Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Preforowana SzczelinowaKratowa Maska, cienka metalowa płyta z wieloma otworami blisko ekranu. Jest tak wykonana aby każdy ze strumieni elektronów uderzył

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Preforowana SzczelinowaKratowa Maska, cienka metalowa płyta z wieloma otworami blisko ekranu. Jest tak wykonana aby każdy ze strumieni elektronów uderzył"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Preforowana SzczelinowaKratowa Maska, cienka metalowa płyta z wieloma otworami blisko ekranu. Jest tak wykonana aby każdy ze strumieni elektronów uderzył tylko w jedną plamkę R,G lub B.

4 Monitory LCD (Liquid Crystal Display)

5 Panel LCD składa się w dużym uproszczeniu z kilku najważniejszych elementów. Dwóch warstw szkła między, którymi rozłożone są ciekłe kryształy, lamp podświetlających, tranzystorów oraz ciekłych kryształów Lampy stanowią źródło światła, które jest przepuszczane przez ciekłe kryształy oraz pomiędzy nimi.

6 Zalety Wymiar/waga Zużycie energii Nie promieniują Dobra jasność obrazu Niskie koszty produkcji Wady Kąt widzenia Mały wybór rozdzielczości Martwe piksele Piksele nie świecą własnym światłem Słaby poziom czerni

7

8

9

10 10 Luminofory w telewizorach plazmowych pozwalają na uzyskanie szerszej gamy żywszych kolorów. Zakres chromatyczny ekranów plazmowych jest dużo szerszy niż w przypadku tradycyjnych telewizorów kineskopowych.

11 Układy sterujące matrycą synchroniczne z treścią obrazu zapalają poszczególne grupy pikseli. Dzięki zmianą napięcia sterującego dla każdego z nich można uzyskać pełna gamę kolorów. Dodatkowo układy sterujące muszą zadbać o regulacją jaskrawości świecenia, poszczególne piksele mają tylko dwa stany: zapalony lub zgaszony, dlatego stany pośrednie jaskrawości uzyskuje się dzięki modulacji impulsowo-kodowej PCM.

12 Pierwsza zaleta jest lumifor, który pozwala osiągnąć o wiele więcej kolorów niż w telewizorach CRT i LCD. Kąt widzenia jest o wiele większy niż w LCD, ponieważ plazma emituje światło do tego odpada krzywizna, która występuje w CRT. Monitory plazmowe osiągają duże przekątna przy małej grubości, co przy tradycyjnych telewizorach jest trudno osiągalne. Piksele potrzebują wyładowań elektrycznych, więc są one zgaszone albo zapalone nie istnieje stan pośredni, wiec, jeśli chcemy uzyskać barwę pośrednią trzeba zapalać i gasić piksel. Ludzkie oko uśrednia barwę, jednak występuje efekt migotania obrazu. Problem jest także zużycie prądu. Monitor plazmowy w porównaniu z LCD o tej samej przekątnej zużywa nieco więcej prądu. Wypalanie luminoforu

13 1-5 elektrody 2-4 warstwa emisyjna i przewodząca (przew. dziurowe)

14 14

15 był polifenylowinylen; odkrycia tego dokonano w roku 1989w laboratorium Uniwersytetu w Cambridge. Pierwsze urządzenie palmtop SONY 2007r (480x320) grubość 1,9 mm Kontrast to stosunek luminancji tu wynosi 100000:1 Jasny i kontrastowy Duży kąt widzenia nawet 360 stopni!!! Bez zniekształcenia barw CIeńki, lekki, elastyczny i energetycznie bardzo oszczędny. Mały czas odświerzania. Krótki czas życia materiału organicznego Brak odporności na wodę (wilgoć). Patent Eastman Kodak

16 16 Obecnie największe nadzieje wiązane są z wyświetlaczami organicznymi OLED. Od produktów LCD różnią się przede wszystkim tym, że nie wymagają podświetlania tylnego, a poza tym są wyjątkowo energooszczędne, dzięki czemu idealnie nadają się do urządzeń przenośnych.

17 17

18 18

19 19 Duży kontrast i jasność. Duża szybkość działania. Bardzo mały pobór mocy. Prosta produkcja wykorzystująca technologię nadruku. Możliwe zastosowanie w wielkoekranowych telewizorach. URZĄDZENIA WYŚWIETLAJĄCE

20 20 Ekran dotykowy (ang. Touchscreen) - ekran, który reaguje na dotyk. Jego rozmiary sięgają rozmiarów zwykłych wyświetlaczy. Zazwyczaj obsługiwany jest rysikiem. Stosowany jest w PDA, palmofonach rzadziej w telefonach komórkowych i smartphonach oraz laptopach. iMoD (Interferometric Modulator) – klasa wyświetlaczy wykorzystujących zjawisko rezonansu optycznego. Wyświetlacz składa się z pikseli, które zawierają w sobie kilkadziesiąt komórek elementarnych. Wyświetlanie obrazu powstaje na zasadzie selektywnego odbicia pożądanych barw. Zalety: - małe zużycie energii, zwłaszcza przy wyświetlaniu obrazów nieruchomych; - stosunkowo niskie koszty i prostota produkcji; - możliwość używania zarówno w niskich temperaturach, jak i przy silnym świetle słonecznym; - wyświetlacze iMoD są przeznaczone do zastosowania w telefonach komórkowych i podobnym sprzęcie przenośnym.

21 21

22 22 Technologia opracowana w firmie Texas Instruments. Kość DLP przetwarza sygnał wizyjny i wykorzystuje go do sterowania kilkuset tysiącami mikroskopijnych luster (po jednym na każdy piksel). Lusterka o wymiarach 16x16 mikrona, znajdujące się w układzie DMD (Digital Micromirrors Device), mogą dowolnie zmieniać swoje położenie aż o 12 stopni we wszystkich kierunkach. Odstępy między zwierciadełkami nie przekraczają mikrona, tworząc praktycznie jednolitą powierzchnię odbijającą światło. Obraz o bardzo dużym kontraście - nawet powyżej 2000:1 - pozbawiony jakichkolwiek łączeń widocznych na scenach tworzonych przez urządzenia LCD.

23 23 Trójchipowy projektor DLP

24 24 Digital Light Processing: miniaturowe lustra sterują punktami obrazu

25 Papier elektroniczny ma na celu naśladować zwykły papier i tusz. W przeciwieństwie do różnego rodzaju monitorów obraz nie powstaje przez światło emitowane przez odbiornik, ale przez światło odbite otoczenia.

26 Mikroprzegródki z e-tuszem – naładowanymi czarnymi i białymi cząsteczkami pigmentu. Pierwszym rodzaj e-papieru został stworzony w latach '70 przez Nicka Sheridona w firmie Xerox i opatentowany pod nazwą Gyricon. Zbudowany był z małych kuleczek osadzonych w przeźroczystej silikonowej warstwie.

27

28 Skurczony olej oczywiście pozostaje widoczny w komórce, jednak ponieważ komórki są małe, obserwator dostrzeże uśredniony obraz i końcowy efekt będzie zadowalający.

29 Stosując piksel składający się z 4 komórek o kolorach używanych w klasycznym druku ( CMYK ) można tworzyć na elektronicznym papierze kolorowe obrazy. Takie rozwiązanie nie daje jednak dobrego kontrastu. Model subtraktywny opiera się na pochłanianiu kolorów i istotne jest, aby komórki CMYK były blisko siebie, lub nawet nałożone na siebie.

30 Jeden piksel wyświetlacza wyglądałby następująco W ten sposób uzyskujemy lepszy kontrast i nasycenie koloru.

31

32

33

34

35

36 Addytywne mieszanie barw ( RGB ) Subtraktywne mieszanie barw ( CMYK )

37


Pobierz ppt "Preforowana SzczelinowaKratowa Maska, cienka metalowa płyta z wieloma otworami blisko ekranu. Jest tak wykonana aby każdy ze strumieni elektronów uderzył"

Podobne prezentacje


Reklamy Google