Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najpierw z menu wyboru wybierz moduł tworzenia Quizów ( JQuiz )

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najpierw z menu wyboru wybierz moduł tworzenia Quizów ( JQuiz )"— Zapis prezentacji:

1

2 Najpierw z menu wyboru wybierz moduł tworzenia Quizów ( JQuiz )

3 Następnie wpisujemy tytuł w pasku Title oraz pytanie Q1 gdzie 1 to cyfra oznaczająca numer aktualnego pytania.

4 W polach A B C D w kolumnie Answers wpisujemy kolejno możliwości odpowiedzi na zadane przez Nas pytanie. Natomiast w kolumnie Feedback towarzyszące im teksty które pojawią się po wybraniu jednej z przyporządkowanym mu odpowiedzi. W okienkach w kolumnie Settings zaznaczamypoprawną odpowiedź.

5 Zarówno jedna, jak i większa ilość odpowiedzi może być poprawna i akceptowana. Poprawne odpowiedzi zaznacza się za pomocą Correct Ten typ pytań oznaczony jest jako Multiple-choice. Do deklarowania pytań, w których zawsze jest więcej odpowiedzi niż jedna należy typ multi-select.

6 Inne pytania tworzy się dokładnie w ten sam sposób używając do przewijania pytań dwóch strzałek przy literce Q

7 Aby podnieść walory estetyczne naszego Quizu możemy ozdobić go zabawną grafiką. W tym celu należy kliknąć zakładkę Insert a następnie wybrać skąd importujemy obrazek: z naszego komputera lub z sieci. Po czym wstawiamy obrazek we wcześniej wybrane miejsce.

8 Możemy także wstawić plik multimedialny. Wybierając zakładkę Insert a następnie Media Object. Wyszukujemy na naszym dysku plik poprzez przycisk Browse po czym klikamy na wybranym pliku.

9 Aby wygenerować stronę należy w pierwszej kolejności zapisać stworzoną ankietę (ikona z dyskietką w menu programu). Natomiast w celu wygenerowania strony, którą umieścimy w Internecie albo na lokalnym serwerze należy kliknąć ikonę z pajęczyną i cyfrą 6 Create Web Page; Standard Format. W konsekwencji pojawia się okienko z zapytaniem o nazwę i miejsce, w którym należy zapisać wygenerowaną stronę.

10 Po zapisaniu naszego Quizu możemy przejrzeć ją klikając przycisk View the exercise in my browser

11


Pobierz ppt "Najpierw z menu wyboru wybierz moduł tworzenia Quizów ( JQuiz )"

Podobne prezentacje


Reklamy Google