pięknem polskich Mazur i Podlasia. Festiwalowi towarzyszyły sławne już w całym kraju i za granicą, III Kulinarne Regaty „Moje gotowanie” Radiowej Trójki oraz obchody 450-lecia miasta Augustowa, co stanowiło doskonałe połączenie rekreacji i sztuki kulinarnej. Największe emocje wzbudził sam konkurs kulinarny z wykorzystaniem greckich produktów. W tym roku po raz pierwszy wprowadzono formułę tzw. black boxu. Uczestnicy otrzymali pudełka z greckimi produktami, z których musieli przyrządzić konkursowe dania pod bacznym okiem członków Kapituły Szefów Kuchni. Konkursowe zmagania wygrała jedyna reprezentantka płci pięknej pośród uczestników – pani Barbara Runo z restauracji Santorini w Warszawie, która uraczyła nas filetem z dorady z nadziewanymi Fetą i papryczkami Florinis, używając nowej przyprawy firmy Hyperica na bazie liści oliwnych. Serdecznie raz jeszcze pani Barbarze gratulujemy kulinarnego kunsztu, polotu i oczywiście wygranej.

4 Po uczcie dla ciała, był też czas na ucztę dla zmysłów
Po uczcie dla ciała, był też czas na ucztę dla zmysłów. Zwiedzający mogli nacieszyć oczy malowniczymi greckimi pejzażami oraz oryginalnymi portretami mieszkańców słonecznej Hellady, które prezentował na swoich wspaniałych fotografiach przesympatyczny i zawsze uśmiechnięty Kostas Kawardzis Marcin Budynek główny pomysłodawca Regat otrzymał podziękowanie i grecką pamiątkę za wielki wysiłek jaki włożył w organizacje III Regat Kulinarnych i pomoc przy II Festiwalu Kuchni Greckiej, bez którego cała ta wielka impreza by się nie odbyła. Po rozdaniu nagród publiczność bawiła się przy legendarnych przebojach grupy Kombi, a uczestnicy Festiwalu, sponsorzy i honorowi goście zasiedli do greckiej kolacji. Bogaty bufet na galę został przygotowany dzięki uprzejmości Hotelu Warszawa. Odnowiony i rozbudowany kompleks hotelowy Warszawa, pod kierownictwem pani Anny Klimczak i pana Andrzeja Burkiewicza, wspaniale ugościł w swoich podwojach większość z nas. Nie zabrakło doskonałej atmosfery, greckiej muzyki w wykonaniu Nikosa Rouskietos z zespołem Orfeusz i tłuczenia talerzy. Goście na Gali bawili się do późnych godzin nocnych i z niechęcią opuszczali hotel Warszawa w niedzielny poranek. Raz jeszcze wszystkim uczestnikom, jurorom, sponsorom i gościom mówimy „Sas efcharistoume – dziękujemy.”

5 III już Festiwal Kuchni Greckiej odbędzie się kwietna w Hotelu OSSA położonym w samym centrum Polski, zaledwie 60 kilometrów od Warszawy i Łodzi, w pięknym i zacisznym miejscu otoczony lasami i sadami. W skład rozbudowanego i atrakcyjnego, wielofunkcyjnego kompleksu wchodzi hotel z zespołem sal konferencyjnych i bogatym centrum rekreacyjnym. Przestronne sale, specjalnie przygotowane na konferencje, kongresy, szkolenia, sympozja itp. Wyposażone są w niezbędny sprzęt techniczny, nowoczesny system nagłaśniający, istotny na tego rodzaju spotkaniach.

6 Wszystkim naszym Gościom oferuje szereg atrakcji, które uprzyjemnią pobyt w hotelu. Przygotowane są dla Państwa piękne pokoje, z malowniczymi widokami na okolicę. Czas wolny miło będzie spędzić na świeżym powietrzu na kordach tenisowych lub na boisku sportowym. Z kolei o zdrowie i urodę zadba instytut wellness & spa, oferujący szereg zabiegów kosmetyczno-pielęgnujących lub basen. Hotel Ossa**** Congress & Spa położony jest w samym środku Polski, co sprawia, że łatwo do niego dojechać z każdego miejsca w kraju, zwłaszcza ze względu na doskonałe połączenia z największymi aglomeracjami. Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną greckie i polskie produkty, między innymi wspaniałe sery i szlachetne wina oraz dorodne oliwki.

7 Izba Przemysłowo-Handlowa Serres
W III Festiwalu Kuchni Greckiej weźmie udział Grecka Izba Przemysłowo-Handlowa z miasta Serres z prezentacją produktów regionalnych. Oficjalne zaproszenie wystosowano po wyjątkowym owocnym jej udziale w Międzynarodowym forum gastronomicznym KERASMA na Targach HO.RE.CA. (Hotel-Restaurant-Cafe) w styczniu tego roku w Atenach. Dzięki współpracy polskiego KSK z greckim Klubem Szefów Kuchni nadarza się możliwość poszerzenia rynku konsumenckiego, zaprezentowania artykułów polskich i zapoznanie Greków ze smakiem oraz producentami polskimi. Na III Festiwal Kuchni Greckiej są zaproszeni honorowi goście z Grecji: Prezes KSK Ateny Miltos Karoubas Executive Chef Vice prezes KSK Ateny Athanasios Skouras Executive Chef Prezydenta Grecji Poprzednie dwa Festiwale to absolutny sukces i wniosły one znaczący wkład w zwiększenie o 125% liczby polskich turystów w Grecji, jak również pokazały konsumentom i producentom greckim szeroki wachlarz polskich smaków i możliwości współpracy. Izba Przemysłowo-Handlowa Serres

8 Kulinarne zmagania już po raz trzeci będzie prowadził i czarował nas swoim dowcipem oraz wrodzonym wdziękiem Karol Okrasa. Oprócz emocjonujących zmagań podczas corocznego konkursu kulinarnego spodziewamy się pokazu produkcji ciasta Fillo oraz tradycyjnego wyrobu cukierniczego AKANE z możliwością degustacji. III Festiwal Kuchni Greckiej jest nominowany do Kulinarnego Pucharu Polski 2008, zwycięzca konkursu otrzyma nominacje do KPP 2008 oraz czek na kwotę 1500 PLN. Nominacja i czek zostanie wręczona podczas gali przez organizatorów Kulinarnego Pucharu Polski 2008. III Festiwalu Kuchni Greckiej weźmie udział 12 ekip z całej Polski, których zadaniem będzie przygotowanie dania z wykorzystaniem greckich produktów z rybą Dorada i owocami morza. Główną nagrodą będzie wyjazd wypoczynkowy do Grecji ufundowany przez biuro podróży ITAKA oraz zaproszenie i udział zwycięscy w Międzynarodowym Forum Gastronomicznym organizowane przez Chef’s Club w Atenach Patronatem III Festiwalu Kuchni Greckiej jest HERMES Stowarzyszenie Greckich Przedsiębiorców w Polsce Festiwal i zmagania konkursowe relacjonowane będą na antenie Radia i TV. Relacje z konkursu pojawią się także na łamach: czasopism branżowych i dziennikach oraz na portalach internetowych w kraju i zagranicą.

9 Zapraszamy wszystkich do przyjęcia zaproszenia i wzięcia udziału w
III Festiwalem Kuchni Greckiej W czasie sobotniego dnia na terenie Hotelu OSSA będziecie mieli Państwo możliwość oglądania zmagań kucharzy, poznacie produkty greckie i polskie, odbędzie się promocja książki „Europa w kuchni” w czasie której można będzie uzyskać dedykacje od autorów oraz wiele różnych atrakcji.  Wstęp na Festiwal jest wolny. Zapraszamy Ekspert i Doradca Kulinarny Executive Chef – Grecka Kuchnia  Exclusive Representative of Greek Products on the Polish Market Członek Kapituły Klubu Szefów Kuchni Theofilos Vafidis Tel

10 Adres i mapka dojazdowa
Ossa 1, Rawa Mazowiecka tel Dla gości chcących pozostać w Hotelu przez czas festiwalu hotel Ossa przygotował Festiwalowe ceny.


Pobierz ppt "Zapraszam wszystkich serdecznie na"

Podobne prezentacje


Reklamy Google