Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DWANAŚCIE KŁAMSTW KTÓRE ŻONY MÓWIĄ MĘŻOM

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DWANAŚCIE KŁAMSTW KTÓRE ŻONY MÓWIĄ MĘŻOM"— Zapis prezentacji:

1 DWANAŚCIE KŁAMSTW KTÓRE ŻONY MÓWIĄ MĘŻOM
OPRACOWAŁA: MARTA FRANCZAK NA PODSTAWIE KSIĄŻKI TIMA I SHEILI RITER POD TYM SAMYM TYTUŁEM

2 PIERWSZE KŁAMSTWO Kocham Cię takim jakim jesteś.
Czy aby na pewno? Dlaczego przed ślubem chętnie przymykamy oko na wady naszego partnera lub je bagatelizujemy, a po ślubie wprowadzamy „ukryte plany poprawcze”?

3 DRUGIE KŁAMSTWO Zawsze będę Cię szanować, jeśli będziesz na to zasługiwał.
Szacunek: mężczyźni tego potrzebują. Dlaczego mamy nie szanować męża za to, że robi coś, co w naszej opinii należy do jego obowiązków? Czy będziemy potrafiły mężowi okazać szacunek ze względu na jego pozycję, a nie stopień doskonałości?

4 TRZECIE KŁAMSTWO W dobrej i złej doli.
Partnerstwo w finansach? Partnerstwo finansowe będzie działało należycie, kiedy wspólnie będziemy nad tym pracować. Niezależnie od okoliczności, trzeba mieć hamulce. Umiejętność cieszenia tym, co się ma, jest punktem wyjścia do ograniczenia wydatków. Drogie żony, nie ulegajmy pokusie mówienia nieprawdy w kwestii wydatków.

5 CZWARTE KŁAMSTWO Nie będziesz mi rozkazywał.
Czy potrafimy być uległe? Zadaniem mężów jest poświęcanie się; zadaniem żon – bycie uległą. Mężom nigdy nie wolno wykorzystywać uległości żon jako usprawiedliwienia swojej męskiej dominacji czy apodyktyczności. Nie ma w Biblii żadnego wezwania dla mężów, by kazali się swoim żonom podporządkować.

6 PIĄTE KŁAMSTWO Nigdy Cię nie zdradzę.
Wybierając określone myślenie, decydujemy się na odpowiednie zachowanie. Zdrada cielesna, zdrada emocjonalna/psychiczna oraz zdrada przez zaniedbanie. Określ swoje niebezpieczne strefy i zbuduj wały obronne. Znajomość swoich punktów słabych pozwoli Ci je wzmocnić. Ty też możesz zdradzić! Strzeż swojego serca.

7 SZÓSTE KŁAMSTWO Wszystko w porządku, nic mi nie jest.
Mów jasno i bezpośrednio! Jeśli nadal rozpracowujesz w myślach jakieś emocje, nie mów „Nic mi nie jest, wszystko w porządku”. Bądź szczera przed sobą i swoim mężem, który pyta. Powiedz, że myślisz o czymś, o czym, teraz nie chciałabyś mówić, ale opowiesz, jak tylko sama się z tym uporasz. Wtedy mówisz prawdę, nie kłamiesz.

8 SIÓDME KŁAMSTWO Nie potrzebuję Twojej pomocy, sama się tym zajmę.
Mów jasno i wprost. Ujawnij swoje oczekiwania. Mężczyźni porozumiewają się na poziomie faktów. Nie są biegli w odczytywaniu zaszyfrowanych przekazów, wyłapywaniu podtekstów, demaskowaniu aluzji, itp. Jeśli chcemy być zrozumiane to po prostu: nie dawajmy zakamuflowanych wskazówek.

9 ÓSME KŁAMSTWO Nic nas już nie łączy.
Mężowie inaczej pojmują bliskość niż żony, ale jej tak samo potrzebują. Dla większości kobiet „bliskość” = „rozmowa”. Dla wielu mężczyzn to „dotrzymywanie towarzystwa” lub „seks”. Jednakże pierwotna potrzeba jest identyczna w obu przypadkach i polega na łączności z drugim człowiekiem na najgłębszym poziomie duchowym. Dla obopólnego budowania bliskości warto: - spędzać razem odpowiednią ilość czasu, - więcej rozmawiać oraz - angażować się we wspólne zajęcia.

10 DZIEWIĄTE KŁAMSTWO Dobrze w tym wyglądam? Powiedz prawdę.
Czy aby na pewno chcemy usłyszeć prawdę? Starajmy docenić jego szczerość i stwarzajmy atmosferę, by mógł mówić to, co myśli, bez obawy, że w zamian otrzyma burę. Do mężów: Pamiętaj o regularnym i jednoznacznym utwierdzaniu żony w jej atrakcyjności, a oboje na tym skorzystacie.

11 DZIESIĄTE KŁAMSTWO W ogóle ze mną nie rozmawiasz.
Czy możliwa jest satysfakcja z rozmów małżeńskich? Dla kobiet rozmowa jest często środkiem do osiągnięcia bliskości, dla mężczyzn – drogą do rozwiązania problemu. Kobiety często są specjalistkami od związków, mężczyźni zaś specjalistami od zadań.

12 JEDENASTE KŁAMSTWO Nie dzisiaj kochanie, boli mnie głowa.
Żono, zrozum czym jest bliskość dla mężczyzny. Odrzucenie seksualne uderza w mężczyzn bardzo mocno. Panowie: żony często przywiązują wagę do funkcjonowania związku, więc kiedy nie zaspakajacie ich ogólnej potrzeby bliskości, trudno im odpowiadać na wasze potrzeby seksualne zgodnie z waszymi oczekiwaniami. Mężowie: rozmawiajcie, rozmawiajcie i jeszcze raz … R O Z M A W I A J C I E.

13 DWUNASTE KŁAMSTWO Musisz wydorośleć i zachowywać się odpowiedzialnie.
Mężowie potrzebują przygody, żony potrzebują czuć się bezpiecznie. Prawda jest taka, że mężczyźni mają wrodzona potrzebę podejmowania wyzwań, tak jak kobiety mają wrodzoną potrzebę bezpieczeństwa. Panowie: prawdziwy facet jest odpowiedzialny i nie szuka przygód i urozmaicenia za cenę podstawowych oczekiwań rodziny.

14 PRZYJEMNEJ LEKTURY W niniejszej prezentacji zasygnalizowano pewne
zagadnienia, które szczegółowo zostały omówione w książce: „12 kłamstw, które żony mówią mężom”. Dla uzupełnienia wiedzy poleca się książkę: „12 kłamstw, które mężowie mówią żonom”. PRZYJEMNEJ LEKTURY

15 opracowała: Marta Franczak spec. public relations i doradca rodzinny
Materiał został opracowany na podstawie książki: „12 kłamstw, które żony mówią mężom” Tim i Sheila Riter, Święty Paweł, Częstochowa 2008 Dziękuję za uwagę opracowała: Marta Franczak spec. public relations i doradca rodzinny

16 Pomoc Duchowa


Pobierz ppt "DWANAŚCIE KŁAMSTW KTÓRE ŻONY MÓWIĄ MĘŻOM"

Podobne prezentacje


Reklamy Google