Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JONASZ Prorok izraelski żyjący w VIII wiek p. n. e., opisany w biblijnej Księdze Jonasza. Działał za panowania króla Jeroboama III (783- 743 p.n.e.)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JONASZ Prorok izraelski żyjący w VIII wiek p. n. e., opisany w biblijnej Księdze Jonasza. Działał za panowania króla Jeroboama III (783- 743 p.n.e.)"— Zapis prezentacji:

1 JONASZ Prorok izraelski żyjący w VIII wiek p. n. e., opisany w biblijnej Księdze Jonasza. Działał za panowania króla Jeroboama III ( p.n.e.)

2 ROZKAZ OD BOGA Z rozkazu od Boga miał udać się do Niniwy, aby upomnieć tamtejszych władców i wezwać i ch do pokuty. Jonasz nie słuchał rozkazu i wsiadł na okręt w Jaffie, który płynął do Tarszisz. W czasie burzy żeglarze, podejrzewając, że Jonasz jest sprawcą nieszczęścia, wyrzucili go za burtę. Jonasz został połknięty przez potwora morskiego. Gdy jednak okazał skruchę, ocalał po trzech dniach i nocach spędzonych w brzuchu ryby.

3 NAUCZKA Jonasz poszedł wypełnić swoją misję powierzoną od Boga. Ostrzegł mieszkańców, a mieszkańcy się nawrócili. Bóg kolejny raz okazał swoje miłosierdzie i nie zniszczył miasta, ponieważ kocha wszystkich ludzi i cieszy się kiedy wracają na dobrą drogę.

4 PROROK Prorok Jonasz- fresk autorstwa Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej

5 RYCINA Jonasz wypluty przez wieloryba, rycina Gustawa Dore

6 Opracował: Bartek Bieńkowski Kl. Ia


Pobierz ppt "JONASZ Prorok izraelski żyjący w VIII wiek p. n. e., opisany w biblijnej Księdze Jonasza. Działał za panowania króla Jeroboama III (783- 743 p.n.e.)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google