Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

im. Błogosławionego Jana Pawła II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "im. Błogosławionego Jana Pawła II"— Zapis prezentacji:

1 im. Błogosławionego Jana Pawła II
„SKLEPIK WZOROWY – SMACZNY I ZDROWY” w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych

2 Ta nazwa sklepiku jest nieprzypadkowa. To zwycięska praca konkursowa.
OGŁOSILIŚMY KONKURS Ta nazwa sklepiku jest nieprzypadkowa. To zwycięska praca konkursowa. PLAKAT KONKURSOWY

3 Gdy wejdziemy w progi szkoły, napis wita nas wesoły
Gdy wejdziemy w progi szkoły, napis wita nas wesoły. Wita nas wesoła minka to nasz sklepik WITAMINKA. A w nim skarbów całe mnóstwo, aby sprostać naszym gustom. Są owoce i jogurty, jajka, serki oraz bułki. Bo to bardzo ważna rzecz WITAMINKĘ w szkolę mieć! NASZ SKLEPIK „WITAMINKA”

4 W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
Akcji wiele mamy, bo o zdrowie swoje dbamy. Szkolny Program Zdrowia „10 kroków do zdrowego odżywiania”: „Kolorowe wyzwanie- nasze drugie śniadanie.” WF z klasą „Jesienny marsz i bieg po zdrowie” Przerwa jabłuszkowa Dzień Zdrowia Rajd Rodzinny Mini Maratom Szkolny PRZERWA JABŁUSZKOWA RAJD RODZINNY ŚNIADANKO „POMARAŃCZOWE”

5 SZKOLNY SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ
WIELKIE ZMIANY W MAŁEJ SZKOLE W związku z udziałem szkoły w programie „WF z klasą” został zorganizowany „Sportowy Okrągły Stół”. Podczas obrad uczniowie zaproponowali zmiany, jakie chcieliby wprowadzić w naszym sklepiku szkolnym. Z zapałem zabraliśmy się do pracy. Zorganizowaliśmy lodówkę w której mogły zagościć jogurty, owoce, warzywa i kanapki. Wraz uczniami ustaliliśmy listę towarów, które spełniają oczekiwania dzieci i mają dobry wpływ na rozwój młodych organizmów. SZKOLNY SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

6 KANAPKI Z SEREM I WĘDLINĄ
KOMPROMISOWE ROZWIĄZANIA Na półkach pojawiły się zdrowe kanapki, bułki, drożdżówki, jogurty, świeże owoce. Do picia oferujemy wodę mineralną niegazowaną albo zdrowe soki i napoje – brak napojów gazowanych. Chrupki i chipsy zostały zastąpione chrupsami owocowymi. Ograniczamy ilość słodyczy, proponujemy andruty, ciastka zbożowe, czekoladę i galaretki owocowe KANAPKI Z SEREM I WĘDLINĄ JOGURTY OWOCE CHRUPSY OWOCOWE NAPOJE

7 KOLOROWY TYDZIEŃ W SKLEPIKU
WITAMINKA ogłosiła tydzień kolorowy. Co dzień rano wystawiano jakiś produkt zdrowy. Były jabłka i truskawki, kanapeczki i banany. Robiliśmy sok i kefir przez wszystkich lubiany. Przed sklepikiem stała dzieci cała chmara. Każdy dzisiaj powie: „Chcę skosztować ZDROWIE!!!”

8 DZIEŃ JAJKOWY Wiosna z jajkiem się kojarzy,
więc z uśmiechem dziś na twarzy informację wywieszono. Dzień jajkowy – ogłoszono. Połóweczki i ćwiarteczki zdobić będą kanapeczki, więc ze smakiem jajko jedz witaminy ma –to wiedz.

9 DZIEŃ JABŁKOWY Entliczek- pentliczek w sklepiku koszyczek.
A w tym koszyczku jabłuszka czerwone. Chrupać je będą dzieci zadowolone. Lepiej chrupać jabłka niż chipsy ziemniaczane. Wprowadź w swoim życiu kolego tę zmianę!

10 Wielka to jest gratka - czerwona truskawka. Mało jest na świecie ludzi, którzy jedząc ją marudzi. Nic więc w tym dziwnego, że w dniu tej truskawki wszystkie nasze dzieci szybko myły łapki!

11 DZIEŃ BANANOWY Powiedz mi kochany dlaczego są krzywe banany?
To proste! Mają krzywe końce bo lubią słońce! Kiedy się w nim grzeją dzieciaki się śmieją, bo każde z nich wie, że banan słodki staje się! Zamiast słodkie jeść cukierki jedz banany – będziesz wielki!

12 DZIEŃ SOKÓW W szkole wielkie zamieszanie coś tam huczy i wiruje.
Dzisiaj soczek robią panie a Samorząd im wtóruje. Kubki pełne witaminek sklepik w swojej ma w ofercie. Pełno chłopców i dziewczynek stoi grzecznie dziś w kolejce! Jeden łyk i wraca siła, drugi łyk i chandra mija. Pijcie soki moi mili WITAMINKA was zasili!

13 Uczniowie otrzymują mleko białe, owoce, warzywa i soki owocowe.
Od kilku lat szkoła uczestniczy w programie „Mleko z klasą” oraz „Owoce w szkole”. Uczniowie otrzymują mleko białe, owoce, warzywa i soki owocowe. Działanie sklepiku w tym zakresie związane jest z rozprowadzaniem mleka smakowego za symboliczną kwotę.

14 MAŁE KROCZKI DO SUKCESU
Od początku roku szkolnego w sklepiku sprzedaliśmy: 390 kanapek 200 butelek czystej wody (150 butelek napojów owocowych) 25 kg owoców Może nie są to zawrotne ilości, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w naszej szkole uczy się 65 uczniów uważamy to za nasz sukces!

15 Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II
Rok ten w naszej szkole był czasem na zmiany. Teraz wszyscy dobrze piramidę żywienia znamy. Wiemy, co jeść trzeba czego zaś unikać by dobra kondycja nie chciała nam znikać. Kiedy biegać chcemy, to wodę pijemy. Kiedy głód nas złapie, każdy za banana łapie. A gdy smak na przekąskę mamy jabłka zajadamy. WITAMINKA podpowiada co jeść trzeba, co wypada. BĄDŹCIE ZDROWI- dobra rada! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych wraz z opiekunami

16 im. Błogosławionego Jana Pawła II
Autorzy: mgr Elżbieta Sołtys mgr Małgorzata Kamińska Samorząd Uczniowski Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych ul. Świętego Floriana 51 Łapsze Niżne Tel.:


Pobierz ppt "im. Błogosławionego Jana Pawła II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google