Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cechy dobrej, udanej strony. NET-ETYKIETA Net-etykieta- jest to tzw. sieciowy Savoir-Vivre. Zawiera on kilka podstawowych zasad Internetowego dobrego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cechy dobrej, udanej strony. NET-ETYKIETA Net-etykieta- jest to tzw. sieciowy Savoir-Vivre. Zawiera on kilka podstawowych zasad Internetowego dobrego."— Zapis prezentacji:

1 Cechy dobrej, udanej strony

2 NET-ETYKIETA Net-etykieta- jest to tzw. sieciowy Savoir-Vivre. Zawiera on kilka podstawowych zasad Internetowego dobrego wychowania. Odnosi się on przede wszystkim do użytkowników grup dyskusyjnych i zawartych informacji również w redagowaniu i przesyłaniu poczty Emila.

3 Ergonomia - nauka o pracy, czyli dyscyplina naukowa zajmująca się dostosowaniem pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Ma na celu humanizowanie pracy poprzez taką organizację układu: człowiek - maszyna - warunki otoczenia, aby wykonywana była przy możliwie niskim koszcie biologicznym i najbardziej efektywnie, co uzyskuje się m.in. poprzez eliminację źródeł chorób zawodowych.

4 Ergonomia stron WWW Nawigacja Łatwość nawigacji jest niedocenianą cechą serwisu WWW. Jakże często użytkownik traci czas tylko z tego powodu, że projektant po prostu o nim zapomniał... System nawigacji ma ułatwiać wyszukiwanie informacji, musi być przejrzysty i konsekwentny: Odnośniki muszą być rozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Odnośniki muszą dawać jasną podpowiedź dokąd prowadzą. Styl w jakim odnośniki są wyświetlane powinien być spójny w obrębie strony, lub przynajmniej w obrębie jej obszarów funkcjonalnych takich jak: nagłówek i stopka, menu nawigacyjne, główny obszar.

5 Prostota interfejsu. Prostota zapewnia "jednowymiarowość" - to znaczy silne skojarzenie u użytkownika, że Google służy tylko do wyszukiwania i przez to jest w tym wyspecjalizowany. Elementarny zestaw funkcji i brak rozpraszaczy czyli treści dodatkowych - przed których umieszczeniem zwykle autorzy stron nie mogą się powstrzymać. To daje prostotę obsługi.

6 Szybkie ładowanie stron Podstawowym powodem dla którego odwiedzający rezygnują z odwiedzenia serwisu jest zbyt długi czas ładowania się strony - jest to czas od wpisania adresu w przeglądarkę do pojawienia sie jej na ekranie. Serwisy internetowe muszą więc być projektowane pod kątem jak najszybszego ładowania się w przeglądarce użytkownika. Osiągamy ten cel poprzez używanie obrazków tylko w miejscach gdzie jest to konieczne, oraz poprzez optymalizację rozmiaru i struktury grafiki i kodu HTML.

7 Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP Stwierdzono występowanie problemu dotyczącego zabezpieczeń, który może umożliwić osobie atakującej uzyskanie zdalnego dostępu do komputera z uruchomionym systemem Microsoft® Windows® i przejęcie nad nim całkowitej kontroli.

8 Poprawność kodów Powszechnie stosowaną metodą jest,,ręczne'' sprawdzanie za pomocą wybranej dowolnie,,przeglądarki testowej'' takiej jak np. Lynx, Netscape, lub MS IE. Jest to działanie co najmniej wątpliwe: przeglądarka powinna wyświetlać wszystkie (nawet z błędami składniowymi) strony poprawnie, choć nieko.niecznie zgodnie z intencjami jej autorów. Właściwą formą sprawdzania strony jest raczej użycie pasera


Pobierz ppt "Cechy dobrej, udanej strony. NET-ETYKIETA Net-etykieta- jest to tzw. sieciowy Savoir-Vivre. Zawiera on kilka podstawowych zasad Internetowego dobrego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google