Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

czwartek, 30 lipca 2015 godz. 07:51 T ł umaczenie z ang. i opracowanie graficzne: H.S. Temat muzyczny: H.Mancini – „ EXODUS „

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "czwartek, 30 lipca 2015 godz. 07:51 T ł umaczenie z ang. i opracowanie graficzne: H.S. Temat muzyczny: H.Mancini – „ EXODUS „"— Zapis prezentacji:

1

2 czwartek, 30 lipca 2015 godz. 07:51 T ł umaczenie z ang. i opracowanie graficzne: H.S. Temat muzyczny: H.Mancini – „ EXODUS „

3 Chińska Arka Noego. Pierwsza naturalnych rozmiarów rekonstrukcja biblijnej Arki Noego została otwarta dla publiczności w maju 2009 r. „aby dać nadzieję na nowy początek”. Arka znajduje sięw parku rozrywki na wyspie Ma Wan, niedaleko Hongkongu. Jej budowa została ufundowana przez braci Kwok, chińskich chrześcijan, bardzo zamożnych biznesmenów. Replika Arki ma wymiary dokładnie takie, jak te podane w Księdze Rodzaju, czyli 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości (133 m długości, 22 m szerokości i 13 m wysokości). Arka zawiera eksponaty rzadkich zwierząt i egzotycznych stworzeń morskich. Jest także ogród, w którym znajduje się 70 par rzeczywistej wielkości kopii zwierząt wykonanych z włókna szklanego. W arce znajduje się luksusowy hotel, muzea i restauracje. Pomysłodawcy i wykonawcy projektu mówią, że zdecydowali się na budowę dokładnej repliki Arki Noego, ponieważ chcieli dokonać „czegoś niezwykłego i wybitnego”.

4 Scena z otwarcia Arki w maju 2009.

5

6

7

8 Lokalizacja Arki Noego w Parku Rozrywki.

9 Nowa atrakcja turystyczna w Parku Rozrywki w Honkongu: Arka Noego przy moście Tsing Ma wraz ze zwierzętami z włókna szklanego.

10 Nie będzie już nigdy pływała ! Chińscy zamożni bracia Kwok zrekonstruowali Arkę Noego wiernie według zapisów w biblijnej Księdze Rodzaju. Dali tym samym możliwość zobaczenia czegoś, co było dotychczas tylko w wyobraźni człowieka. Grupa architektów: Thomas, Walter I Raymond zamieniła teraz wyobraźnię w rzeczywistość budując rekonstrukcję Arki Noego w naturalnej wielkości: 133 m długości, 22 m szerokości oraz 13 m wysokości. Również w naturalnej wielkości zostały z włókna szklanego zrekonstruowane gatunki zwierząt będące wówczas w arce....

11 Widok z wody: Arka oferuje także mniej autentyczne akcenty biblijne, takie jak podwójne okna oraz elegancka restauracja i hotel na parterze.

12

13

14 Oświetlona: Wieczorem arka błyszczy w światłach Hongkongu, przy wejściu żyrafa z włókna szklanego.

15 Autentycznie: Różne zwierzęta z włókna szklanego stoją na zewnątrz i symbolizują uratowanie im życia przez Noego a przez to zachowanie gatunku…

16 Utrzymanie Arki Noego jest sponsorowane przez organizacje chrześcijanskie dla propagowania oraz utrzymania pokoju I jedności na świecie. Matthew Pine, manager Arki Noego powiedzial: “ Była wizja, aby zrobić coś niezwykłego, coś wyjątkowego. Pomysłów było dużo, niektóre z nich były bardzo oburzające! Potem natknięto się na prymitywny rysunek małej dziew- -czynki, przedstawiajacy ogromna lodz z mamutem – rysunek ten był inspiracją całego projektu. Zatrudniono więc architektów i inżynierów, aby urzeczywistnili pomysł zbudowania rekonstrukcji Arki Noego “. Budowniczym i nadzorującym prace łodzi był doświadczony Holender. "

17 Bracia Kwok twierdzą, że jest to dzieło na skalę światową. Pomysłowa trójka architektów spróbowała nadać gigantycznej łodzi atmosferę auten- tyczności przez umieszczenie przy wejściu 70.par zwierząt jakie były wówczas w arce podczas biblijnego potopu. Wydaje się, że w części arki architekci stosowali jakąś licencję artystyczną – na przykład nowoczesna restauracja z luksusowymi pokojami oraz podwójnymi oknami. Wewnątrz arki można oglądać egzotyczne zwierzęta I atmosferę z tamtych czasów….

18 Do przemyślania: Arka posiada również “na pokładzie” nowoczesną I atrakcyjną restaurację. Do myślenia: Arka także wyrafinowany wyglądających restauracji jako jeden z jego atrakcji na pokładzie

19 Łożko na noc: Goście na pokładzie arki mogą również pozostać na noc w jednym z luksusowych pokoi typu hotelowego.

20 Arka Noego jako wielka atrakcja turystyczna.

21 Matthew dodaje: „ Wybraliśmy ten moment w histori biblijnej, poniewazż jest to przesłannictwo dołączenia Hongkongu do Chin – do świata „.

22 I dalej: “W naszym życiu na codzień mamy często do czynienia z powodziami - kiedyś staniemy w obliczu próby i będziemy napotykać na problemy. Mam nadzieję, że Arka Noego będzie ludzi inspirowac do przejścia przez te problemy, jak Noe w swoich czasach”.

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38 czwartek, 30 lipca 2015 godz. 07:51


Pobierz ppt "czwartek, 30 lipca 2015 godz. 07:51 T ł umaczenie z ang. i opracowanie graficzne: H.S. Temat muzyczny: H.Mancini – „ EXODUS „"

Podobne prezentacje


Reklamy Google