Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe zasady korzystania z prądu elektrycznego Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Zanim zaczniesz rozkręcać

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe zasady korzystania z prądu elektrycznego Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Zanim zaczniesz rozkręcać"— Zapis prezentacji:

1

2 Podstawowe zasady korzystania z prądu elektrycznego Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Zanim zaczniesz rozkręcać urządzenie (telewizor, komputer, radio itd.), upewnij się, czy jest ono odłączone od kontaktu. Zanim zaczniesz rozkręcać urządzenie (telewizor, komputer, radio itd.), upewnij się, czy jest ono odłączone od kontaktu.

3 Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, w której absolutnie konieczne jest samodzielne naprawienie bezpiecznika, warto pamiętać o następujących zasadach: Wymienia się jedynie bezpieczniki z nieuszkodzoną obudową, Wymiana i naprawa powinna być wykonywana dopiero po usunięciu przyczyn awarii, Przed wymianą należy odłączyć wszystkie odbiorniki napięcia elektrycznego, Nowy bezpiecznik powinien być tego samego typu, co przepalony i charakteryzować się tym samym prądem znamionowym.

4 Prąd elektryczny – nie tylko w domu… nie wolno stawać pod samotnie rosnącymi drzewami. nie wolno stawać pod samotnie rosnącymi drzewami. Nie wolno stawać w pobliżu wysokich metalowych masztów, w które często uderza piorun. Nie wolno stawać w pobliżu wysokich metalowych masztów, w które często uderza piorun. Nie wolno stawać w pobliżu linii elektroenergetycznych. Nie wolno stawać w pobliżu linii elektroenergetycznych.

5

6 to i tak niewystarczające określenia niektórych zachowań dzieci, ale niestety także i dorosłych, które doprowadziły do tragedii. Prasa coraz częściej donosi o drastycznych wypadkach porażeń, których przy odrobinie wyobraźni można było uniknąć. Poniżej przedstawiamy kilka tego przykładów.

7 Nie dotykaj mokrymi rękami urządzeń zasilanych prądem. Woda bardzo dobrze przewodzi prąd, nie trzymaj więc w łazience włączonych urządzeń elektrycznych.

8 Jeśli zauważysz przypadkowo otwarte drzwi do transformatora albo innego budynku, na którym są napisy i tablice ostrzegawcze, powinieneś powiedzieć o tym komuś dorosłemu.

9 w pobliżu linii energetycznych, w pobliżu linii energetycznych, nie puszczaj latawców blisko linii energetycznych, nie puszczaj latawców blisko linii energetycznych, nie wspinaj się na słupy ani na drzewa nie wspinaj się na słupy ani na drzewa rosnące w ich pobliżu, nie zarzucaj na linie energetyczne żadnych przedmiotów nie zarzucaj na linie energetyczne żadnych przedmiotów

10 Statystyki Akcja ratunkowa w pierwszej minucie od chwili porażenia daje 98% szans na uratowanie życia w pierwszej minucie od chwili porażenia daje 98% szans na uratowanie życia po 3 minutach jest to już tylko 40%. po 3 minutach jest to już tylko 40%. po 5 minutach 25%. po 5 minutach 25%. po 8 minutach szansa na przeżycie porażonego spada do 5%. po 8 minutach szansa na przeżycie porażonego spada do 5%.


Pobierz ppt "Podstawowe zasady korzystania z prądu elektrycznego Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Ostrożności nigdy nie jest za wiele, Zanim zaczniesz rozkręcać"

Podobne prezentacje


Reklamy Google