Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich
Kalendarium cz. II Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich w Jarosławiu

2 Pod koniec listopada obchodzono 5-lecie kabaretu "Dwunastka".
W programie przedstawiono fragmenty wszystkich popisów zespołu kabaretowego.

3 Oczywiście nie zabrakło specjalnego wydania gazetki szkolnej " Dwunastka " podsumowując 5-letni dorobek naszej szkoły.

4 Grudzień '95 W związku z obchodami 5-lecia naszej szkoły w " Życiu Przemyskim " ukazał się wywiad z dyr. Tomaszem Kuleszą. Luty '96 W czasie ferii zimowych szkoła zorganizowała w swoich murach zimowisko dla dzieci z SOS, Którym zapewniono miłe spędzenie czasu oraz gorące posiłki. Kwiecień '96 Pasowanie klas pierwszych na czytelnika. Maj '96 I Jaroslawskie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży Był to szereg imprez, których organizatorem była nasza placówka. Każdego dnia odbywały się występy kabaretów , programy artystyczne i taneczne. Zorganizowano wiele konkursów m.in. plastyczny, fotograficzny, literacki, recytatorski, które miały rozpropagować kulturę Jarosławia. Nie zabrakło również imprez sportowych. Finał odbył się 1 czerwca. Spotkania cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród młodzieży jaki dorosłych. Taki był komentarz prasy.

5 Fragmenty niektórych imprez.

6 Czerwiec '96 Pożegnanie klas ósmych. Uroczyste zakończenie roku szkolnego. Laureaci konkursów przedmiotowych z opiekunami.

7 Uczniowie: 1.Kraus Łukasz 2.Górniak Wojciech 3.Grabowska Katarzyna 4.Grymuza Małgorzata 5.Leja Anna 6.Kołakowska Alicja 7.Walankiewicz Anna 8.Opiela Anna 9.Chłopek Agnieszka 10.Korecki Daniel 11.Szlajnda Agata 12.Kołakowski Norbert 13.Żołyniak Joanna 14.Momot Łukasz Opiekunowie: Nieprzecka Dorota Marut Ewa Frendo Barbara Stokłosa Elżbieta Sidor Wanda Ramocka Krystyna Kołakowski Janusz Okarmus Marek Popczynski Wojciech

8 Rok Szkolny 1996/97 Wrzesień '96 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po krótkim spotkaniu z dyrektorem szkoły p. Tomaszem Kulesza młodzież udała się do klas na spotkanie z wychowawcami. Zmiany personalne w nowym roku szkolnym. Odeszli: Górecka Greta Bańkowski Marian Zatrudniono: Stechni Honorata Kontek Adam

9 Październik '96 Tradycyjnie 12 października odbyła się na terenie naszej szkoły inauguracja nowego roku akademickiego dla studentów I i II roku Wydziału Marketingu i Zarządzania.

10 Imprezę uświetnił wykład dziekana oraz występ chóru ze Szkoły Podstawowej im. Książąt Czartoryskich. Dziekan wraz z rektorem dokonał immatrykulacji studentów pierwszego roku. Ogółem naukę w wydziale zamiejscowym pobiera 170 studentów.

11 11 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela . Program artystyczny przygotowała p. Sidor Wanda, a oprawę muzyczną Kroczek Adam.

12 Przed Dniem Zmarłych w szkole odbyły się w poszczególnych grupach wiekowych apele związane z tym świętem. Członkowie fundacji "Necropolis Jaroslaviensis" wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 12 i Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Czartoryskich kwestowali na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Jarosławiu. W dniach od 8 do 11 listopada odbyły się uroczystości związane ze świętem Szkoły. Zainaugurowała je msza św. Odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej podstawówki i ogólniaka oraz finał konkursu wiedzy o szkole i jej patronach. Drugi dzień upłynął pod znakiem sportu, rozegrano m.in. mecz siatkówki nauczyciele - uczniowie, a wieczorem był wielki bal z udziałem artystów muzyków z Łodzi.

13 11 listopada odbyła się centralna akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości, przygotowane przez uczniów naszej szkoły dla społeczeństwa miasta Jarosławia, która jednocześnie zakończyła obchody święta szkoły. 23 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury już po raz trzeci burmistrz wręczał " Jarosław osobom zasłużonym dla miasta Jarosławia. Jednym z wyróżnionych był dyrektor naszej szkoły mgr Tomasz Kulesza. W listopadzie trwały również Jesienne Impresje Artystyczne, w których uczestniczyła młodzież naszej szkoły. Grudzień '96 Jak co roku odbyły się apele świąteczne w poszczególnych grupach wiekowych połączone ze składaniem życzeń i dzieleniem się opłatkiem. Część artystyczną przygotowały p. Karolina Kruczek i p. Małgorzata Weissman. Wszyscy pracownicy szkoły spotkali się na wspólnym opłatku. Spotkanie uświetniły " Jasełka " oraz występ chóru szkolnego prezentujący kolędy pod kierunkiem p. Adama Kontka i Bernarda Augustynowicza. Z tej okazji dyrekcja ogłosiła konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny.

14 Styczeń '97 24 stycznia 1997 roku nasza szkoła zorganizowała koncert kolęd w Ośrodku Rehabilitacyjni-Wychowawczym w Jarosławiu. Z tej okazji dyrektor tej placówki p. M. Mituś złożył podziękowania na ręce dyrektora szkoły p. T. Kulesza. Luty '97 Podobnie jak i w ubiegłym roku, tak i w czasie tegorocznych ferii zimowych zorganizowano zimowisko dla dzieci z rodzin ubogich. Pomocy finansowej i merytorycznej udzieliło także Koło Łowieckie "Sokół" w Jarosławiu. Marzec '97 Piętnastoletnia uczennica naszej placówki Małgorzata Grymuza została laureatką Międzynarodowego Konkursu Literackiego pod hasłem " Czy jesteśmy Europie potrzebni ? Rozważania o roli kultury i wartości mojego kraju w budowaniu zjednoczonej Europy ". W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Legendy gdańskie", a związanym z obchodami tysiąclecia Gdańska - Uczennica klasy V e naszej szkoły Paulina Wojtowicz otrzymała w swojej kategorii wiekowej wyróżnienie spośród 4412 prac. Praca jej prezentowana była w Muzeum Morskim M/S " SOŁDEK ". Nagrodą był wyjazd do Gdańska.

15 Dwie uczennice z klasy VII a : Ewelina Rydzik i Iwona Danczura przygotowane przez p. A. Kroczka, wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej w Przemyślu. Tradycyjnie zorganizowano akademię z okazji Dnia Kobiet. Przygotowali ją uczniowie klas V b i VI e pod kierunkiem p. R. Kmieć i p. B.Kuc. W marcu odbyła się kolejna edycja konkursu plastycznego organizowanego przez Hutę Szkła Jarosław S.A. pod hasłem: " Zbierając stłuczkę szklaną chronisz swoje środowisko ". " Dzień wagarowicza " to pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole wiosna została przywitana zarówno przez uczniów , jak i nauczycieli. Odbywały się liczne rozgrywki sportowe oraz występy kabaretów "UKA", "ZYGZAK„ i "KONTRA" .

16 Nasi sportowcy.

17 Występ kabaretu "ZYGZAK"
" KONTRA " " UKA "

18 Kwiecień '97 8 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli rodziców z poszczególnych oddziałów na którym zapadła decyzja, by w maju powołać do życia stowarzyszenie na rzecz budowy basenu krytego. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był p. Tomasz Kulesza. Jak co roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników naszej biblioteki. Z tej okazji przygotowano przedstawienie pt."Jak wróbelek Elemelek uczył się literek". Już po raz trzeci "Płomyczek" opublikował Listę Rankingową Najlepszych Szkół Podstawowych. Spośród 206 szkół podstawowych z całej polski, biorących udział w finale konkursu na najlepszą pod względem dydaktycznym, nasza szkoła zajęła 14 miejsce. Dzięki tak wysokiej lokacie w skali ogólnopolskiej, w województwie przemyskim usytuowali się na pierwszym miejscu. Z tej okazji nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny od Naczelnika Wydziału Oświaty p. Janusza Kołakowskiego.

19 Maj '97 Jak co roku bardzo uroczyście obchodzono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji młodzież naszej placówki zorganizowała program artystyczny dla społeczności całego miasta.

20 W kwietniu odbyła się III edycja konkursu plastycznego zorganizowanego przez M.O.K. pod hasłem "W świecie dziecięcych marzeń. Nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy zostali laureatami. Właśnie w maju odbyła się wystawa pokonkursowa. Czerwiec '97 W czerwcu tradycyjnie pożegnaliśmy klasy ósme. W dniach od 16 do 19 czerwca 1997r odbyły się II Jarosławskie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży Jarosław '97 pod hasłem: "Jarosławiaków portret własny".

21 Lipiec-sierpień '97 Nasza szkoła działała również w czasie wakacji. Z gościnności naszej placówki korzystały grupy dzieci niepełnosprawnych z Tarnowskiego, Częstochowy, Krakowa, Cieszyna i Żywca, które uczestniczyły w obozach rekolekcyjno-wypoczynkowych.

22 Tegoroczne wakacje dla wielu dzieci w Polsce nie były czasem szczęśliwego wypoczynku. Wiele z nich z powodu powodzi straciło dach nad głową. Kataklizm ten dotkną również niektóre nasze tereny. Nasza placówka starała się pomóc dzieciom organizując wypoczynek na terenie szkoły.

23 Rok szkolny 1997/98 Wrzesień '97 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po krótkim spotkaniu z dyrektorem szkoły p. Kuleszą młodzież udała się na spotkanie z wychowawcami. Październik '97 Po raz pierwszy w tym roku połączyliśmy obchody święta Szkoły z Dniem Edukacji Narodowej. W dniach października młodzież mogła uczestniczyć w różnych imprezach z tej okazji: akademii, konkursie wiedzy o szkole i jej patronach oraz grach i zabawach sportowych. Odbyło się także pasowanie na ucznia pierwszoklasistów podstawówki i liceum. Tradycyjnie już w corocznych obchodach uczestniczy przyjaciel szkoły pan Paweł Czartoryskim.

24 Drugi dzień szkolnych uroczystości to inauguracja roku akademickiego w punkcie konsultacyjnym Politechniki Rzeszowskiej ,który ma swoją siedzibę w SP Nr 12. Od tego roku w SP nr 12 swój punkt konsultacyjny posiada Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Studenci mogą kształcić się na dwóch kierunkach informatyka i administracja.

25 Czwartego października odbył się I Jarosławski Jarmark Muzyczny z udziałem naszych licealistów.
Listopad '97 Listopad to miesiąc, w którym szczególną troską otaczamy nasze cmentarze. Jak co roku młodzież naszej szkoły mocno zaangażowała się w fundacji Nekropolis Jaroslaviensis mającej na celu ochronę i renowację zabytków starego cmentarza. Grudzień '97 Grudzień wszystkim dzieciom kojarzy się ze św. Mikołajem. Nasza młodzież pamiętała nie tylko o sobie organizując mikołajki klasowe, ale również o dzieciach najbardziej potrzebujących. To dla nich przygotowała 73 paczki mikołajkowe. Nie zapomnieliśmy również o powodzianach zbierając dla nich dary.

26 Z okazji świąt Bożego Narodzenia odbył się uroczysty apel.
Zostały również wystawione Jasełka przygotowane przez młodzież pod kierunkiem p. A Kontka i p. B Augustynowicza. Młodzież i nauczyciele składali sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem.

27 W grudniu w "Życiu Przemyskim" został zamieszczony obszerny artykuł poświęcony działalności naszego nauczycielskiego kabaretu "DWUNASTKA". Styczeń '98 Bardzo ważnym problemem zasygnalizowanym na początku nowego roku jest projekt komputeryzacji jarosławskiej oświaty. Zakup komputerów do wszystkich placówek oświatowych i ich połączenie w wewnętrzną sieć - to założenia pierwszego etapu komputeryzacji, mającego zakończyć się w 1999 roku. Do roku 2000 zaplanowano podłączenie sieci wewnętrznych z UM oraz z internatem, a w 2001 się ma obejmować już wszystkie placówki oświatowe w mieście. Na uwagę zasługuje fakt powołania Stowarzyszenia Małopolskiego, którego prezesem został dyr. T. Kulesza.

28 Luty '98 W czasie ferii placówka nasza zorganizowała wypoczynek dla dzieci z rodzin patologicznych oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym.

29 Marzec '98 Marzec rozpoczął się świętowaniem z okazji Dnia Kobiet. Program artystyczny z tej okazji przygotowała młodzież pod kierunkiem p. R. Kmieć i p. A. Kroczka. Program ten przedstawiono w Domu Opieki Społecznej w Pełkiniach. Szkolna biblioteka w bieżącym roku szkolnym została skomputeryzowana. Jest to jedyna taka biblioteka w całym województwie przemyskim. Nauczyciele naszej placówki odnoszą sukcesy także w pracy pozaszkolnej. Pani Anna Barszczewska pracuje jako instruktorka w Ognisku Baletowym w Jarosławiu. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbył się uroczysty apel. Młodzież pod kierunkiem p. K.Kruczek zaprezentowała świąteczny program artystyczny. Kwiecień '98 W tym roku obchody pierwszego dnia wiosny przełożyliśmy na dzień I kwietnia. Zajęcia dydaktyczne zostały zawieszone. Młodzież uczestniczyła w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Mogliśmy również podziwiać na scenie MOK - małe występy naszych szkolnych kabaretów. W dniach czerwca odbędą się III Jarosławskie Artystyczne Spotkania Dzieci i Młodzieży - Jarosław '98. "Chcemy się bawić, chcemy się śmiać" - to motyw przewodni tegorocznych spotkań. Organizatorem jest nasza placówka. Dyrektor szkoły mgr T. Kulesza wystosował na łamach prasy zaproszenie do licznego udziału w tej imprezie.

30 Wrzesień 98’ Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. We wrześniu zorganizowano zbiórkę różnego rodzaju książek dla potrzebujących dzieci w Wilnie.  Październik 98’ Obchody święta Edukacji Narodowej i Święta Szkoły. Młodzież uczestniczyła w uroczystej akademii przygotowanej z tej okazji. Zorganizowano również konkursy: historyczny oraz literacki. Jak co roku odbyło się pasowanie na ucznia.  Grudzień 98’ Wszystkich ogarnęło mikołajkowe szaleństwo. Nie zapomnieliśmy o tych najbardziej potrzebujących. Młodzież pod kierownictwem pani Renaty Augustynowicz zorganizowała zbiórkę prezentów mikołajkowych dla dzieci z Domu Dziecka Nr w Jarosławiu.  Styczeń 99’ Uczestniczyliśmy w II Spotkaniach Teatralnych „Jasełka 99”. Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano bal studniówkowy. Młodzież jak i nauczyciele bawili się znakomicie.  Maj - Czerwiec 99’ Tradycją stały się już Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Towarzyszyło im ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży. Uczestniczyło w nich 800 osób. Czerwiec to miesiąc zakończenia roku szkolnego. Młodzież może poszczycić się dużymi osiągnięciami zarówno dydaktycznymi jak i sportowymi. Po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole egzaminy maturalne, pełne nerwowych przygotowań i wyczekiwań na wyniki. Mamy nadzieję, że nasi absolwenci są dobrze przygotowani do dorosłego życia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich"

Podobne prezentacje


Reklamy Google