Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIKE Historia przedsiębiorstwa. Założyciele – Phil Knight i Bill Bowermann 25 stycznia 1964 r. powstała pod nazwą Blue Ribbon Sports 1978 – Blue Ribbon.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIKE Historia przedsiębiorstwa. Założyciele – Phil Knight i Bill Bowermann 25 stycznia 1964 r. powstała pod nazwą Blue Ribbon Sports 1978 – Blue Ribbon."— Zapis prezentacji:

1 NIKE Historia przedsiębiorstwa

2 Założyciele – Phil Knight i Bill Bowermann 25 stycznia 1964 r. powstała pod nazwą Blue Ribbon Sports 1978 – Blue Ribbon Sport oficjalnie zmieniła nazwę na Nike

3 Firma NIKE, Inc. Prezes zarządu – Mark Parker siedziba - w pobliżu Beaverton w stanie Oregon wiodący światowy projektant, sprzedawca i dystrybutor oryginalnego obuwia, odzieży, sprzętu i akcesoriów sportowych do różnego rodzaju dyscyplin i form aktywności służących dbaniu o kondycję

4 Logo NIKE Logo jest efektem pracy studentki grafiki Caroline Davidson Jej wynagrodzenie wynosiło 35 dolarów

5 W pełni kontrolowane przez firmę NIKE marki to m.in. Converse Inc., która projektuje, sprzedaje i dystrybuuje obuwie, odzież i akcesoria sportowe, Hurley International LLC, która projektuje, sprzedaje i dystrybuuje obuwie, odzież i akcesoria dla młodzieży oraz sprzęt do windsurfingu. Więcej informacji oraz sprawozdań na temat zysków NIKE i innych danych finansowych znaleźć można na stronie: http://www.nikeinc.comhttp://www.nikeinc.com lub w serwisie Twitter (@NIKE)

6 „Just do it” W 1988 roku Nike przypieczętowało swój sukces rewelacyjnym hasłem „Just do it”. Dan Wieden, właściciel agencji reklamowej, zajmującej się wymyśleniem dla Nike sloganu, chcąc zmobilizować pracowników do działania powiedział im „po prostu to zróbcie” i na tym skończyła się burza mózgów, a pod hasłem podpisało się do dziś już dziesiątki gwiazd sportu.

7 Dziękuję za uwagę Anton Rogachikov


Pobierz ppt "NIKE Historia przedsiębiorstwa. Założyciele – Phil Knight i Bill Bowermann 25 stycznia 1964 r. powstała pod nazwą Blue Ribbon Sports 1978 – Blue Ribbon."

Podobne prezentacje


Reklamy Google