Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KORCZOWSKI Art & Design

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KORCZOWSKI Art & Design"— Zapis prezentacji:

1 KORCZOWSKI Art & Design
Art & Desin z komentarzem Piotra Zaporowicza

2 KORCZOWSKI « La Chute de l’Ange »1995 87 cm x 87 cm

3 KORCZOWSKI Te dwa obrazy zatytułowane «Upadek Anioła» pochodzą z dużej wystawy zatytułowanej “La Chute de L’Ange” w paryskiej Galerii Askeo w 1996 roku. Namalowane były w 1995 roku w okresie kiedy nastąpiło wiele zmian w moim życiu prywatnym i profesjonalnym. Jest to mój okres przełomowy, kiedy artysta przechodzi ze świata “zewnętrznego”, do świata “wewnętrznego” w swojej własnej twórczości. Równocześnie robi się rodzaj bilansu życiowego. Jestem zdecydowanie innym “juz po” tym wszystkim. Mit «upadku anioła» jest bardzo śródziemnomorski i wielokrotnie abstrakcyjny. Pojawia się bardzo wcześnie w cywilizacjach w Mezopotamii I Persji.

4 KORCZOWSKI Korczowski 1990 «Amour a Mort» (Desert Love) olej, technika mieszana na plotnie, 92 cm x 65 cm obraz z serii «Amour a Mort« wystawionej w Nowym Jorku w 1991 w Galerii Frank Bustamante

5 KORCZOWSKI Korczowski 1992 “Cible” (Cel) olej na płótnie 92cm x 60 cm Obraz z serii “Sky Tales” wystawionej w Nowym Jorku w 1992 w Galerii Frank Bustamante

6 KORCZOWSKI Korczowski 1999, “Gris” (Szary) olej na płótnie
92 cm x 65 cm. Obraz z wystawy -"Snake" Chapelle Notre-Dame, Avignion 1999

7 KORCZOWSKI Korczowski 2000 “Planete” (planeta), olej na plotnie
92 x 65 cm. Obraz z wystawy: Galeria Alex Schlesinger Zurich Szwajcaria 2005

8 KORCZOWSKI Korczowski; 2000 “Blue” (niebieski) olej na płótnie
Wymiary: 92 x 65 cm Z “niebieskim” mam problem od dawna, jest to kolor, do którego regularnie powracam, a potem sie szybko oddalam.Dwukrotnie pokazywalem błękitne serie na wystawach: indywidualnej w 1997 i na wystawie “Joie” w 2004 w Galerii Nicole Ferry w Paryżu.

9 KORCZOWSKI Korczowski « Piramida NIEBIESKA» 1988 olej na płótnie 150x150cm   Mam szczególna sympatie do tego obrazu. Jeden z niewielu jaki mi pozostał po wystawie w warszawskiej Zachecie. Kiedy w roku miałem stypendium z Fundacji Pollock-Krasner, to przygotowywałem się w Nowym Jorku do wystawy w Frank Bustamante Gallery. Niespodziewanie otrzymalem zaproszenie do Zachęty w Nie mogłem sobie pozwolić na dwie duże wystawy równocześnie. Zafascynowany zmianami zachodzącymi w Polsce wybrałem warszawska wystawę.

10 KORCZOWSKI Korczowski 2005 “Fruitée” (owocowy) olej na plotnie
Wymiary : 92 cm x 60 cm Jest to jeden z pierwszych obrazów z najnowszej serii “Fruitée”.

11 KORCZOWSKI Korczowski 1998 „chaman” 230 x 190cm Olej na plotnie
Moja historia z “szamanem” to stara historia, nosiłem ja w sobie po tym całym okresie wielokrotnych podroży po USA w latach Artystycznie będąc współczesnym szamanem zatytułowałem tak wystawę w Galerii Dmochowski w Paryżu w 1995 roku. Ten późniejszy “chaman” z 1998 roku był na wystawie w poznańskim Arsenale w 1999.

12 Korczowski Instalacja “Listy do Malewicza”1989

13 KORCZOWSKI Praca składa się z luźnych 8 obrazów , olej na płótnach, 70 x 90 cm każdy.Format całkowity instalacji : wysokość 180 długość 280 cm Podczas mojej wystawy w Zachęcie w czerwcu 1989 ( w dużej sali tzn. Matejkowskiej, skonstruowanej w celu wystawienia tam kiedyś Bitwy pod Grunwaldem) przygotowałem już na miejscu inna wystawę poświecona pobytowi Kazimierza Malewicza w naszej Stolicy. Wystawa odbyła się w nieistniejącej już Galerii Brama na Krakowskim Przedmieściu przy Uniwersytecie. Z tylu był wtedy pusty olbrzymi lokal (chyba stara stołówka uniwersytecka?), który przemieniłem w moja pracownię i namalowałem tam kilka kompozycji pt.: “listy do Malewicza”.

14 “Listy do Malewicza” tryptyk, olej na deskach
KORCZOWSKI Korczowski 1989 “Listy do Malewicza” tryptyk, olej na deskach

15 KORCZOWSKI

16 KORCZOWSKI Te trzy prace “Kartonteka” są z monumentalnej serii, która rozpocząłem po śmierci Tadeusza Kantora w grudniu 1990 roku. Realizowałem to przez cale dziesięciolecie do roku 2000. Początkowo nie miałem aż tak dużego zamiaru, ale powoli powstawały cale mury z tych prac na kartonach w formatach ok 60 x 80. Namalowałem ponad 300 takich kartonów. Zrealizowałem kilka wystaw-instalacji (we Francji) zatytułowanych “Cartontheque/ Kartonteka”. Wypełniały te prace cale ściany od podłogi do sufitu. M. in. kawałek takiej “ściany” z 9 elementów jest w kolekcji Muzeum Narodowym w Poznaniu.

17 KORCZOWSKI Korczowski » PLANETA » 1994 Olej na płótnie cm x 230cm Z dużej serii “Planety” miał pójść do Nowego Jorku na wystawę “Garandeau” w Leo Tony Gallery zorganizowana przez francuskiego marszanda Norberta Binotti. Jego wielkość nie pozwalała na transport . Został w Paryżu, ale trafił później na wystawę w poznańskim Arsenale w 1999 roku.

18 KORCZOWSKI Korczowski 1994 “Requiem” olej 200 x 200cm
Obraz “Requiem” to dalszy ciąg mojej własnej kosmogonii opartej na mitologii multikulturowej. Posiada wszystkie elementy typowe w tym okresie dla mojej twórczości. Jest to tez rodzaj opery po śmierci mojego amerykańskiego marszanda, właściciela Frank Bustamante Gallery w Nowym Jorku. Do Polski trafił z Paryża na duża wystawę w poznańskim Arsenale w 1999 roku.


Pobierz ppt "KORCZOWSKI Art & Design"

Podobne prezentacje


Reklamy Google