Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

T16. Aparatura łączeniowa i zabezpieczająca w układach napędowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "T16. Aparatura łączeniowa i zabezpieczająca w układach napędowych."— Zapis prezentacji:

1 T16. Aparatura łączeniowa i zabezpieczająca w układach napędowych

2 Uniwersalne softstarty Układy łagodnego rozruchu (softstarty) z serii SMC stanowią uzupełnienie rodziny urządzeń dedykowanych do układów napędowych oferowanych przez Rockwell Automation. Seria SMC podzielona jest na dwie rodziny: SMC-3 (do 480A) oraz SMC-Flex (1250A). Softstarty rodziny SMC-3 podobnie jak softstarty rodziny SMC-Flex mogą współpracować zarówno z silnikami których uzwojenia połączone są w trójkąt jak i w gwiazdę. Wszystkie modele zapewniają ochronę zasilanego silnika, m.in. ochronę przed: przeciążeniem, zanikiem obciążenia, zanikiem napięcia, przepięciami, niesymetrią napięcia zasilającego, utykiem i zablokowaniem silnika, doziemieniem. Softstarty Oferują one także zaawansowane funkcje kontroli silnika. Wszystkie modele są wyposażone w wewnętrzny stycznik obejściowy (tzw. bypass) załączany po zakończeniu rozruchu. Najbardziej rozbudowana seria SMC-Flex jest dodatkowo oferowana w dwóch wykonaniach specjalnych: do aplikacji pompowych oraz w wykonaniu z modułem hamującym. Do wszystkich modeli oferowane są akcesoria takie jak: zaciski, osłony zacisków, dodatkowe moduły przeciwprzepięciowe, dodatkowe wentylatory chłodzące oraz interfejsy operatora (rodzina SMC-Flex).

3 Przetwornice częstotliwości PowerFlex 4M 4M to nowy model z rodziny produktów PowerFlex firmy Rockwell Automation, który dostępny jest w trzech rozmiarach i obejmuje zakres mocy od 0,25 do 11kW. 4M to nowy model z rodziny produktów PowerFlex firmy Rockwell Automation, który dostępny jest w trzech rozmiarach i obejmuje zakres mocy od 0,25 do 11kW. Przetwornice zaprojektowane zostały specjalnie dla zapewnienia ekonomicznego sterowania silnikami maszyn. Ich pozostałe cechy to: panel operatorski z potencjometrem, filtr przeciwzakłóceniowy EMC, mocowanie na szynę DIN, zero-stacking, czyli brak konieczności zostawiania pustych miejsc między przetwornicami, wbudowany interfejs RS-485, wspólne dla całej rodziny PowerFlex oprogramowanie DriverExplorer i DriveTools, łatwa instalacja.

4 Przekaźnik bezpieczeństwa do monitorowania prędkości i postoju maszyn Urządzenie można zaprogramować korzystając z panelu czołowego z wyświetlaczem LCD. Informacje o stanie maszyny wyświetlane są w postaci tekstu na ekranie, natomiast powiadomienia – np. o awarii lub zakłóceniu pracy – sygnalizowane za pomocą diod LED. Do każdego z trzech równocześnie obserwowanych sygnałów przypisano jedno wyjście bezpieczeństwa i jedno wyjście sygnalizacyjne. Wyjścia te mogą być wykorzystane do sterowania urządzeniami bezpieczeństwa lub do sygnalizacji anormalnego stanu pracy. Urządzenie może współpracować z szeroką gamą czujników prędkości silnika i jest dostępne w wersjach zasilanych napięciem 24 V DC i 120-240 V AC /V DC. Przekaźnik Sirius 3TK2810-1 firmy Siemens jest urządzeniem służącym do monitoringu parametrów ruchowych i postojowych maszyn. Pozwala on na jednoczesną kontrolę trzech sparametryzowanych wartości granicznych – czasu postoju, prędkości zadanej oraz dla prędkości automatycznej.

5 Przekaźniki bezpieczeństwa do aplikacji napędowych i innych Przekaźnik bezpieczeństwa Allen-Bradley MSR57P pozwala na monitorowanie prędkości. Może on być podłączony do dowolnego napędu i monitorować jego prędkość za pomocą zainstalowanego enkodera silnikowego, a także dodatkowego drugiego enkodera pomocniczego. Przekaźnik MSR57P może być skonfigurowany do odryglowania drzwi dostępowych do maszyny w momencie jej zatrzymania oraz osiągnięcia prędkości bezpiecznej zdefiniowanej przez użytkownika. Istnieje możliwość podłączenia łączników zezwalających (enabling switch) dla ciągłego monitorowania bezpieczeństwa personelu znajdującego się w strefie zagrożenia. Przekaźnik MSR57P może też nadzorować przyciski stopu awaryjnego. Dodatkowo realizuje on wykrywanie maksymalnej bezpiecznej prędkości, prędkości zerowej, bezpiecznego kierunku wirowania, maksymalnego dopuszczalnego przyspieszenia, itd

6 Przekaźniki do dużych obciążeń stałoprądowych Przekaźniki dostępne są w dwóch wersjach - z jednym zestykiem zwiernym, dwuprzerwowym oraz przerwą zestykową o łącznej odległości 6mm (2 x 3 mm). Druga - z dwoma zestykami zwiernymi jednoprzerwowymi oraz przerwą zestykową 3 mm. Elementy produkowane są z cewkami AC lub DC. Przystosowane są one, zależnie od wykonania, do montażu: w gniazdach wtykowych, które można mocować na szynach 35 mm lub mocować je do płyty montażowej za pomocą śrub M3, bezpośrednio na szynach 35 mm – przekaźniki wyposażone w adapter do montażu pionowego lub poziomego, z wyprowadzeniami typu Faston 187 do podłączenia przewodów, bezpośrednio na płycie montażowej – obudowa przekaźnika z uchwytami do przykręcenia przekaźnika z wyprowadzeniami typu Faston 187 do podłączenia przewodów oraz bezpośrednio na płytkach drukowanych. Relpol rozpoczął produkcję nowych przekaźników przeznaczonych m.in. do sterowania obciążeniami DC, które znacznie przewyższają obciążenia sterowane przez inne przekaźniki elektromagnetyczne. Zdolność łączeniowa wersji 1Z to DC1 – 12 A / 220 V DC ; DC L/R=40 ms – 3 A / 220 V DC Dla wersji 2Z parametry te wynoszą: DC1 – 4,5 A / 220 V DC ; DC L/R=40 ms – 0,45 A / 220 V DC.

7 Eliminatory przepięć serii AKP Trzystopniowa kaskada ograniczników przepięć. Montaż na szynę Th 35, wielkość urządzenia 1Moduł. Zastosowanie: Przeznaczone są szczególnie do ochrony urządzeń elektronicznych, linii pomiarowych i sygnałowych Automatyki Kontroli i Pomiarów. Najczęściej stosowane: - AKP 24 DC - w liniach RS, pętlach prądowych 40 mA i ochrony pomiarowych wejść urządzeń. - AKP 110 AC - linie telefoniczne analogowe, Fax-y i modemy oraz linie pomiarowe z przekładników napięciowych energetycznych SN. - AKP 230 AC - zasilacze impulsowe sterowników i innych w warunkach przemysłowych, obwody pomiarowe liczników elektrycznych.


Pobierz ppt "T16. Aparatura łączeniowa i zabezpieczająca w układach napędowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google