Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEORIA AKTORA SIECI. Teoria aktora-sieci w języku polskim spotyka się też nazwę "socjologia nie-ludzi", używany jest też skrót ANT od nazwy angielskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEORIA AKTORA SIECI. Teoria aktora-sieci w języku polskim spotyka się też nazwę "socjologia nie-ludzi", używany jest też skrót ANT od nazwy angielskiej."— Zapis prezentacji:

1 TEORIA AKTORA SIECI

2 Teoria aktora-sieci w języku polskim spotyka się też nazwę "socjologia nie-ludzi", używany jest też skrót ANT od nazwy angielskiej ACTOR NETWORK THEORY.

3 Teoria aktora-sieci Szkoła myśli socjologicznej, która powstała w ramach filozofii i socjologii nauki. Opiera się na założeniu agencyjności (sprawczości), także tzw. nieludzi, czyli również komputerów i maszyn. Podkreśla, że ważne są sieci materialno-semiotyczne, a nie same przedmioty.

4 Bruno LatourMichel Callon John Law http://sociologiac.net/wp-content/uploads/2010/04/bruno_latour.jpg http://www.vjf.cnrs.fr/histrecmed/images/callon3.jpg http://i.pinger.pl/pgr34/560d747d00072b3d4e0e0038

5 ANT rozpościera się na 4 dziedziny naukowe filozofiasocjologia antropologia kulturowa semiotyka

6 TEORIA AKTORA SIECI AKTOR SIEĆ TEORIA

7 Po co TEORIA AKTORA SIECI?

8 Bibliografia Abriszewski K., Poznanie, zbiorowość, polityka. Analiza teorii aktora sieci Bruno Latoura, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, Kraków, 2008. Latour Bruno, Splatając na nowo to, co społeczne: wprowadzenie do teorii aktora-sieci, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, Kraków, 2010. Abriszewski K., Inny sposób myślenia, "Kultura popularna, Kraków 2010, nr 3-4, s. 126-138. Bruno Latour, Prolog w formie dialogu pomiędzy studentem i (cokolwiek) Sokratycznym Profesorem.

9 Wykonały Emilia Grosz Monika Jastrzębska Joanna Łuczkiewicz


Pobierz ppt "TEORIA AKTORA SIECI. Teoria aktora-sieci w języku polskim spotyka się też nazwę "socjologia nie-ludzi", używany jest też skrót ANT od nazwy angielskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google