Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe elementy linii technologicznej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe elementy linii technologicznej"— Zapis prezentacji:

1 „Budowa Zakładu Produkcji Kompozytowych Paliw Stałych o wydajności około 60 tysięcy ton na rok”

2 Podstawowe elementy linii technologicznej

3 Formowanie Planuje się metodę formowania paliwa poprzez ekstrudację.
Maszyny tego typu z powodzeniem są stosowane do ekstrudacji węgla min. w USA i Australii.

4

5 Suszenie Do suszenia gotowego produktu wykorzystana będzie suszarnia taśmowa. Głównym czynnikiem suszącym będzie gorąca woda pochodząca od Spółki SEJ S.A.

6 Suszarnia taśmowa

7 Pakowanie i Paletyzowanie
Produkt będzie konfekcjonowany: worki 25kg worki BIG BAG Produkt będzie zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych.

8 Maszyna do pakowania worków 25 kg

9 Maszyna do pakowania worków BIG BAG

10 Paletyzator

11 Zabezpieczenie gotowego produktu przed warunkami zewnętrznymi

12

13 Paliwo Kompozytowe

14 Stan obecny: Spalanie węgla flotokoncentratu w gospodarstwach domowych jest jedną z głównych przyczyn powstawania tzw. „niskiej emisji”. Stan po realizacji inwestycji: JSW S.A. deklaruje zaprzestanie sprzedaży flotokoncentratu indywidualnym odbiorcom, na rynku pojawi się ekologiczne wysokojakościowe paliwo do stosowania w kotłach komorowych jak i nowoczesnych kotłach z automatycznym podawaniem.

15 Paliwo oraz koncepcja budowy Zakładu została opracowana na zlecenie Polskiego Koksu S.A. przez Katedrę Aparatury Chemicznej i Procesowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opracowane paliwo jest produktem innowacyjnym opierającym się na węglu flotokoncentracie z KWK „Krupiński” oraz biokomponentowym lepiszczu. Paliwo może być produkowane w sortymencie orzech do kotłów typu szybowego oraz w sortymencie groszek do kotłów z automatycznym podawaniem paliwa.

16 Walory ekologiczne

17 Polski Koks S.A. w dniu r. uzyskał świadectwo na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” dla peletu węglowego produkcji Polski Koks S.A wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

18

19

20

21 Przewidywany efekt ekologiczny zmniejszenia zanieczyszczeń gazowo-pyłowych.
Pył 584 000 kg/a SO2 98 900 kg/a, NOx 340 400 kg/a CO 4 228 600 kg/a BaP 369 kg/a Źródło: Politechnika Śląska Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń zostało obliczone poprzez porównanie emisji zanieczyszczeń z spalenia 60 tys. ton flotokoncentratu w kotłach szybowych a spaleniem 60 tys. ton paliwa produkcji Polski Koks w kotłach z automatycznym podawaniem paliwa. Zadeklarowany we wniosku do WFOŚiGW w Katowicach udział sprzedaży paliwa na terenie województwa śląskiego będzie wynosił ok. 80% 

22 Nakłady inwestycyjne

23 Polski Koks S.A. na realizację inwestycji planuje łączne nakłady inwestycyjne w wysokości 19 750 000,00 PLN netto. Polski Koks S.A. uzyskał dofinansowanie w postaci pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach w wysokości 9 189 180,00 PLN.

24 Aktualny stan zaawansowania inwestycji

25

26

27

28

29

30

31 Fabryka Ar San Makina, Corum Turcja, załadunek gotowych maszyn planowany w dniu 09.05.2013r.

32

33


Pobierz ppt "Podstawowe elementy linii technologicznej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google