Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1.Zasięg rzutu ukośnego przy szybkości początkowej 15 m/s wynosiłby 15 m. Obliczyć, o ile wydłuży się się zasięg, jeżeli szybkość początkowa z 10 m/s zwiększy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1.Zasięg rzutu ukośnego przy szybkości początkowej 15 m/s wynosiłby 15 m. Obliczyć, o ile wydłuży się się zasięg, jeżeli szybkość początkowa z 10 m/s zwiększy."— Zapis prezentacji:

1 1.Zasięg rzutu ukośnego przy szybkości początkowej 15 m/s wynosiłby 15 m. Obliczyć, o ile wydłuży się się zasięg, jeżeli szybkość początkowa z 10 m/s zwiększy się do 20 m/s ?

2 2.Źródło prądu obciążono opornością 1000 omów. Popłynął wtedy prąd o natężeniu 200 mA. Jeżeli obciążenie zwiększono dwukrotnie, popłynął prąd 350 mA. Ile wynosi siła elektromotoryczna źródła?

3 3.Jak wyznaczyć moment bezwładności przedmiotu w kształcie koła, mając do dyspozycji równię pochyłą o znanym kącie nachylenia, miarę i stoper?

4 4.Rzut pionowy z wysokości 10 m z szybkością początkową 10 m/s. Narysować zależność położenia od czasu.

5 5.Naszkicować zależność natężenia grawitacyjnego Ziemi od odległości od jej środka, zakładając, iż jest to jednorodna kula.

6 6.Dwie żarówki 100 W połączono szeregowo i podłączono do sieciowego źródła energii. Oszacować, jak zmienia się siła światła każdej z tych żarówek w stosunku do sytuacji, kiedy są połączone równolegle.

7 7.Przedstawić wykresami przemiany gazu (izotermiczną, adiabatyczną, izochoryczną, izobaryczną)

8 8. Jak długo trwa hamowanie pojazdu o szybkości 30 km/h, jeżeli współczynnik tarcia opon o drogę wynosi 0,3?


Pobierz ppt "1.Zasięg rzutu ukośnego przy szybkości początkowej 15 m/s wynosiłby 15 m. Obliczyć, o ile wydłuży się się zasięg, jeżeli szybkość początkowa z 10 m/s zwiększy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google