Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mamy pięciu laureatów konkursów wojewódzkich. Z powodzeniem bierzemy udział w takich konkursach jak: Omnibus Gimnazjalista, Kangur, Młody Europejczyk,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mamy pięciu laureatów konkursów wojewódzkich. Z powodzeniem bierzemy udział w takich konkursach jak: Omnibus Gimnazjalista, Kangur, Młody Europejczyk,"— Zapis prezentacji:

1

2 Mamy pięciu laureatów konkursów wojewódzkich. Z powodzeniem bierzemy udział w takich konkursach jak: Omnibus Gimnazjalista, Kangur, Młody Europejczyk, Młody Polityk. Nasza szkoła organizuje Powiatowy Konkurs Ortograficzny Bezbłędny Gimnazjalista, w którym biorą udział najlepsi uczniowie z powiatu. Konkurs ten wsparli dotąd dedykacją i miłym słowem: redaktor Kuriera Szczecińskiego - pani Ewa Kołodziejek, profesor Jan Miodek, Anna Dymna. Znajdziemy wśród nas świetnych historyków: Helena Braniecka wzięła z powodzeniem udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Społeczeństwo polskie wobec okupacji niemieckiej i sowieckiej 1939-1945. Postawy, życie codzienne. Uczennica trzeciej klasy, Ewelina Czupryniak, reprezentowała nasze województwo na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, który obradował 1.06.2003r. w Warszawie. Są wśród nas świetni recytatorzy. Paulina Kozubek zdobyła I miejsce w wojewódzkim Turnieju Recytatorskim Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne w Koszalinie.

3 W Mistrzostwach Polski Młodzików Agata Żych osiągnęła bardzo dobry wynik w rzucie oszczepem, w województwie zachodniopomorskim zajmujemy czołowe miejsca w lekkoatletyce (I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wojewódzkich w LE w 2004r.), biegach przełajowych, orienteringu. Notujemy osiągnięcia w koszykówce i piłce nożnej. Wśród naszych kolegów znajdziemy również młodych żeglarzy, którzy zajmują czołowe miejsca w regatach w województwie i w Polsce (Dariusz Dązbłaż) oraz strażaków - członków drużyny pożarniczej, która zajęła VI miejsce w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Drużyn Pożarniczych Dęblin 2002.

4

5 Braliśmy też udział w prawdziwych wyborach w ramach akcji Młodzi obywatele głosują – prezydenckich 2000 i parlamentarnych 2001. Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie Młodzi obywatele działają. Gimnazjaliści pracują w Młodzieżowej Radzie Miasta. Już dwukrotnie z powodzeniem uczestniczyliśmy w konkursie Polityk Junior, dzięki czemu mamy okazję spotkać prawdziwych polityków. Poznajemy historię demokracji, jej wzloty i upadki poprzez różnorodne działania - na przykład teatralny Sąd nad demokracją.

6

7 Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła z klasą 2.0. Każda szkoła, która przystąpiła do projektu ma obowiązek prowadzić bloga. Uczniowie z naszej szkoły też prowadzą blogi uczniami tymi są Adam Sawościanik i Jakub Sawościanik którzy prowadzą jednego bloga, a Adrian Sikorski prowadzi drugi blog. Jeżeli chcecie zobaczyć rezultaty pracy tych osób polecam wejść na: http://blogiceo.nq.pl/gimnr1wzociencu/ lub http://blogiceo.nq.pl/gimnr1wzociencu/ http://blogiceo.nq.pl/gim1bmc/

8

9 W szkole istnieje wiele kółek zainteresowań oto niektóre z nich: Koło j. niemieckiego Koło matematyczne PCK ZHP Chór Koło chemiczne Koło historyczne

10 Nasz chór nosi nazwę Megafałsz. Opiekunem tego chóru jest pani Adrianna Bosiacka. Chór występuje na apelach szkolnych. Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 14:25 w Sali nr 20.

11 Działająca w naszej szkole organizacja ogólnokrajowa Polski Czerwony Krzyż. Opiekunem tej organizacji jest pani Joanna Springer. Zajęcia odbywają się w wtorek o godz. 15:20 w Sali nr 9.

12 Nasza szkolna gromada harcerska nosi nazwę Pestki. Opiekunem tej gromady jest pani Elżbieta Pryboda. Gromada reprezentuje naszą szkołę na zjazdach harcerskich oraz na uroczystościach miastowych pełniąc wartę pod pomnikami i składając wiązanki kwiatów. Zbiórki harcerskie odbywają się we wtorki o godz. 15:30 w Sali nr 19.

13

14 Tradycją naszej szkoły są otrzęsiny klas I. Polegają one na przebraniu się za ludzi których koledzy ze starszej klasy wybrali dla danej klasy i rozwiązywaniu i wykonywaniu zadań. Klasa która wygra otrzęsiny przygotowuje w nagrodę otrzęsiny na następny rok. W tym roku wygrała klasa Ia.

15

16 Informacje o Szkole i o opatronie : Maciej Kamiński Informacje o kołach zainteresowań: Bartłomiej Dolak Informacje o sporcie: Filip Marek Prace koordynował: Jakub Sawościanik Zdjęcia: http://www.g1zlocieniec.bloog.pl/ Dziękujemy za uwagę Koniec


Pobierz ppt "Mamy pięciu laureatów konkursów wojewódzkich. Z powodzeniem bierzemy udział w takich konkursach jak: Omnibus Gimnazjalista, Kangur, Młody Europejczyk,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google