Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Adwentowe oczekiwania Prezentacje przygotowali: Anika Suchocka i Adrian Mazurek. W oparciu o www.jadwiga.one.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Adwentowe oczekiwania Prezentacje przygotowali: Anika Suchocka i Adrian Mazurek. W oparciu o www.jadwiga.one.pl."— Zapis prezentacji:

1 Adwentowe oczekiwania Prezentacje przygotowali: Anika Suchocka i Adrian Mazurek. W oparciu o www.jadwiga.one.pl

2 A dwent czasem nawrócenia Adwent nie ma charakteru pokutnego w takim samym sensie jak Wielki Post. Jest jednak równie ż czasem nawrócenia i pokuty. Teksty biblijne czytane w tym okresie wzywaj ą nas do pokuty, nawrócenia i odnowy.

3 Adwent Adwent, to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem i przygotowanie si ę do niego przez pokut ę i oczyszczenie, st ą d kolor szat liturgicznych jest fioletowy.

4 Czekanie to nie oznacza bierno ś ci, ale prace nad sob ą, co pozwoli na wła ś ciwe przygotowanie naszego wn ę trza. Dlatego w Adwencie Ko ś ciół zaleca: - powstrzymanie si ę od uczestnictwa w hucznych zabawach, - zach ę ca do udziału w rekolekcjach, - przyst ą pienie do sakramentu pokuty i pojednania - praktykowanie dobrych uczynków.


Pobierz ppt "Adwentowe oczekiwania Prezentacje przygotowali: Anika Suchocka i Adrian Mazurek. W oparciu o www.jadwiga.one.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google