Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat : Okna - większe i mniejsze, czyli operacje na oknach programu. Str. 30 Pasek tytułowy Zmiana rozmiaru okna Mój komputer Obszar roboczy okna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat : Okna - większe i mniejsze, czyli operacje na oknach programu. Str. 30 Pasek tytułowy Zmiana rozmiaru okna Mój komputer Obszar roboczy okna."— Zapis prezentacji:

1 Temat : Okna - większe i mniejsze, czyli operacje na oknach programu. Str. 30 Pasek tytułowy Zmiana rozmiaru okna Mój komputer Obszar roboczy okna

2 System Windows porozumiewa się z użytkownikiem za pomocą okien. To w oknach pojawiają się uruchomione przez nas programy oraz informacje, jakie będzie miał do przekazania system. Okno to fragment obrazu na ekranie monitora ograniczony ramką

3 Maksymalizacja – powiększenie aktywnego okna na całą wielkość ekranu. Minimalizacja – ukrycie okna (w Windows chowa się ono na pasku zadań). Zminimalizowanie usuwa okno z ekranu, ale nie zamyka go. Jakie operacje można wykonać na oknie? Zmiana położenia okna (najechać myszką na pasek tytułu i przeciągnąć w nowe miejsce) Zmiana rozmiarów okna Przewijanie zawartości okna. (przy pomocy suwaków pionowych i poziomych) Zamykanie okna. Minimalizacja i maksymalizacja okna (przy pomocy przycisków sterujących) Przewijanie zawartości okna. (przy pomocy suwaków pionowych i poziomych)

4 Rodzaje okien Okno programów, w którym będziesz pracować z programem uruchomionym w systemie Windows

5 Okno dialogowe, służące do przekazywania informacji niezbędnych do wykonywania poleceń

6 Pytania do notatki: Jakie operacje można wykonać na oknie?


Pobierz ppt "Temat : Okna - większe i mniejsze, czyli operacje na oknach programu. Str. 30 Pasek tytułowy Zmiana rozmiaru okna Mój komputer Obszar roboczy okna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google