Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja tworzenia quizów Quizlet Wykorzystanie tablicy interaktywnej na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Sałacińska 1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja tworzenia quizów Quizlet Wykorzystanie tablicy interaktywnej na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Sałacińska 1."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja tworzenia quizów Quizlet Wykorzystanie tablicy interaktywnej na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Sałacińska 1

2 Quizlet (quizlet.com) Dzięki zapoznaniu się z niniejszą instrukcją można dowiedzieć się: Co to jest Quizlet? Jak stworzyć nowy quiz? Jak ustawić, kto będzie mógł oglądać mój quiz? Jak zapisać nowy quiz? Jak pracować z wybranym quizem? Jak wydrukować materiały? Strona Quizlet służy do tworzenia i pracowania z quizami opartymi na pasujących do siebie parach. Zazwyczaj wykorzystywana jest do nauki języków obcych, ale można z nią pracować także na innych lekcjach – matematyce, języku polskim, przyrodzie, edukacji społecznej. Ponieważ strona jest w języku angielskim – pomocna może okazać się niniejsza instrukcja. 2

3 Quizlet (quizlet.com) Co to jest Quizlet? Quizlet to aplikacja, dzięki której możemy tworzyć quizy, testy, materiały do nauki i ćwiczeń oraz zabawy utrwalające. LOGOWANIE ZAKŁADANIE NOWEGO KONTA WYSZUKIWANIE GOTOWYCH QUIZÓW (NIE WYMAGA LOGOWANIA)

4 Quizlet (quizlet.com) Jak stworzyć nowy quiz? Po zalogowaniu na swoje konto, rozpoczynamy tworzenie nowego quizu (Create a Set). TWORZENIE NOWEGO QUIZU (CREATE A SET)

5 Quizlet (quizlet.com) Jak stworzyć nowy quiz? Quiz tworzymy poprzez wpisanie przyporządkowanych sobie par słów, zdań bądź wyrażeń. TWORZENIE NOWEGO QUIZU (CREATE A SET) NADANIE TYTUŁU WYBIERAMY JĘZYK WPISUJEMY POJĘCIA (TERMS) W LEWEJ KOLUMNIE WPISUJEMY WYJAŚNIENIA (DEFINITIONS) W PRAWEJ KOLUMNIE

6 Quizlet (quizlet.com) Jak stworzyć nowy quiz? Możemy wpisywać wyrazy, zdania lub np. działania i wyniki do dopasowania. Możemy także wkleić obrazki. UWAGA: W WERSJI BEZPŁATNEJ MOŻMY JEDYNIE WYBRAĆ OBRAZEK SPOŚRÓD DOSTĘPNYCH W BAZIE WKLEJENIE OBRAZKA

7 Quizlet (quizlet.com) Jak ustawić, kto będzie mógł oglądać mój quiz? Aby ustawić prywatność klikamy „Visible to everyone”, a pojawi nam się okienko z opcjami do wyboru. Zaznaczamy wybrane przez nas opcje i klikamy Save. TWORZENIE NOWEGO QUIZU (CREATE A SET) USTAWIENIE PRYWATNOŚCI (klikamy: Visible to everyone lub Editable by just me) KTO MOŻE OGLĄDAĆ? KTO MOŻE EDYTOWAĆ? WSZYSCY OSOBY Z HASŁEM TYLKO JA OSOBY Z HASŁEM TYLKO JA

8 Quizlet (quizlet.com) Jak zapisać nowy quiz? Po ułożeniu quizu, zapisujemy go klikając przycisk „Done”. ZAPISANIE QUIZU „DONE”

9 Quizlet (quizlet.com) Jak pracować z wybranym quizem? Po wybraniu lub ułożeniu quizu, wybieramy w jaki sposób chcemy pracować. „FLASHCARDS” TO FISZKI „LEARN” POLEGA NA WPISYWANIU PASUJĄCEGO POJĘCIA „SPELLER” TU TRZEBA WPISAĆ USŁYSZANE POJĘCIE „TEST” SŁUŻY DO TWORZENIA TESTÓW „SCATTER” POLEGA NA ŁĄCZENIU PASUJĄCYCH PAR „SPACE RACE” TU TRZEBA SZYBKO WPISYWAĆ WYRAZY PASUJĄCE DO POJAWIAJĄCEJ SIĘ PARY

10 Quizlet (quizlet.com) "Flashcards" to karteczki z pojęciami, wyrazami lub zagadkami, które na odwrocie mają wyjaśnienia. Aby odwrócić karteczkę, należy na nią kliknąć. Aby przejść do następnej, klikamy na strzałkę pod karteczką. "Learn" to zadanie, w którym należy wpisać właściwą odpowiedź. "Speller" to zadanie, w którym należy wpisać odpowiedni wyraz lub zdanie, które można usłyszeć przy włączonym dźwięku. "Test" służy do tworzenia testów. "Scatter" to zabawa polegająca na połączeniu ze sobą dwóch pasujących pojęć. "Race" to wyścig polegający na szybkim wpisywaniu odpowiednich wyrazów.

11 Quizlet (quizlet.com) Jak pracować z wybranym quizem? Dzięki quizlet możemy wydrukować materiały dla klasy. Możemy też w każdej chwili ponownie edytować swój quiz. PONOWNA EDYCJA QUIZU „EDIT” DRUKOWANIE MATERIAŁÓW „PRINT”

12 Quizlet (quizlet.com) Jak wydrukować materiały? Dzięki quizlet możemy wydrukować materiały dla klasy. OTWORZENIE PLIKU „OPEN PDF” WYBÓR WYGLĄDU MATERIAŁU DO DRUKU „CHOOSE MODE” DRUKOWANIE W PDF („PRINT”) POWRÓT DO QUIZU „BACK TO SET”

13 Powodzenia!!! Małgorzata Sałacińska 13


Pobierz ppt "Instrukcja tworzenia quizów Quizlet Wykorzystanie tablicy interaktywnej na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Sałacińska 1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google