Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rosja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rosja."— Zapis prezentacji:

1 Rosja

2 Flaga Rosji

3 Godło Rosji

4 Hymn Rosji Oryginał Polskie tłumaczenie
Россия – священная наша держава, Россия – любимая наша страна. Могучая воля, великая слава — Твоё достоянье на все времена! Припев Славься, Отечество наше свободное, Братских народов союз вековой, Предками данная мудрость народная! Славься, страна! Мы гордимся тобой! От южных морей до полярного края Раскинулись наши леса и поля. Одна ты на свете! Одна ты такая — Хранимая Богом родная земля! Припев Широкий простор для мечты и для жизни Грядущие нам открывают года. Нам силу даёт наша верность Отчизне. Так было, так есть и так будет всегда! Припев Polskie tłumaczenie Rosja to nasze święte mocarstwo, Rosja to ukochany nasz kraj. Potężna siła woli, wielka chwała Są twoją własnością po wsze czasy! Refren Chwała Ci, nasza wolna Ojczyzno, Prastary związku bratnich narodów, Ludowa mądrości dana przez przodków! Chwała ci, kraju! Jesteśmy z ciebie dumni! Od mórz południowych do polarnej krainy Rozciągnęły się nasze lasy i pola. Tyś jedna na świecie! Jedynaś ty taka, Chroniona przez Boga ojczysta ziemio! Refren Rozległą przestrzeń dla marzeń i dla życia Odkrywają nam nadchodzące lata. Siłę nam daje nasza wierność Ojczyźnie. Tak było, tak jest i tak będzie zawsze! Refren

5 Mapa Rosji

6 Moskwa Jako stolica Rosji

7 Położenie Moskwy

8 Flaga Moskwy

9 Herb Moskwy

10

11 Kultura rosyjska

12 Stroje ludowe

13 Teatry rosyjskie Teatr Bolszoj - to teatr mieści dzieł kompozytorów rosyjskich z 20 wieku. W ostatnich latach Bolszoj wprowadziła publiczność do oper i Gambler Fire Angel Siergiej Prokofiew, Lady Makbet w Mtsensk przez Dymitra Szostakowicza i balety takie jak Bright Stream przez Dymitra Szostakowicza. Mályi Theater - najstarszy teatr w Rosji, został założony przez Uniwersytet w Moskwie w 1756 roku. Założona w 1921 roku pod kierunkiem sowieckiego aktor i reżyser Eugeniusz Wachtangowa, ten teatr sezon trwa od września do czerwca. Bilety kosztują 20 rubli, 120 rubli. Moscow Art Theater - Wykonawca rosyjskiego teatru lekarza Konstantina Stanisławskiego z dramaturg i reżyser Władimir Nemirovich-Danchenko to teatr założony w 1897 roku.

14 Opery rosyjskie Nowej Opera - mieści się w ogrodach Hermitage, opery odbywają się najczęściej wieczorem, poczynając od 7pm. Bilety są zazwyczaj dostępne 200RUB. Kasa jest czynna from 12pm-3pm, a następnie ponownie od 4pm-7pm. Moscow International Performance Arts Center - otwarty w 2003 roku i znany także jako Moscow International House of Music, jest znana z występów w koncertach muzyki klasycznej. Ma również największe organy w Rosji zainstalowane w Svetlanov Hall.

15 Muzea rosyjskie Galeria Tretiakowska - Jednym z najbardziej znaczących muzeów sztuki w Moskwie. Został założony Autor: Pavel Tretiakowska, bogatego mecenasa sztuki, który wygrałem dużych prywatnych kolekcji do miasta. Podzielony na dwa budynki, stare domy Tretiakowska galerii dzieł klasycznych rosyjskiej tradycji. Nowa Galeria Tretiakowska została utworzona w czasach sowieckich i funkcje radzieckich artystów, jak również kilka współczesnych artystów. Nowa galeria zawiera niewielkie przebudowy znanym zabytkiem Władimir Tatlin do Trzeciej Międzynarodowej i wielu innych awangardowych artystów, jak Kazimierz Malewicz i Wassily Kandinsky. Realizmu socjalistycznego cechy można znaleźć również. State Historical Museum of Russia - muzeum historii Rosji, jej wystawach wahają się od relikwii prehistorycznych plemion bezcennych dzieł sztuki nabytych przez członków dynastii Romanowów. Łączna liczba obiektów w kolekcji muzeum liczba w milionach. Muzeum Politechnicznego - Założona w 1872 roku, jest to największy Muzeum Techniki w Rosji. Istnieje cały szereg historycznych wynalazków i osiągnięć technologicznych, w tym humanoidalnych automaty z 18 wieku i pierwszych komputerów radzieckich. Jego kolekcja zawiera ponad pozycji. Borodino Panorama Museum - Oferuje wyjątkowy widok na pole bitwy z 360 diorama stopnia. Jest to część duże historyczne upamiętniająca zwycięstwo w Wojnie Ojczyźnianej 1812 roku przez wojska napoleońskie.

16 Święta i festiwale rosyjskie
Styczeń -- Rok rozpoczyna się w Moskwie od kilku dni uroczystości. 1 stycznia, 2, 3, 4 i 5 są na ogół włączone wszystkie części New Years wakacje. To jest bacznie obserwowane przez rosyjskie 7 stycznia's prawosławnego Bożego Narodzenia (zgodnie z kalendarzem juliańskim). Zazwyczaj oznacza to, że Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia będzie trwał 10 dni, przez 10 stycznia. Luty - Obrońców Ojczyzny Makijaż dzienny 21., 22., i 23 innych lutym dni roboczych. Dzień sił zbrojnych ma obserwowano od 1918 r. Armii Czerwonej na dzień na pamiątkę zwycięskiej operacji na front rosyjsko-niemiecki. W 1992 roku to święto nadano jej obecną nazwę urzędowych. Marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet od 7 do 9. zostało obchodzony jest jako oficjalne święto od 1917 r., został zaproponowany przez Clara Zetkin. Maja - Święto Wiosny i Pracy pierwsze 3 dni maja, znane także jako May Day. Obserwowany w wielu krajach jako Dzień Pracy, obchodzony jest w Rosji jako Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Począwszy od 1992 roku, po rozpadzie ZSRR, 1 maja jest obchodzony w Rosji jako Dzień Pracy. Dzień Zwycięstwa w momeorates 9th, 10th, a 11 po raz pierwszy obchodzony w maju 9, 1945, znakowanie zakończenia działań wojennych w sprawie Europejskiego przed II wojną światową. Według tradycji są armaty wystrzelił w Moskwie i wszystkie miasta bohatera Rosji na pamiątkę zwycięstwa Armii Czerwonej w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Czerwiec - Od 12 do 14 znajduje się obchody pierwszej rocznicy na terenie całego kraju demokratyczne wybory pierwszego prezydenta Federacji Rosyjskiej, które odbyło się w 12 czerwca 1991. Listopad - To było oficjalnie ogłoszona w dniu 7 listopada 1996, jako dzień pojednania podziału społeczeństwa na skutek rewolucji 25 października (7 listopada) Do tego czasu, 7 listopada był obchodzony jako dzień Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej, które zostało dokonane przez bolszewików, a które podzielone społeczeństwa rosyjskiego w "czerwone i" biały ". Grudzień - Święto Konstytucji jest rozpoznawana w rocznicę referendum odbyło się 12 grudnia 1993, które doprowadziły do przyjęcia pierwszych Konstytucja Federacji Rosyjskiej. Do 1993 roku Święto Konstytucji stwierdzono pierwszy w dniu 5 grudnia, a następnie, od 1977 r., 7 października, również w obchody dni od przyjęcia poprzedniego sowieckiej konstytucji.

17 Atrakcje Rosji Trzeba zobaczyć widok w Moskwie Niewatpliwą Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w Moskwie Kremla. Zbudowany w latach wieku 14 i 17 Kremla, jest historycznym wzmocnione kompleks w centrum Moskwy. Choć wszyscy rosyjscy cytadele są znane jako kremlins, jest to najbardziej znana z czterema pałace, cztery katedr i załączając Kremla Wall wieże Kremla. Jest to oficjalna rezydencja prezydenta Rosji. Bilety w cenie 300 rubli (dodatkowe 50 do odwiedzenia Zbrojownia). Bilety trafią do sprzedaży na 9:30 do 10h wjazdu, 11:15 do wejścia w południe Duże torby itp. należy pozostawić w bagażu (kosztuje 60 rubli). Metro: Ohotnii Ryad, Ploschad Revolutsii. Plac Czerwony jest najbardziej znanym placu miasta w Moskwie. Między Kremla i byłej twierdzy królewskiej, wielu głównych ulicach promieniować tutaj. Mauzoleum Lenina zawiera zabalsamowane ciało Włodzimierz Iljicz Lenin, twórca Związku Radzieckiego. To dziwne, lenen był empatyczny, że nie każdego pomniki mają zostać zbudowane dla niego. Ten paliwa stałe debaty, jeżeli organ określonych w spoczynku jest naprawdę go. Wstęp wolny. Aparaty fotograficzne, telefony i torby należy pozostawić w bagażu. Open 10am-1pm, zamknięte w poniedziałki i piątki. Wpisz przez Manezh Square w pobliżu stacji metra Ploshad Revolutsii. Katedra wstawiennictwo Maryi na Fosa, lepiej znany jako katedrze św Bazyli Błogosławiony, który cechy charakterystyczne kopuły cebuli. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Rosji i jest międzynarodowym symbolem narodu i dla miasta Moskwy. Kościół Wniebowstąpienia na Kolomenskoye pochodzi z 1532 roku. Jest to kolejny Światowego Dziedzictwa UNESCO i popularną atrakcją. Seven Sisters jest angielski nazwa nadana grupie Moskwa Wieżowce zaprojektowane w stalinowskim stylu. Moskale nie używać nazwy "Seven Sisters", a połączenie tych budynków "Vysotki" lub Stalinskie co oznacza "(Stalina) Wysokie budynki". Charakterystyczną cechę panoramę Moskwy, ich formy nakładające rzekomo zainspirowany Manhattan Municipal Building w Nowym Jorku. Wszyscy siedmiu wieżach widać większość elewacji w mieście.

18 Old Arbat to malownicze deptaku w Moskwie, kolejny zachód od Arbat Square. Jest to jeden z najbardziej Moskwa turystycznych ulicy z pamiątkami i uliczni artyści. Ceny od rozsądne zdzierać. Mówienie rosyjskich tendencję do Garner niższa cena skuwki i rokowań jest dopuszczalne. Nowy Arbat biegnie równolegle do Starego Arabacka i jest pokryte ZSRR drapacze chmur. To właśnie w Moskwie bogate zaczęły odgrywać w najdroższych restauracjach i klubach. Ulica jest bogato oświetlone w nocy i jest zawsze bardzo żywy. Novodevichy Klasztor jest zarówno klasztor i fortecę. Zbudowany w początku 1500 pozostał w niemal nienaruszonym stanie od 17 wieku, stając się jednym z najlepiej zachowanych historycznych kompleksów w Moskwie. Przyległych Cmentarz Nowodziewiczy posiada kilka znanych osób, takich jak Anton Czechow, Gogol Nickolai, Konstantine Stanisławskiego, Nikita Chruszczow, Raisa Gorbaczowa (żona byłego prezydenta), a Boris Yeltsin. Więcej doświadczenia, to miejsce do odwiedzenia, rosyjskiej łaźni naprawdę nie można zmarnować. Bania jest ważnym rosyjskiej tradycji i wielu Rosjanie, szczególnie w okresie 40 lat życia, do co najmniej raz w tygodniu. Hot pary, bicia przez brzozowe gałązki i sauny nie może się wydawać zabawne, ale wielu Rosjan przysięgam atrybuty wielu zabiegów. Cyrk jest popularna w Moskwie i tam są dwie z których do wyboru. Wielka Moscow State Circus został otwarty 30 kwietnia Nie ma miejsca dla 3400 użytkowników i spektakle odbywają się każdego dnia w godzinach popołudniowych i wieczór. Istnieje 5 areny zawodów jeździeckich, woda, iluzjonista, lodowisko i lekkie efekty. Pozostaje to przedsiębiorstwo państwowe, mimo 2007 próby prywatyzacji. Moscow Circus był jedynym cyrkiem w Moskwie między 1926 a 1971 rokiem i jest nadal najbardziej popularny. Znany różnymi nazwami w czasach Związku Radzieckiego, zespół otrzymał Order Lenina w 1939 roku. Wśród znanych wykonawców, którzy tam pracowali byli klaunów Karandash, Oleg Popov i Jurij Nikulin, która zarządzała firma w ciągu piętnastu lat, a którego nazwa ma ponoszone od jego śmierci w 1997 roku. Przed budynkiem jest niezwykły pomnik Nikulin, którego syn został za cyrk odkąd śmierci. Moscow Zoo zostało założone w 1864 przez grupę profesora-biologów z Uniwersytetu Moskiewskiego. W 1919 roku zoo zostało upaństwowione. W 1922 roku właścicielem był przeniesiona do miasta Moskwy i pozostaje pod kontrolą Moskwy do tej pory. Jest to bardzo popularna atrakcja ponad 1,2 milionów osób rocznie. W 1990 roku zoo zostało odnowione w celu włączenia wejście w kształcie dużej skały zamek, strumienie i wodospady, akwarium, woliery i inne. W szczególności, kładka została dodana, łączący stare (1864) i nowych (1926) właściwości zoo. Wcześniej dwaj prowadzone oddzielnie, ze względu na przecinające Bolshaya Gruzinskaya ul. Wpisowe jest 100Rubles dla dorosłych (dzieci poniżej 18 roku życia, studentów, wojskowych, osób niepełnosprawnych, emerytów i rodziców o trzech i więcej dzieci są oferowane wstęp wolny). Dodatkowych wystawa Zoo Exotarium, dodatkowe 50 rubli za osobę dorosłą i 5 rubli dla dzieci, rodziców, posiadających trzy i więcej dzieci, studentów, osób niepełnosprawnych i emerytów.

19 THE END

20 Bibliografia


Pobierz ppt "Rosja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google