Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„SKLEPIK WZOROWY – SMACZNY I ZDROWY” w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„SKLEPIK WZOROWY – SMACZNY I ZDROWY” w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych."— Zapis prezentacji:

1 „SKLEPIK WZOROWY – SMACZNY I ZDROWY” w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych

2 Ta nazwa sklepiku jest nieprzypadkowa. To zwycięska praca konkursowa. PLAKAT KONKURSOWY OGŁOSILIŚMY KONKURS

3 Gdy wejdziemy w progi szkoły, napis wita nas wesoły. Wita nas wesoła minka to nasz sklepik WITAMINKA. A w nim skarbów całe mnóstwo, aby sprostać naszym gustom. Są owoce i jogurty, jajka, serki oraz bułki. Bo to bardzo ważna rzecz WITAMINKĘ w szkolę mieć! NASZ SKLEPIK „WITAMINKA”

4 W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH Akcji wiele mamy, bo o zdrowie swoje dbamy. Szkolny Program Zdrowia „10 kroków do zdrowego odżywiania”: „Kolorowe wyzwanie- nasze drugie śniadanie.” WF z klasą „Jesienny marsz i bieg po zdrowie” Przerwa jabłuszkowa Dzień Zdrowia Rajd Rodzinny Mini Maratom Szkolny ŚNIADANKO „POMARAŃCZOWE” PRZERWA JABŁUSZKOWA RAJD RODZINNY

5 W związku z udziałem szkoły w programie „WF z klasą” został zorganizowany „Sportowy Okrągły Stół”. Podczas obrad uczniowie zaproponowali zmiany, jakie chcieliby wprowadzić w naszym sklepiku szkolnym. Z zapałem zabraliśmy się do pracy. Zorganizowaliśmy lodówkę w której mogły zagościć jogurty, owoce, warzywa i kanapki. Wraz uczniami ustaliliśmy listę towarów, które spełniają oczekiwania dzieci i mają dobry wpływ na rozwój młodych organizmów. WIELKIE ZMIANY W MAŁEJ SZKOLE SZKOLNY SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

6  Na półkach pojawiły się zdrowe kanapki, bułki, drożdżówki, jogurty, świeże owoce.  Do picia oferujemy wodę mineralną niegazowaną albo zdrowe soki i napoje – brak napojów gazowanych.  Chrupki i chipsy zostały zastąpione chrupsami owocowymi.  Ograniczamy ilość słodyczy, proponujemy andruty, ciastka zbożowe, czekoladę i galaretki owocowe KOMPROMISOWE ROZWIĄZANIA KANAPKI Z SEREM I WĘDLINĄ CHRUPSY OWOCOWE JOGURTY OWOCE NAPOJE

7 WITAMINKA ogłosiła tydzień kolorowy. Co dzień rano wystawiano jakiś produkt zdrowy. Były jabłka i truskawki, kanapeczki i banany. Robiliśmy sok i kefir przez wszystkich lubiany. Przed sklepikiem stała dzieci cała chmara. Każdy dzisiaj powie: „Chcę skosztować ZDROWIE!!!”

8 Wiosna z jajkiem się kojarzy, więc z uśmiechem dziś na twarzy informację wywieszono. Dzień jajkowy – ogłoszono. Połóweczki i ćwiarteczki zdobić będą kanapeczki, więc ze smakiem jajko jedz witaminy ma –to wiedz.

9 Entliczek- pentliczek w sklepiku koszyczek. A w tym koszyczku jabłuszka czerwone. Chrupać je będą dzieci zadowolone. Lepiej chrupać jabłka niż chipsy ziemniaczane. Wprowadź w swoim życiu kolego tę zmianę!

10 Wielka to jest gratka - czerwona truskawka. Mało jest na świecie ludzi, którzy jedząc ją marudzi. Nic więc w tym dziwnego, że w dniu tej truskawki wszystkie nasze dzieci szybko myły łapki!

11 Powiedz mi kochany dlaczego są krzywe banany? To proste! Mają krzywe końce bo lubią słońce! Kiedy się w nim grzeją dzieciaki się śmieją, bo każde z nich wie, że banan słodki staje się! Zamiast słodkie jeść cukierki jedz banany – będziesz wielki!

12 W szkole wielkie zamieszanie coś tam huczy i wiruje. Dzisiaj soczek robią panie a Samorząd im wtóruje. Kubki pełne witaminek sklepik w swojej ma w ofercie. Pełno chłopców i dziewczynek stoi grzecznie dziś w kolejce! Jeden łyk i wraca siła, drugi łyk i chandra mija. Pijcie soki moi mili WITAMINKA was zasili!

13 Od kilku lat szkoła uczestniczy w programie „Mleko z klasą” oraz „Owoce w szkole”. Uczniowie otrzymują mleko białe, owoce, warzywa i soki owocowe. Działanie sklepiku w tym zakresie związane jest z rozprowadzaniem mleka smakowego za symboliczną kwotę.

14 MAŁE KROCZKI DO SUKCESU Może nie są to zawrotne ilości, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w naszej szkole uczy się 65 uczniów uważamy to za nasz sukces! Od początku roku szkolnego w sklepiku sprzedaliśmy: -390 kanapek -200 butelek czystej wody (150 butelek napojów owocowych) -25 kg owoców

15 Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych wraz z opiekunami Rok ten w naszej szkole był czasem na zmiany. Teraz wszyscy dobrze piramidę żywienia znamy. Wiemy, co jeść trzeba czego zaś unikać by dobra kondycja nie chciała nam znikać. Kiedy biegać chcemy, to wodę pijemy. Kiedy głód nas złapie, każdy za banana łapie. A gdy smak na przekąskę mamy jabłka zajadamy. WITAMINKA podpowiada co jeść trzeba, co wypada. BĄDŹCIE ZDROWI- dobra rada!

16 Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych ul. Świętego Floriana 51 34-442 Łapsze Niżne Tel.: 182659766 Autorzy: mgr Elżbieta Sołtys mgr Małgorzata Kamińska Samorząd Uczniowski


Pobierz ppt "„SKLEPIK WZOROWY – SMACZNY I ZDROWY” w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego Jana Pawła II w Łapszach Wyżnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google