Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projektowanie systemów informacyjnych Uwaga: Uwaga: do wykładu jest „bryk” w Internecie: Preferowany kontakt:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projektowanie systemów informacyjnych Uwaga: Uwaga: do wykładu jest „bryk” w Internecie: Preferowany kontakt:"— Zapis prezentacji:

1

2 Projektowanie systemów informacyjnych Uwaga: Uwaga: do wykładu jest „bryk” w Internecie: http://regent2.uci.agh.edu.pl/~dunin/ISPI/ Preferowany kontakt: rtad@agh.edu.pl Konsultacje: paw. E, pok. 429, wtorek godz. 14 00 - 15 00 Dane o wykładowcy: http://www.agh.edu.pl/uczelnia/tad/

3

4 Inna strona PSI dostępna w sieci:

5 ...i jeszcze jedna...

6 ... i następna strona w jeszcze innym wykonaniu...

7 do egzaminu Literatura zalecana do egzaminu z przedmiotu "Projektowanie Systemów Informacyjnych" III rok AE w Krakowie Pełny wykaz jest pod adresem: http://www.agh.edu.pl/uczelnia/tad/dorobek_naukowy.php?id=egzamin

8 Rola systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie

9

10 Cele wdrażania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie  ułatwianie gromadzenia informacji niezbędnych do funkcjonowania danego procesu,  usprawnianie analizy zebranych danych i informacji,  możliwość przekształcenia nieustrukturalizowanego procesu w rutynowo przebiegającą transakcję,  ułatwienie wprowadzania zmian w kolejności przebiegu procesu,  umożliwienie łatwego dostępu do zasobów wiedzy i ekspertyz oraz ich swobodnego transferu,  umożliwienie eliminacji zbędnych pośredników z procesu,  umożliwienie łatwego monitorowania przebiegu zarówno całego procesu, jak i jego poszczególnych elementów,  możliwość zastępowania czynnika ludzkiego w procesie lub też zmniejszanie jego udziału.

11 można bez komputera. bardzo Mało kto w to dziś uwierzy, ale naprawdę można mieć system informacyjny bez komputera. Jednak nikt tego tak nie robi, bo jest to bardzo niewygodne...

12 Komputer jest niezbędny zwłaszcza wtedy, kiedy ilość danych, jakie trzeba przetworzyć, jest bardzo duża

13 wyłącznie przy użyciu komputerów. W miarę, jak sytuacje, z którymi trzeba się zmierzyć w procesie zarządzania, stają się coraz bardziej złożone rośnie efekt „luki informacyjnej”, który można pokonać wyłącznie przy użyciu komputerów.

14 Dlatego ludzie zaangażowani w działalność biznesową używają coraz intensywniej coraz większej liczby komputerów

15 Chociaż prawdę mówiąc taki komputer to potrafi czasem człowieka nieźle wkurzyć!

16 Dlatego niektórzy twierdzą, że najlepiej jest mieć komputer, ale go nie używać

17 Albo używać go do innych celów...

18 Mówiąc poważnie: stosunek przyszłych użytkowników systemu informacyjnego do podejmowanej próby informatyzacji ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia lub niepowodzenia całego przedsięwzięcia.

19 Fatalne jest, jeśli użytkownicy postrzegają system komputerowy jako źródło zagrożenia

20 Równie niebezpieczna jest jednak sytuacja, kiedy pokładają w nim nadmierne nadzieje i przesadne oczekiwania


Pobierz ppt "Projektowanie systemów informacyjnych Uwaga: Uwaga: do wykładu jest „bryk” w Internecie: Preferowany kontakt:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google