Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ."— Zapis prezentacji:

1 KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

2 Akademia Pana Kleksa Jan Brzechwa
Książka ta otworzy przed tobą furtkę do zaczarowanej krainy baśni i przygód. Uczniowie pana Kleksa zaprowadzą cię w niesamowite miejsca, dzięki nim poznasz bohaterów bajek, tajemniczych uczonych oraz szalonych wynalazców.

3 Frances Hodgson Burnett
Mała księżniczka Odważna dziewczynka Sara, córka bogatego oficera, po śmierci matki przyjeżdża z Indii na ekskluzywną pensję do Londynu. Jej wyjątkowe uprawnienia zamożnej panny, kończą się jednak z chwilą śmierci ojca i utratą rodzinnego majątku. Na tej samej pensji doznaje upokorzeń i jest wykorzystywana do posługiwania. Zachowuje jednak dzielną i pełną godności postawę. Czy uda jej się odzyskać majątek i pozycję społeczną?

4 Nawiedzony dom Joanna Chmielewska
Zwyczajne, spokojne życie rodziny Chabrowiczów zmienia nieoczekiwana wiadomość. Otóż w Argentynie zmarł krewny rodziny, zostawiając im w testamencie stary dom i pieniądze na jego remont. Pawełek i Janeczka postanowili rozwikłać zagadkę, jaką tajemnicę ukrywał nawiedzony strych w starym domu.

5 Carlo Collodi PINOKIO Drewniany pajacyk Pinokio musi przebyć długą drogę, aby stać się człowiekiem. W trakcie tej wędrówki uczy się odróżniać dobro od zła, prawdę od fałszu, próbuje zrozumieć sens pracy i wartości najważniejszej - miłości. W swoich niezliczonych przygodach poznaje smak życia w bólu i łzach, cierpieniu i śmierci, ale też w radości i pogodzie ducha.

6 Roald Dahl Matylda Matylda niezwykle utalentowana dziewczynka czytuje Hemingwaya, Dickensa, Kiplinga i Steinbecka oraz rozwiązuje trudne zagadki matematyczne. Kiedy zostaje zapisana do szkoły, w której kierowniczka to prawdziwy potwór w spódnicy, odkrywa w sobie niezwykły dar - zdolność czynienia dorosłym najbardziej perfidnych psikusów. Dzięki niemu będzie mogła ocalić szkołę i pomóc swojej ukochanej nauczycielce.

7 Mikołajek i inne chłopaki
Rene Goscinny Mikołajek i inne chłopaki Pełna humoru i niezwykłych przygód książka o sympatycznym chłopcu Mikołajku i jego kolegach. Akcja głównie rozgrywa się w szkole lub w domu Mikołajka, a w niektórych opowiadaniach w innych miejscach, np. w parku albo na placu, gdzie chłopcy najczęściej się spotykają po szkole.

8 Ferdynand Wspaniały Ludwik Jerzy Kern
Bardzo, bardzo specyficzna opowieść o pewnym wyjątkowym psie imieniem Ferdynand, który przeżył niezwykłą przygodę. Co sprawiło, że Ferdynand zamieszkał w hotelu? Dlaczego winda hotelowa wyleciała w powietrze? Co zadecydowało, że Ferdynanda okrzyknięto najmilszym zwiedzającym na wystawie psów? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w treści tej niezwykłej opowieści.

9 Król Maciuś Pierwszy Janusz Korczak
Historia małego władcy, który pragnąc uszczęśliwić wszystkie dzieci w swoim państwie, oddaje rządy w ich ręce. Czy jednak nowe reformy spodobają się dorosłym? Jak wprowadzone przez Maciusia zmiany oceniają królowie sąsiednich państw? Czy młody władca zdoła obronić swój kraj przed najeźdźcami?

10 Spotkanie nad morzem Jadwiga Korczakowska
Samolubna, wiecznie niezadowolona jedynaczka - dziewięcioletnia Danusia - spędza wakacje nad morzem, gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę. Pod wpływam znajomości z nią zmienia swój stosunek do otoczenia. Elza natomiast zyskuje przyjaźń i nadzieję na odmianę życia, a może nawet... wyleczenie.

11 Maria Krüger Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć
Książka opowiada o niezwykłych i zabawnych przygodach niesfornego chłopca, za karę zamienionego w jamnika. Co kryje w sobie tytuł książki? W jaki sposób jamnik trafił do leśniczego na wieś? Jaką umiejętność odkrył u psa mały Józio? Z pewnością warto się tego dowiedzieć.

12 Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn
  W tej książce każdy najzwyczajniejszy dzień sześciorga dzieci z małej szwedzkiej wioski przedstawiony jest jak najciekawsza przygoda. Łowienie raków i chodzenie do szkoły, pielenie rzepy i Gwiazdka - wszystko staje się okazją do zabawy i umocnienia przyjaźni.

13 Pippi Pończoszanka Astrid Lindgren
Opowieść o Pippi - najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Gdzie i z kim mieszka dziewczynka? Jak się zachowuje i dlaczego nie chodzi do szkoły? Jej niekonwencjonalne zachowanie budzi zgorszenie dorosłych i zachwyt rówieśników.

14 Kubuś Puchatek Alan Alexander Milne
Tytułowy bohater książki to mały miś, mieszkający w Stumilowym Lesie, który przeżywa rozmaite przygody wraz ze swoimi przyjaciółmi, Prosiaczkiem, Tygryskiem, Królikiem, Kłapouchym, Sową, Kangurzycą i Maleństwem i oczywiście Krzysiem. Mały Kubuś Puchatek jest misiem „o bardzo małym rozumku”, ale wielkim sercu. Kubuś Puchatek

15 Mniam, mniam !!!

16 Hanna Ożogowska Chłopak na opak
Jacek, bohater tej pełnej humoru opowieści, twierdzi, że wszystkie przygody, których zakończenie nie zawsze jest takie, jakby chciał, są dziełem jego niesamowitego pecha. Nie opuszcza on Jacka w domu, w szkole, na podwórku czy na kolonii. Jak to się skończy?

17 Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Joanne K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy...

18 KONIEC Autor: mgr Joanna Łabędzka
W prezentacji wykorzystano materiały własne oraz zasoby Internetu.


Pobierz ppt "KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google