Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Buty RELAKS – wzorowane na obuwiu Neila Armstronga, polska wersja moonwalk - w tym naprawdę trzeba było umieć chodzić. Wśród młodzieży szczyt obciachu,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Buty RELAKS – wzorowane na obuwiu Neila Armstronga, polska wersja moonwalk - w tym naprawdę trzeba było umieć chodzić. Wśród młodzieży szczyt obciachu,"— Zapis prezentacji:

1 Tym, którzy zapomnieli, jak barwnie się żyło w czasach PRL-u, przypominamy...

2 Buty RELAKS – wzorowane na obuwiu Neila Armstronga, polska wersja moonwalk - w tym naprawdę trzeba było umieć chodzić. Wśród młodzieży szczyt obciachu, znane mi są przypadki, kiedy osoba usiłująca się pozbyć relaksów (poprzez utopienie ich w stawie), sama o mało się nie utopiła.

3 Klej guma arabska – gumowy posiadał jedynie korek, który trzeba było przebić nożyczkami, aby otworzyć klej. Z oczywistych względów nie dawało się już tego kleju zamknąć, dopóki klej na korku nie zasechł na twardą, śmierdzącą skorupę. Wtedy nie można go było z kolei otworzyć. W przeciwieństwie do kleju roślinnego w tubce, guma arabska była niejadalna.

4 Temperówka na żyletkę – żyletkę można było bardzo łatwo wyjąć i wycinać nią piękne rzeczy na ławkach. Na przykład że S (Sebastian) + A (Anka) = WNM (Wielka Nieskończona Miłość), albo co innego. Do bardziej skomplikowanych wzorów (pacyf, anarchii i nazw zespołów) jeszcze lepiej nadawał się cyrkiel.

5 Pasta Nivea – do zębów i nie tylko
Pasta Nivea – do zębów i nie tylko. Świetnie czyściła srebro oraz tenisówki. Do tych ostatnich świetnie też nadawała się kreda. Nie przypadkiem zresztą - kreda wydawała się podstawowym składnikiem tej pasty, która się nie pieniła, nie zawierała fluoru i była obrzydliwa w smaku. Cóż z tego skoro polecała ją większość dentystów?

6 Proszek IXI – prawdziwy i oryginalny ‘zwykły proszek’
Proszek IXI – prawdziwy i oryginalny ‘zwykły proszek’. Podobno wyżerał dziury w rękach, ale to pogłoska. Gdyby była to prawda, całe pokolenia polskich kobiet miałyby ręce jak Freddie Krúger (tylko bez tych gustownych nożyków na palcach oczywiście), bo przecież gumowych rękawic Villedy też wtedy nie było.

7 Suszarka Farel – potężna maszyna; praktycznie nie do zdarcia
Suszarka Farel – potężna maszyna; praktycznie nie do zdarcia. Równie skutecznie co włosy, suszyła skarpetki – na popiół.  

8 Papierosy – Popularne i Sporty dla twardzieli, dla dam były Carmeny oraz mentolowe Mewy. Czasem papierosy sprzedawano na wagę. No i oczywiście były bez filtra.  

9 Piłka nożna – w tamtych złotych czasach zdarzało nam się wygrywać, a kiedy transmitowano mundial, pustoszały ulice, podobnie jak przy `Powrocie do Edenu` cz.1 i `Niewolnicy Izaurze. ‘Entliczek , pentliczek, co zrobi Piechniczek nie wie nikt...’ śpiewał Łazuka w Ech, to były czasy...

10 Polo Cocta – polska Coca Cola. Prawie.

11 Gra ‘wilk i zając’ – radziecka odpowiedź na ‘Super Mario Bros’
Gra ‘wilk i zając’ – radziecka odpowiedź na ‘Super Mario Bros’. Swego czasu do nabycia na wszystkich dobrych bazarach.

12 Historyjki obrazkowe z gumy Donald – przykład działań dywersyjnych wrogich imperialistycznych mocarstw. Oficjalny środek płatniczy w podstawówce.  

13 Aparat fotograficzny Smiena – cyfrówka wysiada

14 kolejka W ogólności tłum ludzi ustawionych po kolei z twarzą zwróconą w kierunku tabliczki z napisem "Przyjęcie towaru"

15 kartki (na mięso, czekoladę, benzynę i inne) Kawałek papieru, który upoważniał do wykupienia produktu zaznaczonego na kartce. Co ciekawe i tak trzeba było za produkt zapłacić.

16 Pewex – namiastka Zachodu, gdzie za twardą zachodnią walutę można było zakupić namiastkę kapitalistycznego zepsucia; na przykład batonik Mars i pokroić go w plasterki przed zjedzeniem. A jak już ktoś miał dżinsy z Peweksu, to był kompletny szpan.

17


Pobierz ppt "Buty RELAKS – wzorowane na obuwiu Neila Armstronga, polska wersja moonwalk - w tym naprawdę trzeba było umieć chodzić. Wśród młodzieży szczyt obciachu,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google