Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Informator dla kierowców podróżujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Informator dla kierowców podróżujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku."— Zapis prezentacji:

1 Informator dla kierowców podróżujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

2 PORADY DLA KIEROWCÓW

3 Bądź ostrożny ! Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia na małopolskich drogach doszło do 41 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 50 zostało rannych, zaistniało 355 kolizji drogowych.

4 Zasady bezpiecznego kierowcy - jazda w trzeźwości, - przestrzeganie przepisów prawa drogowego, szczególnie występujących ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest niezmiennie główną przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych! Zimą zachowaj szczególną ostrożność za kierownicą!

5 Ponadto przed wyjazdem pamiętaj o sprawdzeniu : - czy masz przy sobie wszystkie wymagane przepisami dokumenty i czy są one aktualne, - czy twój samochód jest sprawny technicznie i odpowiednio wyposażony, Zmień opony na zimowe, a gdy wybierasz się w rejony górskie gdzie na drodze często zalega gruba warstwa śniegu w bezpiecznym podróżowaniu pomogą Ci łańcuchy na kołach. - czy leki, które zażywasz pozwalają na bezpieczne kierowanie pojazdem.

6 UWAGA! Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach, w dniach: 25 grudnia 2013 roku - od godz. 8.00 do 22.00 26 grudnia 2013 roku - od godz. 8.00 do 22.00 1 stycznia 2013 roku - od godz. 8.00 do 22.00 obowiązuje zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów ).

7 Utrudnienia na małopolskich drogach Informacje o utrudnieniach na drogach: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie – www.krakow.gddkia.gov.pl Autostrada A4 - www.autostrada-a4.pl Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie – www.e-drogi.pl/zdwkr

8 PORADY DLA PIESZYCH

9 Posiadając jakikolwiek element odblaskowy, po zmroku jesteś widoczny dla kierującego z odległości około 150 m. Gdy odblasku nie posiadasz kierowca zobaczy Cię dopiero w odległości około 30 m. Swoją widoczność na drodze poprawisz ubierając jasną lub jaskrawą odzież! CHCESZ BYĆ WIDOCZNY I BEZPIECZNY NA DRODZE – UŻYWAJ ODBLASKÓW! dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mają obowiązek używania elementów odblaskowych. Droga hamowania pojazdu Źródło Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Droga i Bezpieczeństwo

10 ŻYCZĄ MAŁOPOLSCY POLICJANCI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO KWP W KRAKOWIE ! RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO


Pobierz ppt "Informator dla kierowców podróżujących w czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google