Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja poświęcona największemu pielgrzymowi świata – Janowi Pawłowi II.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja poświęcona największemu pielgrzymowi świata – Janowi Pawłowi II."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja poświęcona największemu pielgrzymowi świata – Janowi Pawłowi II.

2 Jedna z pielgrzymek Jana Pawła II

3 PAPIEŻ ODWIEDZA TARNÓW Ojciec Święty w trakcie swojego pontyfikatu odwiedził Tarnów raz. Była to dwudniowa wizyta w dniach 9 - 10 czerwca 1987 roku. Papież przyleciał do miasta śmigłowcem z Lublina. 9 czerwca 1897 roku, o godzinie 20.20 papieski śmigłowiec wylądował na boisku „Unii” Tarnów. Z Mościc Ojciec Święty przejechał ulicami miasta, przepełnionymi witającymi go mieszkańcami, do siedziby biskupów tarnowskich. Papież przemówił do młodzieży, zaimprowizowane spotkanie trwało około 10 minut. Następnego dnia spotkanie z wiernymi odbyło się na osiedlu Jasna II. Wokół ołtarza, ustawionego na fundamentach budowanej świątyni zgromadziły się ponad dwa miliony ludzi. Ojca Świętego powitał ówczesny ordynariusz tarnowski bp Jerzy Ablewicz.

4 Organizatorzy planowali przejazd papieskiego samochodu pomiędzy zgromadzonymi, ze względu jednak na deszcz, który rozmył drogę pomiędzy sektorami, okazało się to jednak niemożliwe. Ostatecznie papież powitał wiernych z podwyższenia przed ołtarzem. Na mszę, podczas której Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę, która poniosła śmierć w 1914 roku w wieku 17 lat, przybyli do Tarnowa przedstawiciele rolników z całego kraju. Zanim rozpoczęła się uroczysta msza, Jan Paweł II poświęcił 126 kamieni węgielnych pod budowę obiektów sakralnych na terenie diecezji tarnowskiej, krakowskiej, sandomiersko-radomskiej, kieleckiej, a także pod Dom Rzemiosła w Wadowicach. Papież poświęcił także dzwony i wizerunki Matki Bożej.

5 Nabożeństwo pod przewodnictwem papieża koncelebrowało 160 biskupów i kapłanów, wśród nich watykański sekretarz stanu, kardynał Agostino Casaroli, obecna była również najbliższa rodzina nowej błogosławionej. Kulminacyjnym punktem mszy było wyniesienie na ołtarze Karoliny Kózkówny, zaś po zakończeniu uroczystości papież poinformował o podniesieniu do godności arcybiskupiej ordynariusza diecezji tarnowskiej, biskupa Jerzego Ablewicza. Po południu, o godzinie 14.45, na Placu Katedralnym w Tarnowie Jan Paweł II celebrował uroczyste Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Homilia wygłoszona do duchowieństwa podczas nieszporów była ostatnim przemówieniem papieża w Tarnowie.

6

7 Spotkanie ze świętą Łucją.

8 Jan Paweł II w Sejmie

9 Śmierć Ojca Świętego Jana Pawła II była dla wszystkich Polaków ogromną, niepowetowaną stratą.

10

11

12 KONIEC Wykonał Konrad Król z klasy I b


Pobierz ppt "Prezentacja poświęcona największemu pielgrzymowi świata – Janowi Pawłowi II."

Podobne prezentacje


Reklamy Google