Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Paweł II -Pielgrzym Ewangelii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Paweł II -Pielgrzym Ewangelii."— Zapis prezentacji:

1 Jan Paweł II -Pielgrzym Ewangelii

2

3 Narodziny Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Był trzecim dzieckiem Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich.

4 Lolek Karol był chłopcem wesołym, utalentowanym i jak większość rówieśników - każdą wolną chwilę lubił spędzać na powietrzu i grać w piłkę nożną.

5 Smutne chwile... Kiedy Wojtyła miał osiem lat, zmarła jego matka. Po czterech latach zmarł jego starszy brat-Edmund, siostra Olga zmarła w dniu narodzin, a jego ojciec w 1942r.

6 Zaczęło się... W 1938 roku Wojtyła rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a w 1942r naukę w konspiracyjnym seminarium w Krakowie.

7 Karol-Księdzem Karol Wojtyła otrzymał święcenia kapłańskie w 1946 roku, potem pracował jako wikariusz w wiejskiej parafii i był kapelanem społeczności akademickiej. Jednocześnie kontynuował drugie studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, gdzie rozpoczął pracę nauczyciela akademickiego.

8 Od Biskupa do Kardynała
28 września 1958 roku Karol Wojtyła został mianowany biskupem pomocniczym w Krakowie, a później 13 stycznia 1964 roku arcybiskupem. W czerwcu 1967 roku papież Paweł VI mianował Wojtyłę kardynałem, kiedy ten miał zaledwie 47 lat...

9 ...:::W skrócie:::...

10 Polak-Papieżem ! 16 października kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II ku czci swego poprzednika. Był pierwszym papieżem Polakiem i pierwszym papieżem nie-Włochem. Wojtyła miał 58 lat.

11 Od chwili objęcia stanowiska papież odbył niezliczoną liczbę podróży poza granicę Watykanu. Przejechał ponad milion kilometrów w ciągu 500 dni i odwiedził 124 kraje.

12 Zamach W maju 1981 roku papież przeżył próbę zamachu. Został postrzelony podczas audiencji generalnej na Placu Św. Piotra w Rzymie.

13 Pielgrzym pokoju Jan Paweł II pielgrzymował po całym świecie. Najbliższe jednak były Mu pielgrzymki do swojej ojczyzny-Polski.

14 Ukochane góry...

15 Papież na ,,Wesoło’’

16 Do Papieża zawsze przychodziły tłumy wiernych...

17 Odszedł Wspaniały... Paweł II...
Drugiego kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 odszedł Wielki Polak- Jan Paweł II...

18

19 Na pogrzeb przyszły miliony wiernych...

20 Pozostała pamięć...

21 Tajemnica Światła Jan Paweł II do naszego różańca dodał jeszcze jedną tajemnicę- ,,Światła’’: 1) Chrzest Jezusa w Jordanie 2) Objawienie siebie na weselu w Kanie 3) Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia 4) Przemienienie na górze Tabor 5) Ustanowienie Eucharystii będącej sakramentalnym wyrazem misterium paschalnego.

22 Na cześć Papieża ! Najbliższa sercu Jana Pawła II była piosenka: ,,Barka’’ 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim By łowić serca Słów Bożych prawdą. Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Swoją barkę pozostawiam na brzegu, Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów. 2. Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce. 3. Ty, potrzebujesz mych dłoni, Mego serca młodego zapałem Mych kropli potu I samotności. 4. Dziś wypłyniemy już razem Łowić serca na morzach dusz ludzkich Twej prawdy siecią I słowem życia.

23 Fragment Testamentu Jana Pawła II
24.II III.1980. Również w ciągu tych rekolekcji rozważałem prawdę o Chrystusowym kapłaństwie w perspektywie owego Przejścia, jakim dla każdego z nas jest chwila jego śmierci. Rozstania się z tym światem - aby narodzić się dla innego, dla świata przyszłego, którego znakiem decydującym, wymownym jest dla nas Zmartwychwstanie Chrystusa. Odczytałem więc zeszłoroczny zapis mojego testamentu, dokonany również w czasie rekolekcji - porównałem go z testamentem mojego wielkiego Poprzednika i Ojca Pawła VI, z tym wspaniałym świadectwem o śmierci chrześcijanina i papieża - oraz odnowiłem w sobie świadomość spraw, do których sporządzony przeze mnie (w sposób raczej prowizoryczny) ów zapis z 6.III.1979 się odnosi. Dzisiaj pragnę do niego dodać tylko tyle, że z możliwością śmierci każdy zawsze musi się liczyć. I zawsze musi być przygotowany do tego, że stanie przed Panem i Sędzią - a zarazem Odkupicielem i Ojcem. Więc i ja liczę się z tym nieustannie, powierzając ów decydujący moment Matce Chrystusa i Kościoła - Matce mojej nadziei. Czasy, w których żyjemy, są niewymownie trudne i niespokojne. Trudna także i nabrzmiała właściwą dla tych czasów próbą - stała się droga Kościoła, zarówno Wiernych jak i Pasterzy. W niektórych krajach, (jak np. w tym, o którym czytałem w czasie rekolekcji), Kościół znajduje się w okresie takiego prześladowania, które w niczym nie ustępuje pierwszym stuleciom, raczej je przewyższa co do stopnia bezwzględności i nienawiści. Sanguis Martyrum - semen Christianorum. A prócz tego - tylu ludzi ginie niewinnie, choćby i w tym kraju, w którym żyjemy... Pragnę raz jeszcze całkowicie zdać się na Wolę Pana. On Sam zdecyduje, kiedy i jak mam zakończyć moje ziemskie życie i pasterzowanie. W życiu i śmierci Totus Tuus przez Niepokalaną. Przyjmując już teraz tę śmierć, ufam, że Chrystus da mi łaskę owego ostatniego Przejścia czyli Paschy. Ufam też, że uczyni ją pożyteczną dla tej największej sprawy, której staram się służyć: dla zbawienia ludzi, dla ocalenia rodziny ludzkiej, a w niej wszystkich narodów i ludów (wśród nich serce w szczególny sposób się zwraca do mojej ziemskiej Ojczyzny), dla osób, które szczególnie mi powierzył - dla sprawy Kościoła, dla chwały Boga Samego. Niczego więcej nie pragnę dopisać do tego, co napisałem przed rokiem - tylko wyrazić ową gotowość i ufność zarazem, do jakiej niniejsze rekolekcje ponownie mnie usposobiły. Jan Paweł pp. II ***

24 A oto niektóre książki z kategorii ,,Jan Paweł II’’.

25 Książki napisane przez Jana Pawła II...
                                                                    

26 Znaczki z Wielkim Polakiem
                                                                                                                                                                                                                           

27

28

29

30 Przynosili Mu również dzieci,

31 żeby ich dotknął;

32 Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie,

33 nie przeszkadzajcie im;

34 do takich bowiem należy Królestwo Boże.

35 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie Królestwa Bożego jak dziecko,

36 ten nie wejdzie do niego.

37 I biorąc je w objęcia,

38 kładł na nie ręce i błogosławił je.

39 Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy.

40 Papieski Dekalog Młodych

41 Wymagam od siebie, nawet gdy inni nie wymagają

42 Nie zagłuszam sumienia

43 Walczę o własną słuszną sprawę

44 Dbam o moją Ojczyznę i moje życie

45 Buduję cywilizację miłości

46 Tworzę kulturę i jestem przez nią tworzony

47 Nie jestem niewolnikiem rzeczy ani namiętności

48 Szukam pomocy u rodziców

49 Wiem, że wiedza otwiera horyzonty

50 Nie lękam się głosić Ewangelii

51 DROGOWSKAZY JANA PAWŁA II

52 ...ludzkie życie jest nieustanną wędrówką.
/Jan Paweł II/

53 „Wymagajcie od siebie, choćby nawet inni od was nie wymagali” /Jan Paweł II/

54 „Bądźcie światłem, które świeci
w mrokach obojętności i egoizmu”

55 „Niech Duch Święty odnowi oblicze ziemi, tej ziemi"- mówił Jan Paweł II

56 "Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć”

57

58 „Nie dopuśćcie do tego, aby miłość umarła”
/Jan Paweł II/

59 „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi” /Jan Paweł II/

60

61 ...człowiek nie może stać się dla człowieka katem, musi pozostać dla człowieka bratem…
/Jan Paweł II/

62 Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim; By łowić serca Słów Bożych prawdą. O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Swoją barkę pozostawiam na brzegu, Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

63 Cały Świat padł na kolana
Bez względu na kolor skóry, Wyznanie, wiek….

64 Do zobaczenia w niebie...!


Pobierz ppt "Jan Paweł II -Pielgrzym Ewangelii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google