Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tematy Wstęp SPA1001 SPA3000. Wstęp Sieć EuroTELEFON sprzedaje niezbędne urządzenia VoIP poprzez sklep należący do firmy TKSoftware. Sklep nazywa się

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tematy Wstęp SPA1001 SPA3000. Wstęp Sieć EuroTELEFON sprzedaje niezbędne urządzenia VoIP poprzez sklep należący do firmy TKSoftware. Sklep nazywa się"— Zapis prezentacji:

1 Tematy Wstęp SPA1001 SPA3000

2 Wstęp Sieć EuroTELEFON sprzedaje niezbędne urządzenia VoIP poprzez sklep należący do firmy TKSoftware. Sklep nazywa się IT-Supermarket. Jego adres to: www.it- supermarket.pl. Dostęp do tego sklepu zapewniony jest również ze strony EuroTELEFON.eu.www.it- supermarket.pl Urządzenia Linksys sprzedawane przez z naszego sklepu są przygotowane do pracy w naszej sieci. W zasadzie jedyne ustawienie w urządzeniach Linksys typu bramka, jakie będzie trzeba wprowadzić, to numer konta VoIP (VN) oraz jego hasło. Bramki Linksys standardowo przygotowane są do pracy w sieci LAN zarządzanej przez router z włączonym serwerem DHCP, w związku z tym samoczynnie pobierają z tego serwera swój adres IP.

3 Podłączenie przeglądarki internetowej do urządzenia Linksys. Jeśli nie możemy odczytać z serwera DHCP adresu bramki, możemy ten adres odsłuchać z samej bramki po wprowadzeniu na telefonie podłączonym do niej kodu: ****110# Usłyszymy wówczas numer IP bramki. Należy ustawić tak adres IP swego komputera, by był z tej samej puli adresów. Np. jeśli adres bramki jest: 192.168.1.10 to nasz adres naszego komputera może być na przykład ustawiony na 192.168.1.11 Następnie otwieramy przeglądarkę internetową i w polu adres wpisujemy adres IP bramki.

4 Konfiguracja SPA1001 Strona informacyjna Jeśli wyświetlimy tę planszę w czasie prowadzonej rozmowy, tutaj możemy zobaczyć, jakim kodekiem jest ona kodowana.

5 Konfiguracja SPA1001 - System Tutaj można zmienić ustawienie dotyczące numeru IP bramki Jeśli w sieci LAN nie ma serwera DHCP, ustaw opcję DHCP na no i w następnych polach wpisz adres bramki, jakim ma się ona posługiwać, maskę oraz adres Gateway'a, czyli routera, który zapewnia połączenia z siecią internetową. Następnie kliknij tutaj

6 Konfiguracja SP1001 – Line 1 Tutaj można zmienić ustawienie dotyczące numeru IP bramki Wpisz numer VN konta telefonicznego i hasło VoIP Następnie kliknij tutaj Tu można zmienić preferowany kodek.

7 Konfiguracja SP1001- User 1 Tutaj można zmienić dodatkowe funkcje jak przekierowania, i inne. Nie zapomnij kliknąć Submit All Changes na zakończenie

8 Konfiguracja SPA3000 Strona informacyjna Jeśli wyświetlimy tę planszę w czasie prowadzonej rozmowy, tutaj możemy zobaczyć, jakim kodekiem jest ona kodowana.

9 Konfiguracja SPA3000 - System Tutaj można zmienić ustawienie dotyczące numeru IP bramki Jeśli w sieci LAN nie ma serwera DHCP, ustaw opcję DHCP na no i w następnych polach wpisz adres bramki, jakim ma się ona posługiwać, maskę oraz adres Gateway'a, czyli routera, który zapewnia połączenia z siecią internetową. Następnie kliknij tutaj

10 Konfiguracja SP3000 – Line 1 Tutaj można zmienić ustawienie dotyczące numeru IP bramki Wpisz numer VN konta telefonicznego i hasło VoIP Na zakończenie kliknij Submit All Changes Tu można zmienić preferowany kodek.

11 SP3000 jako bramka przyjmujące połączenia z sieci PSTN Jeśli chcemy, aby bramka była urządzeniem przyjmującym połączenia z sieci PSTN do sieci VoIP (np. gdy budujemy układ z centralką PBX typu SPA9000, lub w systemie Soft-PBX- EuroTELEFON), musimy skonfigurować dodatkowo: PSTN Line –Port SIP: 5061 –Proxy: sip.eurotelefon.eu –Outband Proxy: sip.eurotelefon.eu –User ID i password: wpisujemy VN i hasło VoIP tak jak dla Line 1 PSTN User – zmieniamy tylko jeśli chcemy spowodować by wszystkie połączenia przychodzące z sieci PSTN były przekierowane na określoną linię VoIP (np. na linię wejściową do centralki Soft-PBX lub do SPA9000). –Cfwd Sel1 Caller: wpisujemy * –Cfwd Sel1 Dest: wpisujemy numer VoIP, na który ma być przekierowane połączenie.

12 Konfiguracja SPA3000 – PSTN Line Informacja o subskrypcji konta jak na zakładce Line 1 Port SIP: 5061 Na zakończenie kliknij Submit All Changes

13 Konfiguracja SPA3000 PSTN User Wpisz numer VN, na który chcesz przekierować połączenia. Wpisz * Na zakończenie kliknij Submit All Changes Tu ustawiamy natychmiastowe przekierowanie połączenia przychodzącego z linii PSTN

14 Podsumowanie Urządzenia Linksys mają bardzo rozbudowany system konfiguracji. Występują w wielu odmianach. Dają się stosować w bardzo rozbudowanych systemach. Dają bardzo dobrą jakość połączenia głosowego.


Pobierz ppt "Tematy Wstęp SPA1001 SPA3000. Wstęp Sieć EuroTELEFON sprzedaje niezbędne urządzenia VoIP poprzez sklep należący do firmy TKSoftware. Sklep nazywa się"

Podobne prezentacje


Reklamy Google