Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łuk Triumfalny Paryż GENIUS SE LOCI* * Duch opiekuńczy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łuk Triumfalny Paryż GENIUS SE LOCI* * Duch opiekuńczy."— Zapis prezentacji:

1

2 Łuk Triumfalny Paryż GENIUS SE LOCI* * Duch opiekuńczy

3 oświetlona katedra Notre Dame Gabriel García Márquez stał się w życiu wierzącym z powodów zdrowotnych. Ma raka systemu limfatycznego, a jego stan stale się pogarsza.

4 Pont des Artes o świcie Swoim przyjaciołom przesłał list na rozstanie. Dzięki internetowi możemy go rozesłać.

5 Conciergerie, aktualnie restaurowany Przeczytajcie go. Jest krótki lecz skutecznie dojmujący. Napisał go jeden z najsłynniejszych pisarzy Ameryki Łacińskiej naszej doby.

6 Plac Zgody Place de la Concorde Gdyby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak tylko potrafię

7 Place de la Concorde po przebudzeniu Można nie powiedzieć wszystkiego, o czym się myśli, ale z pewnością bym się namyślił, co powiedzieć.

8 Paryż od strony Louvru Przede wszystkim kładłbym uwagę nie na to, co jest, ale na to, co ma znamiona.

9 Odbicie parceli domów na Quai de Bourbon Spałbym mało a więcej bym śnił; wiem zatem, że kiedy zamykamy oczy z każdą minutą tracímy sześćdziesiąt sekund światła.

10 zdrój Luxemburskie ogrody Przyspieszałbym kroku, kiedy inni się zatrzymują. Budziłbym się wtedy, kiedy ostatni będa zasypiali..

11 Paryż świetle księżyca Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, nosiłbym proste szaty. Wystawiałbym się na żywe słońce i obnażałbym nie tylko swe ciało, ale i duszę.

12 Forum des Halles Przekonywałbym ludzi, jak bardzo się mylą, kiedy domníemają, że na starość nie można się zakochać. Nie wiedzą bowiem tego, że zestarzeli się dlatego, bo przestali kochać.

13 Hôtel de Ville Dziecku dałbym skrzydła, ale nie dbałbym o nie dlatego, żeby się samo nauczyło latać.

14 Wybrzeże w czarno-bieli Starych ludzi nauczyłbym, że smierć nie przychodzi ze starością, lecz z zapominaniem.

15 Francuski Instytut Tylu rzeczy się od ludzi nauczyłem…. Każdy chce żyć na wierzchołku góry a nie wie, że prawdziwe szczęście kryje się za tym, JAK się go zdobywa, kiedy się na niego wchodzi.

16 Francuski Instytut & Nowy most Pont Neuf Nauczyłem się, że kiedy nowonarodzone dziecko chwyta po raz pierwszy piąsteczką palec swego taty, to trzyma go tak zawsze.

17 widok z mostu des Artes o świcie Nauczyłem się, że człowiek może na drugiego patrzeć z góry tylko wtedy, kiedy pomaga mu stanąć na nogach.

18 Luxemburski ogród botaniczny Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, wszakże wiele z tego mi się nie przyda, bo jak mnie włożą do trumny, nie będę już żył.

19 panorama Seiny z wyspy St. Louis Mów zawsze co chcesz i czyń tak, jak myślisz.

20 górne miasto Gdybym wiedział, że po raz ostatni widzę cię śpiącego, wziąłbym cię w objęcia, a w modlitwach prosiłbym Boga, aby śmiało chronił twoją duszę.

21 widok z ogrodu botanicznego na ulicę Rivoli Tuileries Gdybym wiedział, że mam jeszcze tylko parę minut, rzekłbym ci prosto w oczy cieszę się, że cię widzę i naiwnie nie zauważałbym tego, że ty to wiesz.

22 Montmartre Zawsze przychodzi nowy dzień i życie daje nam nową szansę. Jeśli nawet mylimy się i pozostaje nam tylko ten dzisiejszy dzień, to powiedziałbym ci, jak bardzo jestem rad i że cię nigdy nie zapomnę.

23 oświetlone ulice Saint-Eustache & Verrerie Jutro nie jest pewne dla nikogo, czy to młody czy stary. Może te dni są ostatnimi z tymi których miłujesz. Nie czekaj na nic, bo może nie doczekasz jutra i żałował(a)byś, że nie miałe(a)ś czasu na uśmiech, objęcie, pocałunek. I żeś im nie zdążył(a) spełnić ostatniego życzenia.

24 Île de la Cité z przystanią Kyriad Bądź zawsze blisko tych, których kochasz. Opiekuj się nimi tak, jak mocno ich potrzebujesz. Raduj się z nimi i ładnie się zachowuj. Miej czas, aby im powiedzieć: jak mi przykro, przepraszam, proszę, dziękuję i wszystkie słowa miłości które znasz.

25 Notre-Dame z mostu l´Archeveche Nikt nie będzie pamiętał tego, o czym myślisz w skrytości. Proś Pana, aby dał ci siłę i mądrość, abyś się swymi myślami podzielił/a.

26 panorama Seiny z wyspy St. Louis Okaż przyjaciołom i swym najdroższym, jak mocno ci na nich zależy.

27 Widok na La Défense WYŚLIJ TO WSZYSTKIM, KTÓRYCH LUBISZ I KTÓRYM CHCESZ O TYM OPOWIEDZIEĆ.

28 dolna część wieży Eiffel Nie uczyniłeś tego dzisiaj, ale jutro będzie podobne jak wczoraj. JEST TO TWOJA WOLA !

29 Paryż w deszczu A jeśli nie przekażesz tego nigdzie, to też nic się nie stanie.

30 most Alexandra III. Tobie, szczerze i z miłością.

31 Conciergerie i plac Châtelet

32 ulica Pokuty Quai de Bourbon Ufam, że to ci się będzie podobać. Bardzo bym sobie tego życzył. Gabriel García Márquez


Pobierz ppt "Łuk Triumfalny Paryż GENIUS SE LOCI* * Duch opiekuńczy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google