Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. Przynajmniej NIE UTRUDNIAJ nie tarasuj wyjazdu, nie tarasuj wyjazdu, nie utrudniaj skrętu, nie utrudniaj skrętu, nie zmuszaj do zatrzymania / nie zmuszaj.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. Przynajmniej NIE UTRUDNIAJ nie tarasuj wyjazdu, nie tarasuj wyjazdu, nie utrudniaj skrętu, nie utrudniaj skrętu, nie zmuszaj do zatrzymania / nie zmuszaj."— Zapis prezentacji:

1

2 1. Przynajmniej NIE UTRUDNIAJ nie tarasuj wyjazdu, nie tarasuj wyjazdu, nie utrudniaj skrętu, nie utrudniaj skrętu, nie zmuszaj do zatrzymania / nie zmuszaj do zatrzymania / np. "przy zjeździe z pasa"/ np. "przy zjeździe z pasa"/ nie zajmuj więcej miejsca na parkingu niż koniecznie musisz. nie zajmuj więcej miejsca na parkingu niż koniecznie musisz.

3 2. Gdzie i kiedy możliwe UŁATWIAJ umożliwiaj wyjazd z drogi nie posiadającej pierwszeństwa przejazdu, umożliwiaj wyjazd z drogi nie posiadającej pierwszeństwa przejazdu, ułatwiaj wyprzedzanie komuś, kto się bardzo śpieszy, ułatwiaj wyprzedzanie komuś, kto się bardzo śpieszy, zaczekaj, jeśli niedoświadczony kierowca ma trudności z opuszczeniem skrzyżowania, zaczekaj, jeśli niedoświadczony kierowca ma trudności z opuszczeniem skrzyżowania, ułatwiaj wykonanie manewru pojazdem wolniejszym i mniej zwrotnym, ułatwiaj wykonanie manewru pojazdem wolniejszym i mniej zwrotnym, pamiętaj, że kierowca z innego miasta może mieć trudności ze znalezieniem właściwej drogi, pamiętaj, że kierowca z innego miasta może mieć trudności ze znalezieniem właściwej drogi, pozwól przejść pieszemu, także w miejscu nieoznakowanym. pozwól przejść pieszemu, także w miejscu nieoznakowanym.

4 3. Czynnie POMAGAJ innym - kierowcom, pieszym, wszystkim użytkownikom dróg. ostrzeż o zauważonym niebezpieczeństwie na drodze, ostrzeż o zauważonym niebezpieczeństwie na drodze, zwróć uwagę innemu kierowcy na niesprawność jego pojazdu, on może o niej nie wiedzieć / brak światła, niedomknięte drzwi/ zwróć uwagę innemu kierowcy na niesprawność jego pojazdu, on może o niej nie wiedzieć / brak światła, niedomknięte drzwi/ pomóż kierowcy, który ma awarię, pomóż kierowcy, który ma awarię, podwieź dziecko do szkoły, podwieź dziecko do szkoły, usuń kamień / inną przeszkodę/ z szosy, usuń kamień / inną przeszkodę/ z szosy, udziel informacji, jeżeli widzisz, że ktoś jej potrzebuje. udziel informacji, jeżeli widzisz, że ktoś jej potrzebuje.

5 4. PRZEPROŚ jeżeli nawet - mimo woli utrudniłeś jazdę innym, jeżeli nawet - mimo woli utrudniłeś jazdę innym, pamiętaj, że przeproszenie nie zastąpi właściwego zachowania na drodze. pamiętaj, że przeproszenie nie zastąpi właściwego zachowania na drodze.

6 5. PODZIĘKUJ użytkownikowi drogi, który: ułatwi ci wyjście z trudnej sytuacji, ułatwi ci wyjście z trudnej sytuacji, ostrzegł cię, ostrzegł cię, był wobec ciebie uprzejmy. był wobec ciebie uprzejmy.

7 6. UŚMIECHNIJ SIĘ - życzliwość twoja wobec innych i innych wobec ciebie jest wzajemnym ułatwianiem życia, a nie ciężkim obowiązkiem. Starając się być kulturalnym, nie należy jednak z tą kulturą przesadzać. Starając się być kulturalnym, nie należy jednak z tą kulturą przesadzać.

8 Przepuszczając każdego pieszego stojącego z prawej strony przy krawężniku na każdym przejściu, liczmy się z tym, że kierowcy jadący z tyłu w końcu się zdenerwują i ominą nasz samochód. Przepuszczając każdego pieszego stojącego z prawej strony przy krawężniku na każdym przejściu, liczmy się z tym, że kierowcy jadący z tyłu w końcu się zdenerwują i ominą nasz samochód. Jak to się może skończyć dla pieszego nie muszę wyjaśniać, bo każdy, nawet średnio inteligentny powinien to wiedzieć. Jak to się może skończyć dla pieszego nie muszę wyjaśniać, bo każdy, nawet średnio inteligentny powinien to wiedzieć.

9 Przepuszczając pieszego, czy wypuszczając inny samochód z bocznej uliczki warto zerknąć w lusterko, czy nasza kultura nie spowoduje ostrego hamowania jadących za nami samochodów i czy jej nadmiar nie spowoduje u innych wzrostu agresji. Przepuszczając pieszego, czy wypuszczając inny samochód z bocznej uliczki warto zerknąć w lusterko, czy nasza kultura nie spowoduje ostrego hamowania jadących za nami samochodów i czy jej nadmiar nie spowoduje u innych wzrostu agresji.

10

11


Pobierz ppt "1. Przynajmniej NIE UTRUDNIAJ nie tarasuj wyjazdu, nie tarasuj wyjazdu, nie utrudniaj skrętu, nie utrudniaj skrętu, nie zmuszaj do zatrzymania / nie zmuszaj."

Podobne prezentacje


Reklamy Google