Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Serwer WWW - ang. Web server jest to oprogramowanie zainstalowane na serwerze podłączonym do sieci Internet. Używające technologii klient-serwer i przesyłające.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Serwer WWW - ang. Web server jest to oprogramowanie zainstalowane na serwerze podłączonym do sieci Internet. Używające technologii klient-serwer i przesyłające."— Zapis prezentacji:

1 Serwer WWW - ang. Web server jest to oprogramowanie zainstalowane na serwerze podłączonym do sieci Internet. Używające technologii klient-serwer i przesyłające dane protokołem World Wide Web Hypertext Transfer Protocol - HTTP. Oprogramowanie to nazywane serwerem WWW udostępnia użytkownikom (klientom) pliki stron WWW umieszczone na tym serwerze. Najbardziej popularnymi serwerami obecnie są Apache oraz ISS firmy Microsoft.

2 Apache jest oprogramowaniem, które można powiedzieć zdominowało w pewnym stopniu rynek aplikacji serwerowych. Do działania wykorzystuje on protokół HTTP (RFC2616). Jak sama nazwa wskazuje Apache (a patche server) składa się z wielu modułów. Można to zauważyć już na pierwszy rzut oka.

3 PHP (angielski akronim rekurencyjny, którego rozwinięcie to PHP Hypertext Preprocessor), pierwotnie nazwany Personal Home Page - skryptowy język programowania, służący przede wszystkim do tworzenia dynamicznych stron WWW i wykonywany w tym przypadku po stronie serwera, z możliwością zagnieżdżania w HTML (bądź XHTML). PHP jest podobny w założeniach do dużo starszego mechanizmu SSI (Server Side Includes), jednak jest w stosunku do SSI nieporównanie bardziej rozbudowany. Udostępniany jest na zasadach licencji open-source. Jego składnia bazuje na językach C, Java i Perl.

4 Program XAMPP jest produktem posiadającym ogromne możliwości. Dla podstawowej pracy wystarczy zainstalować Apache 2, PHP5 i phpMyAdmin (ułatwia pracę z bazami danych). W celu zarządzania programem z przeglądarki wystarczy wpisać: http://localhost/xampp/ po czym pojawi się komunikat powitalny systemu.

5 W pliku php.ini można zmienić konfigurację PHP. Kopia pliku znajduje się w katalogu c:\xampp\php\. Do prawidłowego działania programu potrzebny jest plik php.ini a dokładnie do umieszczania bibliotek. Podstawowe pliki katalogu XAMPP Nazwa pliku: Opis: xampp_start.exeUruchamia całą aplikację. xampp_stop.exeZatrzymuje całą aplikację. xampp_restart.exe Zatrzymuje i uruchamia ponownie serwer. xampp_control.exe Uruchamia panel administratora.

6

7 W zakładce phpinfo możemy dowiedzieć się podstawowych informacji na temat wersji PHP.

8

9


Pobierz ppt "Serwer WWW - ang. Web server jest to oprogramowanie zainstalowane na serwerze podłączonym do sieci Internet. Używające technologii klient-serwer i przesyłające."

Podobne prezentacje


Reklamy Google