Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nagroda Ministra Środowiska Lider Polskiej Ekologii 2003.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nagroda Ministra Środowiska Lider Polskiej Ekologii 2003."— Zapis prezentacji:

1

2 Nagroda Ministra Środowiska Lider Polskiej Ekologii 2003

3 Mam przyjemność zaprosić do obejrzenia prezentacji komputerowego programu wspomagającego ewidencję i zarządzanie zielenią ARBORYSTA 2.0

4 Stworzyliśmy ten program ponieważ jest potrzebny. Dziś w swojej pracy potrzebujesz DUŻO CZASU, DUŻO MIEJSCA, WIELKIEJ KONCENTRACJI I DUŻO KAWY.

5 Nasz program wymaga: ARBORYSTA2.0 komputera, a kawę i tak możesz wypić monitora,

6 ARBORYSTY Dla wygody zapewniliśmy współpracę ARBORYSTY ze standardem GIS (Geographic Information System), dlatego możliwa jest wymiana informacji tworzonych przez różne podmioty bez konieczności wydruku map. Wystarczy je zapisać na płycie albo dyskietce. MapaARBORYSTA

7 ARBORY S TA Każdy element na mapie ma swoje współrzędne geodezyjne. ARBORY S TA pozwala na wpisanie współrzędnych do specjalnego okienka, a na mapie sam postawi odpowiedni znacznik we właściwym miejscu.

8 Możesz także umieścić obiekt na podstawie domiaru z jednego lub dwóch punktów.

9 Jeśli chcesz, możesz też samodzielnie zaznaczyć na mapie lokalizację obiektu, a program utworzy kartę inwentaryzacyjną gotową do wypełnienia.

10 Dobra mapa powinna zawierać wszystkie potrzebne informacje. Jeśli jest ich zbyt dużo, mapa staje się nieczytelna i łatwo się w niej pogubić. Pomyśleliśmy o tym ARBORYSTA ARBORYSTA pozwala oglądać dane potrzebne w danej chwili.

11 Możesz oglądać wszystkie dane, albo tylko wybrane informacje

12 Zaznacz wszystkie drzewa do wycinki, albo wszystkie dęby.

13 Żeby wydrukować mapę potrzebnego obszaru, wybierz skalę i zaznacz czerwoną ramką żądany obszar. I drukuj!

14 Opisania poszczególnych elementów zieleni dokonujesz tylko raz. Poręczna karta inwentaryzacyjna pomieści wszystkie istotne dane, a nawet podpowie nazwę łacińską i umożliwi wstawienie zdjęcia obiektu. Wszystko w przejrzystej, łatwej do odczytania i edytowania formie.

15 Każda inwestycja budowlana na terenach zielonych wymaga gruntownej analizy na temat jej wpływu na otaczające rośliny. Często trzeba wziąć pod uwagę kilka wariantów. Ta żmudna analiza wymaga czasu i koncentracji aby niczego nie pominąć.

16 ARBORYSTA ARBORYSTA umożliwia symulowanie skutków każdego projektu. W mgnieniu oka przedstawi wygodne, graficzne informacje na temat wpływu projektu i przyszłej inwestycji na otoczenie. A po projektach odrzuconych nie pozostawi nawet śladu na Twojej mapie.

17 Nie musisz szukać poszczególnych kart inwentarzowych i ręcznie przepisywać danych do komputera. ARBORYSTA ARBORYSTA pozwala na tworzenie całych tematycznych zestawień danych w pakiecie biurowym Microsoft Office. W naszym programie to tylko kilka kliknięć myszką!

18 ARBORYSTA 2.0 ma niskie wymagania sprzętowe ARBORYSTA 2.0 ma niskie wymagania sprzętowe: System operacyjny Windows98 – lub nowszy, Procesor - z zegarem minimum 333 MHz, Pamięć operacyjną – 64 MB RAM, 100 MB – wolnego miejsca na dysku, Wolny 1 port USB – na klucz sprzętowy. Do naszego programu dodawana jest licencja GIS (Geographic Information System)

19 Dziękuję za zapoznanie się z naszą prezentacją programu do ewidencjonowania i zarządzania zasobami zieleni ARBORYSTA 2.0

20 Zapraszam do zapoznania się z jego funkcjonalnością. mgr inż. Witosław Grygierczyk www.parklesny.com.pl e-mail: parklesny@tlen.pl tel./fax. 0-32-232-39-36 mob. 0-602-340-488 ul. Ustroń 3, 44-114 Gliwice


Pobierz ppt "Nagroda Ministra Środowiska Lider Polskiej Ekologii 2003."

Podobne prezentacje


Reklamy Google