Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz prezentuje - rok 2010

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz prezentuje - rok 2010"— Zapis prezentacji:

1 Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz prezentuje - rok 2010

2 Styczeń 2010 Bydgoszcz 1% dla Pani Ewy Kuras
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Początek roku jest okresem rozliczeń z fiskusem. Od kilku lat jeden procent podatku można przekazywać różnym organizacjom pożytku publicznego, które zajmują się pomocą, szczególnie chorym. W 2010 roku apelowaliśmy o wsparcie dla Pani Ewy Kuras - żony trenera Zawiszy, która choruje na stwardnienie rozsiane.

3 Styczeń 2010 Bydgoszcz Obchody wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej 24 stycznia 1945 roku Bydgoszcz została wyzwolona spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji pod pomnikiem na cmentarzu parafialnym parafii pod wezwaniem świętego Józefa Rzemieślnika odbyły się uroczystości, które poprzedziła msza święta odprawiona w kościele. Po odegraniu hymnu państwowego, pomodlono się za zmarłych a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem. Urząd Miasta reprezentował zastępca prezydenta Bolesław Grygorewicz, w uroczystości uczestniczył także wojewoda Rafał Bruski oraz liczne poczty sztandarowe. Nie zabrakło także kibiców Zawiszy Bydgoszcz, którzy złożyli wiązankę kwiatów.

4 Obchody wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej

5 Wiązanka kwiatów od Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz

6 Styczeń – Luty 2010 Bydgoszcz
Plebiscyt na Bydgoszczanina Roku 2009 Organizator: Express Bydgoski Bogdan Pultyn - prawdziwy Zawiszak, były prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, człowiek dzięki któremu Zawisza wraca na należne mu miejsce, został Bydgoszczaninem Roku 2009 w plebiscycie czytelników Expressu Bydgoskiego. Do zwycięstwa mocno przyczynili się kibice i sympatycy Zawiszy, którzy oddali na Bogdana Pultyna 1863 wycięte kupony z głosami. Drugi w plebiscycie kandydat zdobył zaledwie 220 głosów.

7 Luty 2010 Bydgoszcz Msza za Zawiszę
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Partnerzy: Parafia Wojskowa pw. Matki Bożej Królowej Pokoju Wsparcie: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Kompania Rycerska Janusza Brzozogłowego z Bydgoszczy Opera Nova w Bydgoszczy W Kościele Garnizonowym odbyła się Msza w intencji naszego klubu. Świątynia została zapełniona sympatykami Zawiszy, obecni również byli działacze, trenerzy oraz sami zawodnicy. Co ciekawe wszystko we wspaniałej oprawie ze zbroją rycerską na czele. Pod koniec Mszy Świętej ksiądz otrzymał pamiątkowy szalik oraz podziękowania za odprawienie mszy dla wszystkich Niebiesko-Czarnych sióstr i braci. Natomiast już po Mszy większość obecnych kibiców udała się do pobliskiego budynku Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, gdzie odbyło się spotkanie z drużyną i sztabem szkoleniowym.

8 Msza Święta w intencji Naszego Klubu.

9 Msza Święta w intencji Naszego Klubu.

10 Luty 2010 Bydgoszcz Turniej piłkarski kibiców
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz i Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Sponsorzy: Kuniszyk, Villeroy&Boch, Galeria BFM, Kodeks, CWZS Zawisza, Browar Furhmann, Carlsberg Polska - Region Kasztelan Centrum, Carrefour- Galeria Pomorska Partner medialny: Portal Bydgoski Kibice z Białych Błót zostali najlepszą drużyną Turnieju Kibiców Zawiszy o Puchar Prezesa SP ZAWISZA. W finale pokonali zespół Starej Gwardii. W spotkaniu o trzecie miejsce ekipa z Błonia pokonała Leśne. Nagrody indywidualne: Najlepszy zawodnik - Tomasz Guzek - Białe Błota Najlepszy bramkarz - Mariusz Sobczyński - Białe Błota Najmłodszy uczestnik - Kubuś Adamowski 12 lat - Nietykalni Najstarszy zawodnik - Janusz Piątek 54 lata - SP Zawisza Nagrody specjalne: Monika Michalak (Rocznik 2001) i Daria Słaboszewska (Techmet)

11 Luty 2010 Bydgoszcz Wręczono też nagrody w konkursie Browaru Fuhrmann na nazwę oraz projekt etykiety piwa. Trzy zwycięskie drużyny przekazały nagrody pieniężne dla Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. Wszyscy podkreślali najlepszą organizację z dotychczas przeprowadzonych Turniejów. Jakby nie patrzeć miały wystąpić 32 drużyny (ostatecznie jedna nie dotarła), co było dla nas nie lada wyzwaniem. Jednak sprawnie i konsekwentnie prowadzone zawody sprawiły, że po meczach grupowych mieliśmy tylko 30 minut opóźnienia w stosunku do zaplanowanego czasu, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Prawie 300 zawodników, drugie tyle kibiców, zapewniony całodzienny catering, sprawiło, że Turniej przypominał momentami Niebiesko-Czarny piknik i o to chodziło. Nie ma nic lepszego dla wspólnej integracji jak takie imprezy.

12 Turniej piłkarski kibiców

13 Turniej piłkarski kibiców

14 Marzec 2010 Bydgoszcz Turniej Piłki Nożnej dla Fundacji Grażyny Piechockiej-Kranc "Radosne Dzieciństwo". Organizator: Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość 20 marca 2010 w hali Zespołu Szkół nr 16 odbył się Charytatywny Wiosenny Turniej Piłki Nożnej dla Fundacji Grażyny Piechockiej-Kranc "Radosne Dzieciństwo". Uczestniczyło w nim sześć drużyn podzielonych na dwie grupy, wśród nich znalazł się zespół Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Nasi koledzy zajęli 1 miejsce. Natomiast koledzy z zarządu SP Zawisza uplasowali się na 3 pozycji. Obu ekipom gratulujemy! Ponadto pojawiły się drużyny złożone z przedstawicieli Stowarzyszenia Młodych Demokratów, Federacji Młodych Socjaldemokratów, Młodych Konserwatystów, Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Turniej uświetnił finałowy mecz Parlamentarzystów Województwa Kujawsko-Pomorskiego z podopiecznymi Fundacji Grażyny Piechockiej-Kranc "Radosne Dzieciństwo", wzmocnionymi przedstawicielami bydgoskiego środowiska piłkarskiego. Podczas turnieju zebrano słodycze, które znajdą się w świątecznych paczkach PCK dla dzieci.

15 Wiosenny Turniej Charytatywny

16 Wiosenny Turniej Charytatywny

17 Marzec 2010 Bydgoszcz Bilety na mecz
Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz ufundowało bilety dla podopiecznych Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z ul. Toruńskiej na mecz z Unią Janikowo.

18 Zawisza Bydgoszcz – Unia Janikowo
Dzięki biletom ufundowanym przez SKZB mecz obejrzeli podopieczni Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z ul. Toruńskiej.

19 Kwiecień 2010 Bydgoszcz Dymisja prezesa Zawiszy Michała Glińskiego
Po kilkunastu miesiącach nieudolnych rządów prezes WKS Zawisza Bydgoszcz SA podał się do dymisji. Stało się to czego od zwierzchników prezesa - prezydentów Bydgoszczy domagali się kibice. To kolejne nasze zwycięstwo.

20 Dymisja prezesa Zawiszy Michała Glińskiego

21 Kwiecień 2010 Bydgoszcz Uczczenie pamięci tragicznie zmarłych
10 kwietnia mecz został z oczywistych względów odwołany. SKZB zaprosiło wszystkich kibiców i sympatyków, piłkarzy, trenerów i ludzi związanych z Zawiszą na symboliczną minutę ciszy złożenie kwiatów i zniczy pod bramy Stadionu o godz. 18:00, aby uczcić ofiary smoleńskiej tragedii. Zginął prezydent RP, były prezydent RP na uchodźstwie, wysocy urzędnicy państwowi, szefowie najważniejszych instytucji, generalicja, posłowie, senatorowie, przedstawiciele organizacji katyńskich i kościołów. Okrutny los sprawił, że ta tragedia miała miejsce niedaleko Katynia, szczególnego miejsca dla każdego Polaka, gdzie 70 lat temu również zginęła elita naszego kraju. Nie tak miała wyglądać ta sobota...

22 Uczczenie pamięci tragicznie zmarłych pod stadionem Zawiszy

23 Uczczenie pamięci tragicznie zmarłych pod stadionem Zawiszy

24 Kwiecień 2010 Bydgoszcz Upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej
13 kwietnia przed pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat, oraz tych którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie. W tych obchodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli SKZB, którzy pod pomnikiem złożyli okolicznościowy wieniec.

25 Upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej

26 Kwiecień 2010 Warszawa Warta Honorowa przy trumnach Pary Prezydenckiej
Organizator: Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się Warta Honorowa przy trumnach Pary Prezydenckiej, którą wystawili kibice piłki nożnej z całego kraju. Nie zabrakło tam również przedstawiciela Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz, który z dumą oddał hołd Głowie Naszego Państwa w imieniu wszystkich kibiców Zawiszy.

27 Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców przed Wartą Honorową

28 Kwiecień 2010 Warszawa Uroczyste uczczenie pamięci i pożegnanie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem 17 IV 2010 oczy wszystkich Polaków zwrócone były na warszawski plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyło się uroczyste uczczenie pamięci i pożegnanie wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W tym dniu do naszej Stolicy zjechali ludzie z całego kraju, od Bałtyku po Tatry i od Odry po Bug. Połączyły ich takie wartości jak patriotyzm, ból po stracie wielkich naszego narodu i chęć oddania im ostatniego hołdu, by choć w ten sposób uczcić to, co zrobili dla naszej Ojczyzny. Wśród wszystkich uczestników uroczystości nie mogło zabraknąć kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Dzięki staraniom Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców, SKZB mogło dać wyraz szacunku ofiarom tej tragedii. Oprócz nas w dniu tym w jednym szeregu z kibicami Zawiszy stanęli m.in. kibice warszawskiej Legii, Kotwicy Kołobrzeg, Gryfa Słupsk, Jagiellonii Białystok, Widzewa Łódź, Olimpii Elbląg. Wydarzenia te ukazały, że patriotyzm wśród kibiców jest naprawdę silnie zakorzeniony, a miłość do ojczyzny, szacunek dla barw i symboli narodowych nie są Nam obce!

29 Uroczyste uczczenie pamięci i pożegnanie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

30 Uroczyste uczczenie pamięci i pożegnanie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

31 Kwiecień 2010 Kraków Udział w uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej Już od pierwszych godzin po smoleńskiej katastrofie kibice ZAWISZY, swoją postawą po raz kolejny udowodnili jakie wartości są dla nich najważniejsze. Miłość do Ojczyzny i troska o jej los w najtrudniejszych dla Narodu chwilach zgromadziła nas już r. pod bramami stadionu gdzie oddaliśmy hołd i uczciliśmy pamięć wszystkich ofiar. Nasza dyskusja na forum, rzeczowa i pełna powagi, mimo różnicy w poglądach to wyraz odpowiedzialności, godności i dobrego tonu, a nasza obecność w piątek i w sobotę w Warszawie to spełniony obowiązek i powinność wobec Prezydenta Rzeczypospolitej, jego małżonki i wszystkich Wybitnych Polaków, którzy oddali życie pełniąc służbę Ojczyźnie! Ostatnim etapem naszej narodowej pielgrzymki i patriotycznych rekolekcji był udział w uroczystościach pogrzebowych w Krakowie.

32 Kwiecień 2010 Kraków Na miejscu całą grupą udaliśmy się w kierunku Starego Miasta. Tam po krótkim rekonesansie jak wyglądają możliwość wejścia na płytę rynku, skierowaliśmy się na ul. Franciszkańską, gdzie na skrzyżowaniu z ul. Zwierzyniecką oczekiwaliśmy na przejazd konduktu z lotniska do Bazyliki Mariackiej. W trakcie przejazdu uczciliśmy parę prezydencką rozwijając transparent oraz dziesiątkami rzuconych tulipanów. Po przejeździe konduktu, wykorzystując wolną chwilę, udaliśmy się na ul. Franciszkańską 3 pod najsłynniejsze okno na świecie. Najważniejszymi miejscami uroczystości pogrzebowych były: Bazylika Mariacka i płyta rynku oraz siedziba polskich władców - Wawel. W trakcie mszy świętej przebywaliśmy na płycie rynku, a po mszy byliśmy tam gdzie można było znaleźć się najbliżej konduktu udającego się do katedry na Wawelu czyli na krakowskich plantach.

33 Udział w uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej

34 Udział w uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej

35 Kwiecień 2010 Gdańsk Pogrzeb Anny Walentynowicz
Kibice Zawiszy - członkowie pierwszej Solidarności zrzeszeni również w Stowarzyszeniu Idee Solidarności , uczestniczyli w Gdańsku w pogrzebie Anny Walentynowicz.

36 Pogrzeb Anny Walentynowicz

37 Kwiecień 2010 Dziewierzewo
Pogrzeb Marka Uleryka W Dziewierzewie pożegnano Marka Uleryka, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Marek Uleryk zdobywał medale w barwach Zawiszy Bydgoszcz jako spadochroniarz. Na cmentarzu pojawiła się oczywiście delegacja kibiców bydgoskiego Zawiszy, która złożyła wieniec w barwach klubowych oraz szalik. Obecna była również delegacja przedstawicieli CWZS Zawisza Bydgoszcz.

38 Pogrzeb Marka Uleryka

39 Maj 2010 Bydgoszcz Remont poczekalni poradni dziecięcej Szpitala Wojskowego Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Partnerzy: Haering Polska Sp. z o.o. Członkowie Stowarzyszenia wyremontowali poczekalnię poradni dziecięcej w Poliklinice Szpitala Wojskowego przy ul. Powstańców Warszawy 5. Remont tego obiektu zajął około dwudziestu dni ze względu na to, iż prace można było wykonywać tylko po godzinie 17. W początkowym okresie udział w tym przedsięwzięciu brało sześć osób , które przygotowały podłoże i wstępnie wymalowały całe pomieszczenie. Następnie nasi uzdolnieni plastycy ozdobili ściany postaciami z bajek. Podczas prac remontowych wykorzystano: 60l farby emulsyjnej, 20l farby olejnej, 5l rozpuszczalnika, 10 farb w sprayu, 15 wałków malarskich oraz około 20 pędzli różnej wielkości. Wszystkie koszty materiałów zostały pokryte z funduszy SKZB.

40 Remont poczekalni poradni dziecięcej

41 Remont poczekalni poradni dziecięcej
Fragment podziękowań Komendanta 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy

42 Maj 2010 Bydgoszcz „Przyjdź i pomagaj razem z nami” – mecz charytatywny Organizator: Samorząd Studencki Bydgoskiej Szkoły Wyższej Na stadionie Gwiazdy rozegrany został mecz piłkarski w ramach akcji charytatywnej „Przyjdź i pomagaj razem z nami”. Naprzeciw siebie stanęły drużyny złożone z przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz oraz studentów Bydgoskiej Szkoły Wyższej. Nasi koledzy okazali się lepszymi piłkarzami od rywali i wygrali ten pojedynek 13:1. Honorowy gol dla dla zawodników BSW padł w ostatnich minutach meczu i został nagrodzony głośnymi oklaskami. Celem akcji była zbiórka środków finansowych na rehabilitacje 8-letniej Darii Biel oraz 26-letniego Marka Kominiaka. Kibice Zawiszy zakupili także ponad 100 cegiełek, z których dochód przekazano organizatorom akcji.

43 „Przyjdź i pomagaj razem z nami” mecz charytatywny

44 Maj 2010 Bydgoszcz Uroczystość poświęcenia nowego sztandaru CWZS
Organizator: Cywilno Wojskowy Związek Sportowy Zawisza W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, byli zawodnicy, trenerzy, działacze Stowarzyszeń wchodzących w skład obecnych struktur Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. Nie zabrakło również Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz, które także włączyło się w akcję sfinansowania tego szczytnego przedsięwzięcia, co uwieczniła pamiątkowa tabliczka znajdująca się na drzewcu sztandaru obok wielu innych darczyńców. Od prezesa CWZS Zawisza otrzymaliśmy okolicznościowe podziękowania.

45 Uroczystość poświęcenia nowego sztandaru CWZS

46 Podziękowania od prezesa CWZS Zawisza Sebastiana Chmary

47 Maj 2010 Bydgoszcz Walka z powodzią w naszym mieście
Przez kilka dni kibice Zawiszy pomagali w walce z wielką wodą w okolicach Fordonu. W pracach wzięło udział ponad 40 Zawiszaków, którzy umacniali przesiąknięte wały.

48 Walka z powodzią w naszym mieście

49 Czerwiec 2010 Bydgoszcz Dzień Dziecka
W szczególnym dla każdego dziecka dniu, odwiedziliśmy Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Toruńskiej 272. Jak się okazało większość dzieci jest kibicami bydgoskiego Zawiszy czego dowodem były szaliki, kalendarze i plakaty powieszone na ścianach. Okazało się, że dzieciaki uczęszczają na mecze Zawiszy i mają niemałą wiedzę na temat klubu. Zostaliśmy oprowadzeni po pokojach jak i podwórku, gdzie zrobiliśmy parę pamiątkowych fotek. Z okazji tego święta jako przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz przekazaliśmy trzy wielkie worki z piłkami do gry w m.in. piłkę nożną, siatkówkę jak i zwykłe piłki dla mniejszych pociech. Ponadto ufundowaliśmy kieszonkowe na obóz jednej z podopiecznych. Radość dzieci była niezmierna. W ramach podziękowania dostaliśmy specjalnie zrobioną na tę okazję laurkę, ale jak zawsze w takich przypadkach największą dla nas nagrodą były uśmiechnięte twarze wszystkich dzieci.

50 Wizyta w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

51 Podziękowania z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

52 Czerwiec 2010 Bydgoszcz I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Makrum Cup dla dzieci z rocznika 2002 Organizator: Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza i Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Sponsor tytularny: Makrum SA Partnerzy: Galeria BFM, HMI Polska Sp. z o.o., Restauracja Gazdówka, Mapei Polska Sp. z o.o., Domin S.C., Jutrzenka Colian, Globals, Drukarnia Świecie, BF Beauty Full Depilacja laserowa, PAAK, Salonik Piłkarski Golden Goal, Wody Mineralne Ostromecko, Świat Cytrusów, Rhinos Sport, Baalbek oraz Rodzice małych piłkarzy z rocznika 2002 i CWZS Zawisza Turniej odbył się w czerwcu na nowych, trawiastych boiskach Zawiszy przy ul. Powstańców Warszawy. Zarówno dla Stowarzyszenia Piłkarskiego, jak i dla nas był to debiut w organizacji takiej imprezy i trzeba przyznać, że wyszedł on prawie celująco. Dopisała pogoda, publiczność z różnych stron Polski żywiołowo dopingowała swoje drużyny, a i mali piłkarze dostarczyli wielu sportowych emocji.

53 Czerwiec 2010 Bydgoszcz Wszyscy podkreślali znakomitą organizację turnieju i urozmaicony, nieszablonowy program. Piłkarzy uroczyście wprowadziła na boisko Kompania Rycerska Janusza Brzozogłowego, która dała również pokaz walk, a następnie drużyny mogły sobie zrobić z rycerzami pamiątkowe zdjęcie. W przerwie rozgrywek, po obiedzie dla wszystkich uczestników, odbył się konkurs rzutów karnych dla trenerów, a dostępu do bramki bronił nasz były bramkarz - Maciej Kowalski, który potwierdził swoje umiejętności wyciągając kilka "jedenastek". Każde dziecko wyjechało z Bydgoszczy z pamiątkowym medalem, każda drużyna z okazałym pucharem i dyplomem. Nie obyło się oczywiście bez nagród indywidualnych dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza, króla strzelców i najmłodszego uczestnika, które wręczali przedstawiciele CWZS Zawisza, KPZPN, SP Zawisza oraz SKZB.

54 I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Makrum Cup dla dzieci z rocznika 2002

55 I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Makrum Cup dla dzieci z rocznika 2002

56 I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Makrum Cup dla dzieci z rocznika 2002

57 Lipiec 2010 Garbów Stary Odsłonięcie pomnika patrona naszego klubu
W niedzielę r. w Garbowie Starym (gm. Dwikozy, woj. świętokrzyskie), rodzinnej miejscowości Zawiszy Czarnego herbu Sulima odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika naszego patrona. Prawie 2,5-metrowy pomnik stanął na placu obok Wiejskiego Domu Kultury w Starym Garbowie. Postać rycerza została wykonana w brązie, autorem jest Gustaw Hadyna, artysta z Ostrowca Świętokrzyskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. : wojewoda świętokrzyski, posłowie ziemi świętokrzyskiej, władze starostwa sandomierskiego i gminy Dwikozy, autor pomnika, rycerstwo Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, inni zaproszeni goście oraz mieszkańcy Garbowa.

58 Lipiec 2010 Garbów Stary Odsłonięcia pomnika patrona naszego klubu przy dźwiękach Bogurodzicy i w asyście Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i otwarcia Domu Kultury w którym mieścić się będzie izba pamięci słynnego rycerza poprzedziła msza święta. W niedzielnej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Nasza delegacja złożyła pod pomnikiem wiązankę biało-czerwonych kwiatów przepasaną niebiesko-czarną szarfą. W trakcie uroczystości w imieniu kibiców Zawiszy zostały skierowane słowa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pomnika naszego patrona. Ponadto na ręce gospodarza izby pamięci Zawiszy Czarnego został przekazany dar w postaci szalika i proporczyka. Obdarowany, wójt gminy Dwikozy, dziękując nam za przybycie, obiecał, że znajdą one tam swoje miejsce.

59 Przekazanie pamiątek Zawiszy dla Izby Pamięci Zawiszy Czarnego

60 Lipiec 2010 Czechowice Dziedzice
Pomoc dla Czechowic-Dziedzic Dzięki ofiarności kibiców i sympatyków naszego klubu Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz mogło wspomóc poszkodowanych przez tegoroczną powódź. Duży karton środków czystości, proszków, detergentów, płynów oraz koców, czyli rzeczy, które są aktualnie najbardziej potrzebne trafił do rodziny pani Bożeny Żółkowskiej zamieszkałej w Czechowicach Dziedzicach.

61 Sierpień 2010 Bydgoszcz Podziękowania dla Bronisława Waligóry przed meczem z Widzewem Łódź 61

62 Podziękowania dla Bronisława Waligóry przed meczem z Widzewem Łódź

63 Podziękowania dla Bronisława Waligóry przed meczem z Widzewem Łódź

64 Wrzesień 2010 Bogatynia Transport darów zebranych przez SKZB
Sponsor: Beniamin SC 7 września wyruszył do Bogatyni transport: trzy palety darów - w których znalazły się m.in środki czystości i higieny osobistej, a także mnóstwo artykułów szkolnych dla najmłodszych zebranych przez kibiców Zawiszy Bydgoszcz z przesłaniem na ręce burmistrza, które prezentujemy poniżej: Pan Andrzej Grzmielewicz Burmistrz Bogatyni Szanowny Panie Burmistrzu! Wiadomość o sierpniowej powodzi, która nawiedziła Bogatynię spowodowała niebywałe poruszenie wśród kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Ogrom ludzkiej tragedii, jak i skala zniszczeń wywołały wielką mobilizację w naszych szeregach. Solidaryzując się z mieszkańcami dotkniętego kataklizmem miasta, postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę darów, które za Pana pośrednictwem przekazujemy poszkodowanym. Niech ten dar serca kibiców Zawiszy Bydgoszcz posłuży tym, którzy oczekują pomocy. W tych ciężkich chwilach sercem jesteśmy z mieszkańcami Bogatyni, a ten skromny dar niech będzie tego wyrazem. Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz

65 Transport darów zebranych przez SKZB

66 Rozładunek darów zebranych przez SKZB

67 Zniszczenia w Bogatyni...

68 Podziękowanie dla SKZB od Burmistrza Bogatyni

69 Wrzesień2010 Bydgoszcz Wyprawka dla najmłodszych
Delegacja SKZB odwiedziła świetlicę terapeutyczną "Przystań" w Bydgoszczy przy ul. Noakowskiego, zajmującą się planowaniem czasu wolnego dla dzieci i młodzieży po przez organizację różnych zajęć, m.in. teatralnych, plastycznych, tanecznych czy językowych. Nasze odwiedziny miały na celu przekazanie 6 wyprawek szkolnych ( W ich skład wchodziły: plecaki, piórniki, pisaki, kredki, farbki, bloki i inne) dla maluchów, które uczęszczają do świetlicy. Dzieci oraz pracownicy ośrodka bardzo ucieszyli się z nowych przyborów szkolnych. Po wręczonych prezentach mieliśmy też chwilę na krótką rozmowę. Mali uczniowie chętnie opowiadali o czasie spędzonym w szkole. Weronika, Sandra, Julia, Marietta, Radek i Tymoteusz dzięki Kibicom jeszcze milej rozpoczną rok szkolny.

70 Wyprawka dla najmłodszych

71 Wrzesień 2010 Bydgoszcz Rocznica rozstrzeliwań na Starym Rynku
9 września na Starym Rynku obchodzono 71 rocznicę rozstrzeliwań mieszkańców Bydgoszczy przez Niemców na początku II Wojny Światowej. Uroczystość poprzedziła msza święta w bydgoskiej farze. Następnie różne organizacje społeczne składały wieńce pod pomnikiem Walki i Męczeństwa. Tradycyjnie obecna była delegacja kibiców naszego Stowarzyszenia, która przy oklaskach wszystkich zgromadzonych oddała hołd pomordowanym.

72 Rocznica rozstrzeliwań na Starym Rynku

73 Rocznica rozstrzeliwań na Starym Rynku

74 Październik 2010 Bydgoszcz
Porządkowanie grobów żołnierzy AK Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Partner: Okręg Bydgoski Światowego Związku Żołnierzy AK Na początku miesiąca fani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kibiców Zawiszy Bydgoszcz nawiązali kontakt z przedstawicielami Okręgu Bydgoskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którym zaproponowaliśmy zaopiekowanie się grobami żołnierzy Armii Krajowej znajdującymi się na terenie Bydgoszczy. Wskazane nam zostały mogiły na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej. Uporządkowaliśmy 4 nagrobki, w tym nagrobek będący symboliczną mogiłą żołnierzy Armii Krajowej, znajduje się po lewej stronie bramy cmentarnej, przy murowanym parkanie. Na granitowej płycie nagrobnej znajduje się epitafium. Mogiła mieści 10 żołnierzy AK, rozstrzelanych w latach w wyniku terroru stalinowskiego. Ponadto uporządkowaliśmy grób rodzinny generała dywizji Aleksandra Karnickiego.

75 Porządkowanie grobów żołnierzy AK

76 Porządkowanie grobów żołnierzy AK

77 Listopad 2010 Bydgoszcz 1 Listopada
Odwiedziny grobów kolegów, żołnierzy AK, rodziny generała Aleksandra Karnickiego oraz podziękowania od rodziny gen. Karnickiego Szanowni Państwo Pragnę na Wasze ręce złożyć serdeczne podziękowania grupie kibiców zrzeszonych w Stowarzyszeniu, którzy odnowili i uporządkowali kwaterę mojej rodziny na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej. Informację o tej inicjatywie otrzymałem od opiekuna cmentarza. Byłem w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu, i z prawdziwym wzruszeniem zobaczyłem efekt pracy sympatyków "Zawiszy". Obejrzałem po powrocie fotografie z tej akcji na stronie Stowarzyszenia. Jestem Wam wdzięczny i raz jeszcze proszę przekazać tej grupie szczere podziękowania. Aleksander Gosk Sopot

78 1 Listopada - odwiedzamy groby

79 1 Listopada - odwiedzamy groby

80 1 Listopada - odwiedzamy groby

81 1 Listopada - odwiedzamy groby

82 Listopad 2010 Bydgoszcz Święto Niepodległości
Tradycyjnie, jak każdego roku w patriotycznych uroczystościach na Placu Wolności wzięli udział kibice Zawiszy Bydgoszcz. Licząca blisko 100 osób delegacja Niebiesko-Czarnych dołączyła na ul. Gdańskiej do pochodu idącego z bydgoskiej katedry. Kibice Zawiszy w szalikach, poprzedzeni pocztem składającym się z flagi narodowej i flagi w barwach klubu, doszli do miejsca uroczystości, gdzie pod Pomnikiem Wolności złożyli wieniec i zapalili znicze.

83 Święto Niepodległości

84 Święto Niepodległości

85 Listopad 2010 Bydgoszcz Wybory samorządowe
Po raz pierwszy w historii, kibice Zawiszy, jako jedna z najbardziej zorganizowanych grup społecznych w tym mieście, gremialnie ruszyli do urn, aby oddać głos na tych, którzy wspierali Zawiszę bez względu na przynależność partyjną. Nie wskazywaliśmy na jakie partie głosować, ale na jakich ludzi - bo ludzie, a nie polityka i partyjniactwo powinni wg nas działać w samorządzie. Spośród 9 kandydatów rekomendowanych przez kibiców Zawiszy, aż 4 znalazło się w nowej Radzie Miasta, a są to panowie: Tomasz Rega, Piotr Król, Jan Szopiński oraz Kazimierz Drozd. Gratulujemy wszystkim wyboru i wyrażamy pewność, że w nadchodzącej kadencji, radni Ci, będą dalej wspierać Zawiszę.

86 Listopad 2010 Bydgoszcz Spotkanie kibiców z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Wsparcie medialne: Portal Bydgoski oraz ITV 24 W sali konferencyjnej pod trybuną B Stadionu Zawiszy odbyło się spotkanie kibiców Zawiszy z piłkarzami i sztabem szkoleniowym naszego drugoligowca. Zespół stawił się prawie w komplecie, a i kibice dopisali, bo wypełnili salę do ostatniego miejsca. Spotkanie trwało ponad dwie godziny i na pewno nikt nie żałuje, kto przybył dziś na Gdańską. Kibice zadbali o godną oprawę tego wydarzenia, pokazując po raz kolejny, jak należy przygotowywać takie imprezy. Dlatego należą się wielkie słowa uznania naszym kolegom i koleżankom, którzy organizowali to spotkanie.

87 Spotkanie kibiców z piłkarzami i sztabem szkoleniowym

88 Spotkanie kibiców z piłkarzami i sztabem szkoleniowym

89 Listopad 2010 Bydgoszcz Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla dzieci
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Sponsorzy: Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, Delikatesy TORA, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Sklep Świat Cytrusów, Alfa-Stal, Carrefour- Galeria Pomorska, Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej Spotkanie z piłkarzami było również okazją do zainaugurowania akcji "Świąteczna, niebiesko-czarna paczka dla dzieci". Tak jak we wcześniejszych latach chcieliśmy przekazać słodkie podarunki dzieciom, które znajdują się pod opieką bydgoskich placówek wychowawczych. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy sponsorów naszej akcji: firmę Wijmar, która przekazała 6 koszulek meczowych Zawiszy oraz Hurtownię Sportową PAAK, która przekazała 3 piłki. Zarówno koszulki (oprawione w antyramy) i piłki zostały podpisane na spotkaniu przez piłkarzy i trenerów naszego klubu zostały wystawione na forum strony na licytację, z której dochód będzie przeznaczony na naszą akcję. Również podczas spotkania zorganizowano zbiórkę pieniędzy oraz słodyczy. Zebrano 3 kartony różnych słodkości oraz wspólnie z drużyną 1613,57 zł. Dodatkowo piłkarze przekazali także 2 koszulki na licytację.

90 Piłkarze Zawiszy składają autografy na koszulkach przeznaczonych na licytację

91 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla dzieci

92 Listopad 2010 Bydgoszcz Wsparcie organizacji Turnieju Bokserskiego Juniorów Organizator: Stowarzyszenie Boksu i Sztuk Walki WKS Zawisza Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz po raz kolejny ufundowało okolicznościowy Puchar dla najlepszego reprezentanta Zawiszy, którym okazał się Szymon Hamerski.

93 Grudzień 2010 Bydgoszcz II tura wyborów prezydenckich
5 grudnia 2010 zapisze się w najnowszej historii Bydgoszczy szczególnie. Właśnie tego dnia zakończyły się rządy arogancji, pychy, buty, nieliczenia się z głosami mieszkańców. 5 grudnia wygraliśmy kilkuletnią batalię z człowiekiem, który naszym zdaniem swoją pracą i postępowaniem nie zasługiwał, aby być prezydentem naszego miasta. W październiku 2009 roku podczas spotkania derbowego z Toruniem wywiesiliśmy transparent z wynikiem naszych potyczek z Konstantym Dombrowiczem. Rok temu było 4:0 i piłka nadal w grze. Wiosną pod naszym naciskiem, odwołano wreszcie nieudacznika prezesa, namaszczonego przez ratusz i znów bramka dla nas. Dziś wynik brzmi 6:0 i wyborcy zakończyli mecz. Wynik ten jest w dużej mierze zasługą kibiców Zawiszy Bydgoszcz, czy jak wolał były prezydent i jego zastępca terrorystów, bezmózgowców, a ostatnio wandali, których poparcia nie potrzebował. Pierwszy raz w naszej historii tak mocno zmobilizowaliśmy się na wybory i mamy tego efekt. Możemy sobie pogratulować kolejnego udanego przedsięwzięcia, jakim był masowy udział kibiców wraz z rodzinami w tegorocznych wyborach. Nieistotne ile tysięcy głosów wrzucono do urn, choć było ich kilka dobrych tysięcy, istotna jest zmiana.

94 Wybory prezydenckie w Bydgoszczy

95 Wybory prezydenckie w Bydgoszczy

96 Grudzień 2010 Bydgoszcz Niebiesko-Czarna krew dla Agnieszki
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Partner: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 9 grudnia przez cały dzień w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddawaliśmy niebiesko-czarną krew dla Agnieszki Adamskiej-Okońskiej. Dzięki zaangażowaniu fanów zespołu z ul. Gdańskiej zebraliśmy 13,5 l tego cennego, życiodajnego płynu. Ponadto udało nam się zebrać kilkaset tabliczek czekolady, które za pośrednictwem Niebiesko-Czarnego Mikołaja, trafią do najmłodszych.

97 Niebiesko-Czarna krew dla Agnieszki

98 Niebiesko-Czarna krew dla Agnieszki

99 Grudzień 2010 Bydgoszcz Wigilia Kibiców Zawiszy
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz i Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza W piątkowy wieczór w restauracji "Zawisza" odbyła się tradycyjna Wigilia, tym razem zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza oraz Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Na uroczystości nie zabrakło również byłych trenerów i piłkarzy naszego klubu, radnych miejskich, przybył też gość z Włoch - kibic AS Romy, który przebywając w naszym mieście zafascynował się Zawiszą. Wspólnie odśpiewano kolędę i "Niebiesko-Czarny Świat", następnie blisko 100 osób podzieliło się opłatkiem, życząc sobie w szczególności awansu Zawiszy do 1 ligi. Na początku spotkania przekazano osobom, które wzięły udział w licytacji i przybyły na Wigilię wygrane pamiątki, a koszulkę bramkarską wręczył nasz były zawodnik - Maciej Kowalski.

100 Grudzień Bydgoszcz Łukaszowi Relidze z Portalu Bydgoskiego wręczono statuetkę "Przyjaciela Zawiszy" za rzetelne informacje na temat naszej działalności. W krótkim, podsumowującym działalność Stowarzyszenia Kibiców Zawiszy Bydgoszcz wystąpieniu, podziękowano wszystkim firmom oraz instytucjom, które nas wspierały w mijającym roku: Villeroy & Boch, Galeria BFM, Carlsberg Polska region Bydgoszcz, Hurtownia Kuniszyk, Carrefour- Galeria Pomorska, Delikatesy TORA, Hurtownia Książek - KODEKS, CWZS Zawisza, Kancelaria Jacek Moniuk, Sklep Świat Cytrusów, Haering Polska, Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Garmaż, Beniamin SC. , Alfa-Stal , Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej. Wsparcie medialne: Portal Bydgoski oraz ITV 24.

101 Wigilia Kibiców Zawiszy

102 Wigilia Kibiców Zawiszy

103 Grudzień 2010 Bydgoszcz Demontaż napisu na stadionie
W sobotę 18 grudnia 2010 roku z frontowej fasady Trybuny B Stadionu Zawiszy, zniknął napis Bydgoski Stadion Miejski. Napis będący symbolem arogancji, buty, zakłamania byłych prezydentów, którym wydawało się, że bezkarnie mogą podeptać historię i tradycję. Dzisiaj nad Trybuną B powiewa flaga Zawiszy symbol walki, prawdy, wiary i zwycięstwa !!! Po ponad dwóch latach walki normalność zastąpiła fałsz. Przez blisko 5 godzin, w kilkustopniowym mrozie, grupa wiernych kibiców Zawiszy uczestniczyła w demontażu. Naszą obecnością chcieliśmy wyrazić wdzięczność Wszystkim kolegom, którzy tę walkę podjęli ponad dwa lata temu i doprowadzili do zwycięskiego końca!!!

104 Demontaż napisu na stadionie

105 Demontaż napisu na stadionie

106 Demontaż napisu na stadionie

107 Grudzień Bydgoszcz Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – wizyta w Centrum Pomocy Dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Sponsorzy: Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, Delikatesy TORA, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Sklep Świat Cytrusów, Alfa-Stal, Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej. Obdarowaliśmy 23 dzieci w rożnym wieku. Maluchy były zachwycone przybyciem Mikołaja. Specjalnie na tę okazję przygotowali piosenki, które wspólnie śpiewali. Mikołaj chętnie obdarował wszystkie dzieci bogatymi paczkami pełnymi słodkości. Na sam koniec dzieci pokazały nam swoje świąteczne prace plastyczne. W bardzo miłej atmosferze Mikołaj i jego skrzaty, opuścili ośrodek udając się w dalszą świąteczną podróż.

108 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – wizyta w Centrum Pomocy Dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi

109 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – wizyta w Centrum Pomocy Dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi

110 Grudzień Bydgoszcz Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – wizyta w Świetlicy Środowiskowej "Skrzat" na Bartodziejach Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Sponsorzy: Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, Delikatesy TORA, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Sklep Świat Cytrusów, Alfa-Stal, Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja. Kiedy już usłyszały dźwięki dzwonka i symboliczne 'Ho Ho' były zachwycone. Chórem przywitały się z niebieskoczarnymi gośćmi. Mikołaj, Elfy i Śnieżynka zostali zaproszeni do stołu. Dzieci w tym czasie szykowały jasełka. Maluchy przygotowały niesamowite przedstawienie, przeplatane licznymi kolędami, które odśpiewali wszyscy obecni. W końcu nadszedł czas na prezenty. Jednak Mikołaj nie oddawał ich za darmo. Każdy musiał jakoś na paczkę zasłużyć. Jedni śpiewali, inni recytowali wiersze, niektórzy pokazywali swoje umiejętności sportowe. Pojawiła się też tancerka i, ku Naszemu, oczywiście bardzo miłemu, zaskoczeniu, muzyk grający na flecie.

111 Grudzień Bydgoszcz Dzieci były doskonale przygotowane, nie wstydziły się ani nie bały pokazać tego co przygotowały. Kiedy wszyscy już zostali obdarowani przyszedł czas na zdjęcia z Mikołajem. Na Bartodziejach zostawiliśmy 26 paczek. Było mnóstwo uścisków, uśmiechów, wzruszeń i podziękowań. Żałujemy tylko, że nie wszyscy mieli okazję zobaczyć się z Mikołajem i osobiście odebrać prezentów. Powodem tego były liczne choroby. Oczywiście rozumiemy to i nieobecnym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

112 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – wizyta w Świetlicy Środowiskowej "Skrzat" na Bartodziejach

113 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – wizyta w Świetlicy Środowiskowej "Skrzat" na Bartodziejach

114 Grudzień Bydgoszcz Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci – Wizyta w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych na ul. Toruńskiej Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Sponsorzy: Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, Delikatesy TORA, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Sklep Świat Cytrusów, Alfa-Stal, Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej. Nie była to pierwsza wizyta kibiców w tym miejscu. Obdarowani to już nie dzieci, a młodzież, więc trochę inaczej podchodzą do Mikołaja. Całe spotkanie przebiegło w przesympatycznej atmosferze. Pojawiło się nawet kilka kibicowskich przyśpiewek. Dostaliśmy podziękowania oraz wielki piernik w kształcie i barwach herbu Zawiszy! Niesamowity i bardzo apetycznie wyglądający. Później Niebiesko - Czarni goście mieli okazję obejrzeć pokoje młodzieży. Istotne jest to, że licznie pojawiały się gadżety klubowe, co automatycznie wywoływało uśmiech i nieopisaną dumę w sercach. Chociaż chłopacy stwierdzili, że za rzadko mogą być na meczach, co, i tu apel do wychowawców, mamy nadzieję, że w miarę możliwości się zmieni. W placówce przekazano 19 paczek.

115 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci Wizyta w B ydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych na ul. Toruńskiej

116 Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci Wizyta w B ydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych na ul. Toruńskiej

117 Grudzień Bydgoszcz Niebiesko Czarny Mikołaj w Fordonie i na Bartodziejach Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Partner: Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej Bydgoszcz-Fordon Sponsorzy: Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, Delikatesy TORA, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Sklep Świat Cytrusów, Alfa-Stal, Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej. To był już ostatni dzień pracy Mikołaja. Dziś odwiedziliśmy 3 rodziny wskazane przez Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej Bydgoszcz-Fordon oraz jedną rodzinę na Bartodziejach. Byliśmy tam, gdzie bardzo Nas potrzebowali. Obdarowaliśmy maluchy w trudnej sytuacji życiowej. To, czego doświadczyliśmy, jest niezmiernie trudne do opisania. Widok uśmiechu tych dzieci, radości ich rodziców, to jacy byli wdzięczni i mimo wszystko zaskoczeni. Prawdziwe będzie stwierdzenie, że nikt nigdy nie zrobił im takiej niespodzianki jak My. Ostatnią rodziną którą odwiedziliśmy były dzieciaki z Bartodziej, które o Naszej wizycie dowiedziały się 15 minut przed przybyciem, co było ogromnym zaskoczeniem ale sprawiło im tez wielką radość.

118 Grudzień 2010 Bydgoszcz Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Sponsorzy: Wijmar, Hurtownia PAAK, Jutrzenka, Delikatesy TORA, FHU Jacek Jankowski, Solar Nieruchomości, Sklep Świat Cytrusów, Alfa-Stal, Sympatycy Zawiszy z Hurtu na ul. Kieleckiej. Podsumowując - możemy być z siebie dumni. Wszyscy. Akcja Świąteczna Niebiesko-Czarna Paczka dla Dzieci odniosła ogromny sukces. Sprawiliśmy radość setkom osób ( dzieciom, ich rodzicom, opiekunom) Pomogliśmy innym poczuć magię świąt, pokazaliśmy, że mamy ogromne i dobre serca. Po raz kolejny udowodniliśmy, że bycie Zawiszakami to powód do dumy!

119 Niebiesko Czarny Mikołaj w Fordonie i na Bartodziejach

120 Niebiesko Czarny Mikołaj w Fordonie i na Bartodziejach

121 Grudzień 2010 Bydgoszcz Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Organizator: Prezydent Miasta Bydgoszczy Kolejną pozycją w kalendarzu uroczystości patriotycznych, w których udział wzięli kibice Zawiszy były obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Powstanie Wielkopolskie było zbrojnym zrywem naszych rodaków, swoim zasięgiem poza Wielkopolską objęło znaczną część Kujaw oraz południową część Pomorza i doprowadziło do powrotu Polski na te ziemie.

122 Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

123 Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

124 Grudzień 2010 Bydgoszcz Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Organizator: Fan Club Janikowo W niedzielny bardzo mroźny poranek wyruszyliśmy z Janikowa aby oddać szacunek tym, którzy przelewali krew za Naszą Ojczyznę. Na trasie mieliśmy takie miejscowości jak Pakość, Barcin, Mogilno, Strzelno, Sławsk Wielki, Markowice, Kruszwica, Inowrocław oraz Janikowo. Naszym celem były różnego rodzaju miejsca upamiętniające Powstanie Wielkopolskie; pomniki, tablice, zbiorowe mogiły czy też pojedyncze groby uczestników tego zrywu narodowego .

125 Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

126 Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

127 Grudzień 2010 Bydgoszcz Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Organizator: Miasto Inowrocław Inowrocław także uczcił 92 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Główne uroczystości odbyły się przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Manifestacja patriotyczna rozpoczęła się o godz Uczestniczyli w niej m.in. władze samorządowe, dowódcy Garnizonu Inowrocław, kompania honorowa Garnizonu Inowrocław oraz Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli "Solino", poczty sztandarowe szkół i instytucji oraz kibice Zawiszy.

128 Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

129 Obchody 92 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

130 Grudzień 2010 Bydgoszcz Odwiedzamy grób i obelisk Andrzeja Brończyka
Organizator: Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz Jak co roku 31 grudnia odwiedzamy grób Andrzeja Brończyka, aby uczcić rocznicę jego śmierci.

131 Odwiedzamy grób i obelisk Andrzeja Brończyka

132 Odwiedzamy grób i obelisk Andrzeja Brończyka

133 Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz
ul. Gdańska 163 Bydgoszcz Montaż: Piotr Tomczak


Pobierz ppt "Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz prezentuje - rok 2010"

Podobne prezentacje


Reklamy Google