Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIELOWROTNIKI. Rozgałęzienia falowodowe 1.Można zewrzeć jedno z ramion w takim miejscu, by nie było przepływu energii między pozostałymi ramionami. 2.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIELOWROTNIKI. Rozgałęzienia falowodowe 1.Można zewrzeć jedno z ramion w takim miejscu, by nie było przepływu energii między pozostałymi ramionami. 2."— Zapis prezentacji:

1 WIELOWROTNIKI

2 Rozgałęzienia falowodowe 1.Można zewrzeć jedno z ramion w takim miejscu, by nie było przepływu energii między pozostałymi ramionami. 2. Zwarcie w odpowiednim miejscu w ramieniu 3. pozwala na przepływ między 1. i 2. bez odbić (stroik).

3 Magiczne T Dla dopasowanych wszystkich ramion

4 Pierścień hybrydowy 4 Wrota 1. są wejściowe. Pozostałe są dopasowane. Wtedy: Wrota 1. są dopasowane. Wrota 1. i 4. są rozłączone. Sygnał jest rozdzielony po 50% między 2. i 3. a przesunięcie fazowe wynosi 180º. Jeżeli sygnał jest wprowadzany przez wrota 4., wtedy sygnały w 2. I 3. są w fazie, a wrota1. są odizolowane. Użyteczne pasmo pierścienia hybrydowego wynosi około 20%.

5 Sprzęgacz gałęziowy 3 dB/90º Pasmo pracy ok. 10%

6 Sprzęgacz kierunkowy P1P1 P4P4 Sprzężenie Kierunkowość Izolacja [dB] P 1 – P 4 P3P3

7 Zasada działania sprzęgacza dwuotworowego

8 Sprzęgacze na liniach mikropaskowych Rodzaj parzystyRodzaj nieparzysty Szerokopasmowe. Dla a) szerokość pasma ok..60%, b) szerokość pasma 4:1.

9 Sprzęgacz kierunkowy Langea Stosowany zwykle dla C = 3 dB.


Pobierz ppt "WIELOWROTNIKI. Rozgałęzienia falowodowe 1.Można zewrzeć jedno z ramion w takim miejscu, by nie było przepływu energii między pozostałymi ramionami. 2."

Podobne prezentacje


Reklamy Google