Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Serwis internetowy - organizer Marcin Stolarczyk Anna Zimna Piotr Misiak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Serwis internetowy - organizer Marcin Stolarczyk Anna Zimna Piotr Misiak."— Zapis prezentacji:

1 Serwis internetowy - organizer Marcin Stolarczyk Anna Zimna Piotr Misiak

2 1. Dla kogo Strona będzie przeznaczona dla wszystkich użytkowników Internetu, jednak w największym stopniu będzie skierowana do uczniów i studentów ze względu na możliwości jakie będzie oferować oraz ze względu na duży natłok informacji które każdy uczeń czy student jest zmuszony pamiętać wciągu każdego dnia.

3 2. Inspiracja Inspiracją do napisania takiego serwisu były wspomnienia o problemach z odszukaniem adresów internetowych które traciliśmy wraz z innymi danymi podczas awarii twardego dysku, oraz o krzyczącej Mamie która groziła gdy zapominaliśmy o jej urodzinach, że o naszych też nie będzie pamiętać.

4 3. Podstawowe założenia Użytkownik przy rejestracji będzie podawał zainteresowania, kierunek studiów,datę urodzenia, itp. oraz będzie mógł zaznaczyć, czy chce upublicznić te dane. Każdy użytkownik po zalogowaniu ujrzy przed oczami swój pulpit z możliwością na przykład: zmiany tapety. Będą dostępne różne zakładki, foldery, w których użytkownik będzie mógł przechowywać ważne (lub nie) informacje.

5 3. Podstawowe założenia cd. Standardowo będzie kilka lub kilkanaście folderów, takich jak: –ulubione linki –książka adresowa –dzienniczek ucznia (z możliwością wpisywania ocen z danych przedmiotów, wyliczania średniej tych ocen, itp.) –terminarz (z wydarzeniami cyklicznymi) –wiadomości (możliwość korespondowania z innymi użytkownikami, ignorowania danych nicków) –forum –plan zajęć

6 3. Podstawowe założenia cd. W serwisie będzie duża baza z przydatnymi linkami, podzielonymi na kategorie (np. serwisy informacyjne, humor, banki, muzyka, …). Wszyscy użytkownicy będą mogli korzystać z wyszukiwarki osób z upublicznionymi danymi i będą mieli możliwość korespondowania z nimi. Na pulpicie użytkownika będą wyświetlane informacje związane z jego terminarzem lub książką adresową (np. „Już tylko 3 dni do egzaminu!”, „Jutro urodziny twojej mamy”).

7 3. Podstawowe założenia cd. Po wpisaniu daty urodzenia w książce adresowej, system automatycznie będzie wyszukiwał daty imienin danej osoby z kalendarza. To tylko część możliwości serwisu, wiele jeszcze jest do przedyskutowania a jeszcze więcej do wymyślenia.

8 4. Po co to wszystko? Serwis ma pomóc w organizacji czasu i w gromadzeniu ważnych informacji i danych w jednym miejscu, tak aby użytkownik miał do nich dostęp wszędzie tam, gdzie może skorzystać z Internetu.

9 5. Wykonanie projektu: HTML + php + MySQL A gdy zostanie jeszcze trochę wolnego czasu: Wtyczka do Firefoxa lub osobna aplikacja pod linuxa i windowsa.


Pobierz ppt "Serwis internetowy - organizer Marcin Stolarczyk Anna Zimna Piotr Misiak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google