Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sposoby zdalnego sterowania pulpitem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sposoby zdalnego sterowania pulpitem"— Zapis prezentacji:

1 Sposoby zdalnego sterowania pulpitem

2 Zdalny pulpit umożliwia nam kontrolowanie komputera z innego miejsca
Zdalny pulpit umożliwia nam kontrolowanie komputera z innego miejsca. Oznacza to, że możemy korzystać z danych, aplikacji czy też zasobów sieciowych dostępnych na komputerze, pozostając faktycznie poza miejscem, gdzie on się znajduje. Na naszym pulpicie pojawia się wirtualny pulpit komputera sterowanego.

3 Zdalne sterowanie pulpitem za pomocą narzędzi systemowych Windows'a
Komputer zdalnie sterowany- host, komputer kontrolujący- klient. Kroki podłączania pulpitu zdalnego Konfiguracja hosta- tart> Ustawienia> Panel Sterowania> System> „Właściwości systemu”> Zdalny> Zezwalaj użytkownikom na zdalne łączenie się z tym komputerem.> Dodanie kont użytkowników, którym chcemy pozwolić na zdalny dostęp Kontrola ustawień lokalnego połączenia Oba komputery podłączone do sieci Aby nawiązać nowe połączenie należy kliknąć> Start> Wszystkie programy> Akcesoria> Komunikacja> Podłączanie pulpitu zdalnego. W czystym polu „Komputer” wpisujemy IP komputera z którym chcemy się połączyć, następnie> Podłącz.

4 Jak umożliwić innym osobom podłączenie do pulpitu naszego komputera?
Menu Start> Panel sterowania> System i zabezpieczenia> System> Zezwalaj na dostęp zdalny. Przystępujemy do konfiguracji umożliwiającej podłączenie do pulpitu zdalnego. Zaznaczamy opcje „Zezwalaj na połączenia tylko z komputerów, na których Pulpit zdalny jest uruchomiony z uwierzytelnianiem na poziomie sieci (bardziej bezpieczne)”.

5 Pojawi nam się grupa użytkowników bądź użytkownik pulpitu zdalnego, jeśli się zgadza- zatwierdzamy >OK. Pulpit zdalny został skonfigurowany.

6 Zdalne sterowanie pulpitem za pomocą programu TeamViewer
Jest to darmowy program do zdalnego sterowania drugim komputerem przez Internet bez konieczności instalacji klient/serwer. TeamViewer umożliwia wymianę danych między komputerami w obie strony, prowadzenie na żywo prezentacji, czatów, konferencji audio-video i szkoleń oraz tworzenie kanałów VPN. Aplikacja może być zainstalowana na systemach operacyjnych tj. : Windows, MacOS, Linux oraz iPad, iPhone i Android. Aby aplikacja zadziała musi być zainstalowana na obu urządzeniach. Wystarczy podać ID i hasło i gotowe.

7 Zdalne sterowanie pulpitem, za pomocą programu UltraVNC
UltraVNC jest potężnym, łatwym w użyciu i darmowym programem, który może wyświetlić ekran innego komputera na własny ekran. Program umożliwia korzystanie z myszy i klawiatury do zdalnego sterowania innymi komputerami. Ważną zaletą narzędzia jest opcja SingleClick sprawiająca, że na komputerze, z którym chcemy nawiązać połączenie nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, ani też specjalnie go konfigurować. Po instalacji w ręce użytkownika trafiają 2 składniki: Server ( obok).

8 i Viewer, pozwalające odpowiednio przygotować komputer do zdalnej pracy oraz nawiązać z takim stanowiskiem połączenie. Pomiędzy dwoma komputerami musi być ustanowione wirtualne połączenie. Na komputerze, do którego chcemy mieć dostęp instalujemy Ultra VNC Server, na drugim (administrującym tzw. kliencie) Ultra VNC Viewer. Wpisujemy IP, hasło i łączymy sięNa komputerze, do którego chcemy mieć dostęp instalujemy Ultra VNC Server, na drugim (administrującym tzw. kliencie) Ultra VNC Viewer. Wpisujemy IP, hasło i łączymy się.

9 Zdalne sterowanie pulpitem przez Internet
Potrzebny jest program Real VNC. W skład RealVNC wchodzą dwa programy VNC Server - do tworzenia obrazu i jego transmisji i VNC Viewer - do odbioru przekazu. Instalujemy program, i od razu go konfigurujemy. Podajemy hasło, które będzie nam potrzebne w procesie logowania. Jeśli łączymy się przez Internet a nie przez LAN potrzebny jest nam zewnętrzny adres IP, który powinien nam podać administrator Serwera. Jeśli łączymy się przez LAN potrzebujemy wewnętrzny adres IP. Odpalamy program Real VNC> VNC Viewer 4> Run VNC Viewer i pojawia nam się okno dialogowe, podajemy adres IP, który nam przekazano, klikamy> OK.

10 Wpisujemy hasło podane podczas konfiguracji programu, klikamy> OK i widzimy pulpit drugiego komputera. Wszystko, co robi osoba podłączona do komputera widać na ekranie monitora, nie tak jak w przypadku zdalnego pulpitu. Podczas podłączenia na ekranie Serwera nie wyświetli się okno logowania i nie wyloguje użytkownika. Program bardzo prosty w obsłudze.


Pobierz ppt "Sposoby zdalnego sterowania pulpitem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google